Elk uur extra Sprinter, iets meer overstaptijd op station Roosendaal De 20-jarige Thian de Vries uit Borssele heeft een onstuimige jeugd achter de rug. Uiteindelijk bracht het hem in de kickboksring. En hij heeft talent, veel talent. De Vries ontwikkelde zich tot een keiharde vechter. „Maar hij is ook hartstikke sociaal en dat moet hij blijven'', zegt zijn trainer Luc Verheije uit Aardenburg ZEELAND 14 Daarmee komt de NS enigszins te gemoet aan de veelgehoorde klacht dat reizigers uit Zeeland en Bergen op Zoom vaak de aansluiting naar Breda missen doordat de overstap tijd slechts drie minuten is. De PvdA heeft de krappe over- staptijden in Roosendaal op ver schillende niveaus aangekaart. Niet alleen stelden de PvdA-ge- meenteraadsfracties in Roosen daal en Bergen op Zoom er vragen over aan hun respectievelijke col leges van burgemeester en wet houders; ook de PvdA in Provinci ale Staten van Zeeland zette het op de agenda. Uit de antwoorden blijkt dat de NS de dienstverlening gaat uitbreiden. Minuut vertraging Er rijden nu twee treinen per uur van Vlissingen naar Roosendaal: een om 21 minuten over het hele uur en eentje om 21 minuten over het halve uur. In Roosendaal heeft de reiziger drie minuten om van perron 4b naar perron 3a te lopen. Onze dienstregeling is nogal strak. Het is echt een enorme logistieke puzzel De Intercity uit Vlissingen rijdt door naar Amsterdam. De trein uit Bergen op Zoom hoeft maar een minuut vertraging te hebben en de reiziger mist de aansluiting naar Breda. Kan de trein naar Breda dan niet even wachten op de mensen uit Bergen op Zoom? Nee, zegt NS- woordvoerder Arno Leblanc: ,,Dat is niet altijd mogelijk. Onze dienstregeling is nogal strak. Als je zou wachten op de reizigers uit Bergen op Zoom doe je hen een plezier, maar andere reizigers weer niet. Het is echt een enorme logis tieke puzzel." De PvdA heeft voorgesteld een zogeheten cross-platform toe te passen. Dan stoppen de treinen te genover elkaar op het station en hoeven de passagiers alleen maar het perron over te steken. Voor mensen die vanuit Breda naar Ber gen op Zoom en verder Zeeland in reizen, stoppen de treinen wel te- genover elkaar op hetzelfde per ron. Omgekeerd is dat echter niet mogelijk. De gemeentebesturen van Roo sendaal en Bergen op Zoom en het provinciebestuur in Middelburg onderstrepen de goede relatie met de NS en zeggen regelmatig met de dienst om tafel te zitten om ont wikkelingen en wensen te bespre ken. Dienstregeling Een gevolg daarvan is dat er met ingang van december elk uur een extra Sprinter van Zeeland naar Roosendaal gaat rijden. En de rei ziger krijgt vijf minuten om over te stappen op de trein naar Breda. Volgens het Zeeuwse provinciebe stuur heeft de NS al aangegeven bij de daaropvolgende dienstregeling (2023) nog verder te willen gaan, al is nu nog niet duidelijk in welke richting dan moet worden ge dacht. Zoutelande zaterdag 18 september 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl V 1 Hollen naar trein straks voorbij Met ingang van december zet de NS elk uur een derde trein in op het traject van Vlissingen naar Roosendaal. Reizigers moeten nog steeds in Roosen daal overstappen om door te reizen naar Breda, maar ze krij gen daar één keer per uur vijf in plaats van drie minuten de tijd voor. Henk den Ridder Roosendaal - Arno Leblanc, NS ELKE DINSDAG t/m 26 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29