Coronaoas Man (23) om het leven gebracht in Vlissingen Personeel prikpost GGD met de dood bedreigd 2 MAIKEL HARTE KAAS OPSESTAPT Column Al een paar dagen zit ik er mee in m'n kop: „Vijftien miljoen mensen op dat hele kleine stukje aarde, die schrijf je niet de wetten voor die laat je in hun waarde.'' De oude hit van Fluitsma en Van Tijn is natuurlijk in m'n hoofd gekropen, omdat de coronapas er komt. Dat geeft ze ventien miljoen meningen en even zoveel discussies. steden geven al aan niet te gaan handhaven, alleen bij grote exces sen. Wat een land hè? De ene over heid (het kabinet) stelt een regel in, de andere overheid die hem met boa's moet handhaven (de burgemeester) zegt dat niet te gaan doen. Het lijkt me ook niet te handhaven. Gelukkig is op het laatste moment de coronapas niet doorgegaan voor het terras, maar dan nog. Voor binnen werpt de pas wel een extra drempel op. De geplaagde horeca gaat er, met een regel die een versoepeling zou moeten zijn, eigenlijk op achter uit. gevaccineerd en als het moet, laat ik die QR-code zien. En ja, als je gevaccineerd bent kun je nog steeds corona krijgen, maar je bent minder besmettelijk en de kans in het ziekenhuis terecht te komen is ook veel kleiner. Een autogordel voorkomt ook geen letsel door on gelukken, maar het helpt wel en dus draag ik die ook. Het doel van de coronapas is natuurlijk zoveel mogelijk mensen gevaccineerd te krijgen om Denemarken achterna te kunnen, waar alle maatregelen zijn afgeschaft. In Italië moeten nu alle werknemers verplicht een prik, in Amerika alle ambtenaren, in Frankrijk al het zorgpersoneel en in België buigen ze het hoofd over hoe ze in Wallonië de lage vaccinatiegraad omhoog krijgen. laten vaccineren is in Vlaanderen aanleiding voor steken onder wa ter. Volgens een Vlaamse vriend laten die Walen zich niet vaccine ren omdat ze niets te maken wil len hebben met iets wat werkt De ene overheid stelt een regel in, de andere gaat hem niet handhaven DE STELLING Weekend: Ik laat mijn rommel niet slingeren in de natuur Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Bezoek senioren uit Valkenburg Engelse bom op vakantiepark VLAKE Vlaketunnel gaat twee nachten dicht Zelden liep er in de omgeving van de President Rooseveltlaan en Adri- aen van de Vennestraat zoveel poli tie als gisterochtend. In uniformen, witte pakken, in burger. De politie zet zwaar in en heeft een TGO-team (Team Grootschalige Opsporing, red) opgetuigd om te achterhalen wat er is gebeurd. ,,Hoe de man om het leven is gekomen, zeggen we nog niet. Dat is daderinformatie", legt politiewoordvoerder Willem Jan Uytdehage uit. Het slachtoffer, dat werd gevonden in een brand gang, heeft geen vaste woon- ofver- blijfplaats. ,,Mijn vrouw wilde vanochtend de grijze bak buitenzetten toen ze iemand zag liggen", vertelt de be woner van een hoekhuis. ,,We wis ten niet of hij nog leefde en hebben meteen de hulpdiensten gebeld. Die waren er al binnen drie minuten." Dan met een trillende stem: ,,Ik heb mijn baas gebeld dat ik vandaag niet kom werken. Het dringt nu pas tot me door." Suse Doomen, die aan de over kant van de President Rooseveltlaan woont, zegt 's ochtends vroeg scho ten te hebben gehoord. ,,Ik schrok wakker van enkele knallen die an ders klonken dan vuurwerk. Geen dof, maar schel geluid." Haar buur man hoorde die ook. De dode man lag achter het huis van Mary van de Velde. ,,Ik zat al vroeg te lezen en mijn man vroeg of ik door 'de klap' wakker was gewor den. Maar zelf heb ik geen klap ge- hoord", vertelt ze. Of ze geschrok ken is? ,,Mensen lopen tegenwoor dig met messen en pistolen over straat. Waarom toch? Het is ver schrikkelijk." ,,Nee, ik woon hier niet in de buurt. Nóg niet", zegt een vrouw die vlak langs het rode politielint loopt. ,,Ik verblijf tijdelijk bij mijn dochter die hier in de buurt woont." Ze wijst naar de overkant: „Binnen kort ga ik da^r wonen." Van het tu mult gisterochtend vroeg heeft ze niks gemerkt. ,,Ik wilde weg uit Rotterdam vanwege dit soort din gen. En nu ben ik hier, gebeurt dit..." Het misdrijf met dodelijke afloop is het tweede in Zeeland deze week. Maandag werd de 67-jarige Henk Cijsouw in Biggekerke dood gevon- Ik schrok wakker van enkele knallen die anders klonken dan vuurwerk den bij zijn eigen huis. Een 36-jarige Middelburger, die een relatie had met één van Cijsouws dochters, zit vast op verdenking van moord. Twee moorden binnen enkele da gen is uniek voor Zeeland. Uit cijfers van de politie blijkt juist de laatste jaren een licht dalende trend als het gaat om pogingen tot moord en doodslag in onze provincie. Sinds 2005 zijn voorzover bekend in Zee land 41 mensen door moord of doodslag om het leven gekomen. De meeste delicten werden gepleegd in Zeeuws-Vlaanderen. Medewerkers van de GGD Zeeland zijn gisterochtend met de dood be dreigd bij een mobiele prikpost op de Markt in Middelburg. De GGD doet aangifte. Een man kwam even voor elven met een bedrijfsbusje aanrijden op de Markt, draaide het raampje om laag en riep: ,,GGD, moordenaars!" Vervolgens parkeerde hij het busje voor het oude stadhuis. Hij stapte uit en ging luid roepend op drie medewerkers van de mobiele prik- post af, die voor de bus stonden. De man liep terug naar de bus, maar hij stapte even later weer uit en keerde terug naar de prikbus. Hij haalde zijn telefoon tevoorschijn en begon de medewerkers op intimi- derende wijze te fotograferen en filmen. Ook uitte hij dreigende taal. Toen een van de dames op haar beurt een telefoon pakte om het ge drag van de man vast te leggen, schreeuwde hij: ,,Ik ga jullie ook vermoorden!" Een van de mede werkers vluchtte de GGD-bus in. Kort daarna verdween de man met zijn bedrijfsbusje. Projectleider Annemieke Vijver berg had intussen de politie gebeld om assistentie te vragen. ,,Ik vond het een echt bedreigende situatie", aldus de projectleider. ,,Helaas kwam er pas iemand toen hij al weer verdwenen was. Wij laten het hier niet bij; we hebben foto's van het bedrijfsbusje, het kenteken is bekend, wij hebben foto's van deze man. GGD Nederland gaat aangifte doen." ZEELAND 4 zaterdag 18 september 2021 Burgemeesters van grote Ik zie het allemaal wel. Ik ben Dat Walen zich zo moeizaam Reageer op pzc.nl Gisteren: De Slag om de Schelde op Netflix. Ik ga kijken 1541 stemmen MWAH.» OPSTAPJE NAAR RUTTE M OF KAAS1 NEELTJE JANS Op uitnodiging van oude renbond KBO-Zeeland komen maandag 27 sep tember zestig van de Val- kenburgse ouderen naar Zeeland. Zij bezoeken Neeltje Jans. De senioren uit Valken burg aan de Geul en om geving hebben water overlast gehad in hun huis tijdens de overstro ming van de Geul. Het bezoek is een teken van solidariteit zeggen de Zeeuwen. Wateroverlast is nog steeds een ingrij pende ervaring voor veel Zeeuwen. De Ramp van 1953 heeft diepe sporen achtergelaten. BRESKENS Op vakantiepark Zeebad in Breskens is bij een ex- plosievenonderzoek een Engelse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. De vijfhon derdponder wordt vrijdag 12 november onschade lijk gemaakt. De bom is door de Explosieven Op ruimingsdienst Defensie (EODD) geïdentificeerd, afgedekt en veiliggesteld. Er zijn geen aanvullende veiligheidsmaatregelen nodig en er is geen ge vaar voor de omgeving. Het is niet uitgesloten dat er nog meer wordt ge vonden; het explosieven- onderzoek duurt nog tot eind oktober. Het vakan tiepark wordt eind dit jaar herontwikkeld door Roompot. De Vlaketunnel in de A58 gaat volgende maand twee nachten dicht. De Vlaketunnel is in beide richtingen afge sloten, telkens van 21.00 tot 05.00 uur, van maandagavond 4 tot woensdagochtend 6 oktober. Rijkswaterstaat voert dan onderhoud uit aan de tunnel. Gele borden geven om leidingsroutes aan. Au tomobilisten moeten rekening houden met een langere reistijd. Verkeer wordt omge leid via de N289, de oude rijksweg. De Adriaen van de Vennestraat in Vlissingen is gisteren opge schrikt door de vondst van een dode man (23), die door geweld om het leven is gebracht. ,,Ik wilde weg uit Rotterdam van wege dit soort dingen. En nu ben ik hier, gebeurt dit..." Eldridge Pentury Vlissingen -Suse Doomen Kijk op www.pzc.nl voor een se lectie van moorden die sinds 2010 voor opschudding zorgden in Zeeland. Ondine van der Vleuten Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2