Taart en bloemen voor een prikkie Boer Bastiaan vangt bot in Staten Aanbieder testen voor toegang dreigt te stoppen Zaterdag 2 oktober Dag van de Wilsverklaring 5 Maak kennis irret onze wil sverkl arin g en en krijg een set cadeau. nwe.nl/dagvan Hestia verzorgt nu toegangstesten in Goes, Zierikzee, Middelburg, Terneuzen en Renesse. De over heid zegt per 10 oktober de contrac ten met alle aanbieders op, omdat zij gaat werken met een nieuw sys teem. Aanbieders worden voortaan betaald per afgenomen test. Nu krijgen ze nog een vast bedrag, on geacht het aantal testen. De huidige organisaties zijn niet blij, omdat de vergoeding fors lager zal uitpakken. Zeven van de elf aan bieders - waaronder Hestia - heb- ben daarom een brandbrief ge stuurd naar Stichting Open Neder land, die verantwoordelijk is voor de toegangstesten. Volgens hen zijn er grote financi ële risico's: ze moeten wel locaties openhouden, maar weten niet hoe veel inkomsten ze hebben. Hestia verwacht dat het alleen in de druk ste gebieden lukt om testplekken in de lucht te houden. Zeeland dreigt daardoor zonder testlocaties ko men te zitten. Huisartsen Bedrijven kunnen zich inschrijven voor na 10 oktober. Stichting Open N ederland verwacht dat voldoende partijen zich melden, zegt Jasper Jansen. ,,Dat kan bij wijze van spre ken ook een huisarts of de apothe ker op de hoek zijn." De nieuwe op zet is vergelijkbaar met die voor het testen voor reizen, zegt hij. Daar bleek ook voldoende animo voor te zijn. Een bos zonnebloemen en een slagroomtaart met opschrift 'Hoera 1000ste prik!' Dat kreeg Middelburger Tim van Oostrom tot zijn verrassing als toegift na de coronavaccinatie, die hij gis terochtend haalde bij de mo biele prikunit van de GGD in Middelburg. Hij hoefde er maar één: ,,Ik heb al corona gehad, ik denk van mijn vriendin die in het onderwijs werkt en daar co rona opliep. Dat was vier maan den geleden. Ik had net twee weken eerder een eigen horeca zaak geopend, Beaux aan Plein 1940, en kon gelijk in quaran taine. Maar goed, daarom hoef ik nu dus maar één prik. Hopelijk heb ik de komende dagen wei nig last, want ik moet werken! In ieder geval is het nu gebeurd. Ik had er steeds geen tijd voor. Toen ik las dat de GGD-bus hier op de Markt zou staan, heb ik mijn kans gegrepen. Het is nu gelukkig even rustig op de zaak." Getwijfeld Ja, hij heeft even getwijfeld of hij het wel zou doen. ,,Je hoort zo veel verhalen... Uiteindelijk heeft mijn vertrouwen in de overheid en de wetenschap het gewonnen van de twijfel." Zijn pleidooi was niet tegen dove mansoren gericht, bleek gisteren. Diverse partijen wilden van gede puteerde Dick van der Velde (VVD) weten of individuele on dernemers de pineut worden als de visie ongewijzigd wordt aange nomen. Boerenorganisaties heb ben hun handtekening niet gezet. En Bastiaan is al acht jaar bezig met zijn plan, waarover de ge meente Goes nog geen besluit heeft willen nemen. Wal en schip ,,Valt hij straks niet tussen de wal en het schip?'', vroeg Harold van de Velde (SGP). ,,Als wij de visie nu goedkeuren, kan het gemeen tebestuur van Goes zeggen: de provincie heeft het al beslist. Geen buitendijkse ontwikkelingen.'' De gedeputeerde benadrukte dat bestaand gebruik niet in gevaar is door de visie. Er wordt niks van boeren afgepakt. Dat is juridisch getoetst. Over individuele gevallen beslist de provincie niet. Dat doet de gemeente. Oude regels Het plan van boer Bastiaan staat niet op de lijst van zogeheten pijp lijnprojecten, waarvoor nog de oude regels gelden. Dat betekent niet dat het kansloos is. Van der Velde: ,,Het plan van de heer Van 't Westeinde wordt straks getoetst aan de bestaande regels én de Veerse Meervisie. Die biedt Goes nog steeds ruimte, de boel is niet in beton gegoten." In het provinciehuis Middelburg kreeg boer Bastiaan nul op het re kest, maar hij kan dus nog eens aankloppen bij het gemeentehuis in Goes. Fransien van ter Beek, Directeur NWE mnm'' "Wilt u uw wensen over uw levenseinde vastleggen voor artsen en naasten? De NWE helpt u ermee op weg." Meld u aan op zaterdag 18 september 2021 Het is nog maar de vraag of Zeeuwen zich na 10 oktober gratis kunnen laten testen voor een coronatoegangsbewijs. De huidige aanbieder in Zeeland, Hestia, dreigt te stoppen omdat het testen niet langer rendabel is. Rolf Bosboom Goes Ondine van der Vleuten Middelburg mobiele units Boer Bastiaan is bij de provin cie aan het verkeerde adres. Dat bleek gisteren in de Staten zaal tijdens het debat over de Veerse Meervisie. De avond daarvoor was Bastiaan van 't Westeinde daar zelf komen pleiten voor het doorgaan van zijn plan voor buitendijks gele gen vakantiehuisjes bij Wol- phaartsdijk. Ernst Jan Rozendaal Middelburg 4i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33