'Ik ben net wat anders dan de rest, zeg maar' E 9 U B^A B^BM^k M^k B Tekst Ondine van der Vleuten en foto Ruben Oreel 'Spontaan persoon met autisme' I igenlijk woon ik in Aagtekerke, maar ik kom elke dag wel even naar Middelburg. Leuke Istad, leuke winkels. En bijna al mijn familie woont hier. Nu ben ik op weg naar mijn ouders." ,,Zie ik er bijzonder uit? Nou, ik ben ook wel een beetje bijzonder. Ik ben een klassieke autist: net wat anders dan de rest, zeg maar. Ik ben een spontaan persoon met autisme die heel veel tekent en muziek maakt. Mijn artiestennaam is Arn Dijon. Dit hier is mijn zessnarige ukelele. Die heb ik altijd bij me, dat is mijn vaste reisinstrument als ik naar de stad ga. Als ik zin heb, stop ik en speel een stukje muziek. Zelfgeschreven composities, of iets van mijn favo riete groepen, zoals Rare Americans uit Canada. Hier kent bijna niemand ze. Cats, Dogs and Rats is een van mijn lievelingsnummers; een beetje punk-achtig. Soms krijg ik geld, maar daar doe ik het niet voor. Ik vind het leuk om mensen te laten meegenieten." Tekenspullen ,,Mijn tas met tekenspullen heb ik ook altijd bij me. Vaak teken ik iemand die me opvalt, in de bus of zo. En soms geef ik die tekening dan weg. Ik kies mijn outfit elke dag zorgvuldig. Deze schoenen, echte Dr. Martens, behoren tot mijn favoriete items. Ik was er direct verliefd op. De sokken heb ik vorig jaar gekre gen als deelnemer van Pop aan Zee." ,,Mijn hoed, dat is ook een favoriet kledingstuk. Dat veertje zat er al op toen ik hem kocht. Ik draag vaak een overhemd met korte mouwen open over een T-shirt, zoals nu ook. Die kettinkjes met een veertje en een surfplank had ik al; gisteren heb ik deze gekocht, een draak met een maansteen." ,,Die koptelefoon heb ik ook altijd bij me. Als ik me even wil afsluiten, zet ik lekker een muziekje op." zaterdag 18 september 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. We tekenen ze elke week Locatie: Markt, Middelburg Tijdstip: vrijdag 17 september, 10.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37