II Vandaal krijgt twee weken om zich te melden 7 CD DUO CORA DELLEBEKE EN STEFAN KNUIJT Ze zijn topmusici, treden al jaren samen op én zijn moeder en zoon. Voor het eerst maakten Cora Dellebeke en Stefan Knuijt uit Nieuw- en Sint Joosland samen een cd: Another koek. Wie van voetbal houdt, herkent in de titel van het al bum een uit spraak van Louis van Gaal, toen hij trainer was van Manchester United. Die uitspraak vormde de inspiratie voor de Zeeuwse componist Kees Nijsse om een muziekstuk te schrijven dat is gebaseerd op voetballiede ren. Dat stuk noemde hij That's another koek en daarmee opent de cd die Cora Dellebeke en Stefan Knuijt maakten. Emotie ,,We hebben al veel opgetreden, samen en afzonderlijk. We hebben ook los van elkaar meegewerkt aan cd's van orkesten waarin we speel den. Vanaf 2017 vormen we ook een duo. Maar een cd van ons sa men was er nog niet. De opnames waren voor mij drie van de prach tigste dagen van mijn carrière", zegt Dellebeke. ,,Het was intensie ver dan anders, en dat komt waar schijnlijk vooral door de emotie." Die was bij haar groter dan bij haar zoon, zegt ze. ,,Stefan is intro- verter en focust zich nog meer dan ik op de muziek. Voor hem is deze cd ook belangrijker voor zijn toe komst. Voor hem is het een visite kaartje, voor mij meer een bezege ling van onze bijzondere band." Stefan Knuijt schreef zelf twee nieuwe stukken voor deze cd, waaronder een groot werk dat is geïnspireerd door Mikrokosmos van de Béla Bartók. Ook spelen ze werk van Martijn Padding en stukken van Johann Sebastian Bach die door Knuijt zijn bewerkt voor slagwerk en bastuba. ,,Die combinatie van instru- De opnames waren voor mij drie van de prachtigste dagen van mijn carrière menten is vrij uniek in de wereld", zegt Dellebeke. ,,Dat is dus een tweede referentie naar de titel van de cd. Slagwerk en bastuba samen is 'another koek'. En dat we moe der en zoon zijn, is een derde refe rentie, want ook dat is bijzonder." De opnames waren in december vorig jaar al klaar. ,,Maar door co rona is de presentatie uitgesteld tot dit concertseizoen, zodat er weer publiek bij kan zijn." Sinds gisteren is de cd te koop en mor gen is de presentatie in de Zeeuwse Concertzaal. Voetbal of muziek Het concert zal beginnen met het op voetballiedjes gebaseerde stuk That's another koek. ,,Ik heb zelf he lemaal niks met voetbal", bekent Dellebeke. Haar zoon wel. ,,Hij is een fanatieke Ajax-supporter en weet er ook heel veel van. Hij heeft ook gevoetbald en had een goed linkerbeen. Maar wij zeiden: je kiest voetbal óf muziek. Van de keuze voor muziek hebben we geen spijt gehad." Dat er beelden zijn wil niet zeggen dat de politie nu dus ook al weet om wie het gaat. ,,Als we dat weten, mogen we de beelden niet gebrui ken. Zo zijn de regels", legt politie woordvoerder Willem-Jan Uytde- hage uit. Ofwel: als de jongeren zich niet melden, worden de scherpere beelden gepubliceerd zodat men sen hen kunnen herkennen en de namen kunnen doorgeven aan de politie. De beelden zijn in augustus ge maakt, toen er enkele camera's op en rond het station van Arnemui- den hingen, meldt wijkagent Theo Meijboom in een bericht op sociale media. De foto die hij plaatste, is van zondag 22 augustus rond half twee 's nachts. Toen zijn acht ruiten vernield van de fietsenstalling aan de zijde van de Doeleweg. De wijkagent schrijft bij de foto: ,,Helaas is dit geen op zichzelf staand incident. Afgelopen jaar is voor 19.900 euro aan ruiten ver nield op het station in Arnemui- den. Ook afgelopen weekend in de nacht was het weer raak, met een vernielde abri. Toen ik met mijn collega ter plaatse kwam gingen de helden er vandoor." Toen ik met mijn collega ter plaatse kwam gingen de helden er vandoor De beelden zijn ook op Facebook geplaatst door de Bewonersgroep Arnemuiden. ,,Wij vinden deze vernielingen heel vervelend. We willen het graag netjes hebben en houden op het station", verklaart voorzitter Leo Slager. Het station is in de loop der jaren vaker het doel wit geweest van vandalisme. ,,Geen idee waarom. Maar goed, in de bin nenstad van Middelburg is ook overlast van hangjeugd. Dus het is ook niet iets specifieks voor Arne- muiden. Het komt overal voor. Maar vraag me niet waarom." Of de daders uit Arnemuiden ko men, weet Slager niet. ,,We kennen ze niet. De vermoedens zijn wel dat het jongeren zijn die na een stap avond terugkomen. Maar zeker we ten doen we dat niet. Laten we ho pen dat wie het ook zijn, ze tot in keer komen." Wat kan helpen om het vanda lisme tegen te gaan, is als het sta tion van Arnemuiden eens flink opgeruimd wordt, zegt een man uit Kapelle, die er vaker komt. ,,Er ligt veel troep en kapotte fietsen." De man - die anoniem wil blijven - zet zich als vrijwilliger in voor de NS We willen het graag netjes hebben en houden op het station om op stations af en toe rommel op te ruimen en meldingen van schade door te geven. Hij bevestigt de om vang van de schade. ,,Ik heb er de hele zomer door vernielingen ge zien." zaterdag 18 september 2021 Moeder en zoon spelen 'Another koek' Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland en Stefan Knuijt met de bastuba. foto ruden riemens Cora Dellebeke bij het slagwerk - Cora Dellebeke De cd-presentatie van Another koek is morgen om 15.30 uur in de Zeeuwse Concertzaal. Kaarten kosten 17,50 euro. De cd is sinds gisteren te koop en is ook te beluisteren via Spotify. De ene na de andere ruit vloog aan diggelen op het station van Arnemuiden. De schade loopt na een jaar tegen de 20.000 euro. Dankzij cameratoezicht zijn er nu beelden van daders. De poli tie geeft ze twee weken de tijd zich te melden. „Daarna kun je ons 's morgens vroeg verwach ten bij je woning!" Maurits Sep Arnemuiden -Theo Meijboom, wijkagent -Leo Slager, voorzitter Bewonersgroep Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35