Hazes heeft burn-out MEDIA CULTUUR 25 de boventoon voeren. Ze voorziet haar nieuws van snedig commentaar, en in haar wekelijkse YouTubefilm- pjes doet ze er nog een schepje bo venop. ,,Waar de fück is Sarah Soel mee bezig?", blaft ze woedend naar de camera, alsof de vriendin van Ha zes haar iets heeft aangedaan. Deze week verspreidde Coldewei- jer via haar Instagramkanaal (211.000 volgers) het gerucht dat Van Soelen op weg zou zijn naar een afkickkli- niek in Spanje. Iemand had haar ge fotografeerd op vliegveld Zestienho ven en dit doorgestuurd naar Colde- weijer. 'Is André ook naar rehab? Working on it with my spionnen', schreef ze erbij. Het ontlokte een reactie van Hazes, die haar liet weten dat ze 'te ver' ging en dat haar obsessie begon door te slaan. 'Ik vraag je vriendelijk om dit eraf te halen.' Dat was koren op de molen van Coldeweijer, die ermee uitpakte. Wederhoor Guido den Aantrekker, hoofdredac teur van Story, ziet de opkomst van de juicekanalen met argusogen aan. „Vroeger was onze tak van sport het domein van de bladen en een enkele krant. Maar omdat gossip ook online heel goed scoort, proberen steeds meer mensen een graantje mee te pikken. Dat mag, maar het is geen journalistiek. Ik weet dat wij de repu tatie hebben ook niet aan 'echte jour nalistiek' te doen, maar wij checken alles, doen zo veel mogelijk aan we derhoor en brengen niet alles klakke loos naar buiten." Toch kijkt Den Aantrekker met enige bewondering naar hoe de onli- neroddeljournalisten erin slagen een nieuw, jonger publiek te bereiken. „Digitaal is voor Story nog deels een uitdaging, dus ik zou het best inte ressant vinden om te kijken of we misschien eens kunnen samenwer ken met zo'n juice channel. Ik houd erg van het lef en de bravoure van die mensen, maar hun werkwijze is niet de onze. Wij bouwen relaties op met de sterren, we zijn er op hun bruiloft en hun begrafenis, en dan kun je niet zomaar wat gaan rondtoeteren. Dat is kamikazejournalistiek." Marwa El, van het Instagramkanaal van Marwa Juice (116.000 volgers), reageert lauw op de kritiek. ,,Ik weet eerlijk gezegd niet eens wat de defi nitie van journalistiek is, dat vind ik ook niet zo belangrijk. Wij hoeven ons niet aan allemaal regels te hou den en kunnen zeggen wat we wil len. We berichten over rappers, voet ballers en influencers, maar ook over bijvoorbeeld corona." Marwa Juice is in een kleine vier jaar uitgegroeid tot een organisa tie met veertien mensen die de kanalen op Instagram, Facebook en Snapchat beheren. Dagelijks stromen de nieuwtjes binnen. ,,Mijn vertrouwen in de mens heid is er niet op vooruitge gaan", zegt El. ,,We krijgen tips, roddels en naaktfoto's toege stuurd van vrienden en familie leden die de volgende dag weer vrolijk met die mensen op de foto staan." Anoniem Het zal de beheerders van Juice Chanel (90.000 volgers) ook worst wezen hoe door de ge vestigde roddelpers over hen wordt gedacht. ,,We doen ook niet aan journalistiek, we delen wat we binnenkrijgen en ge ven onze mening." In april be gonnen de twee, die anoniem willen blijven, met hun kanaal. De meeste nieuwtjes krijgen ze via DM's toegestuurd en hoe meer scoops ze brengen, hoe meer tips ze ontvangen. Ze waren de eersten die een foto van de mishandelde ver loofde van Lil' Kleine plaats ten, wisten de afgelopen maanden te melden dat de rapper een bordeel in Laren frequenteert, en volgen de deel nemers van televisieprogramma's als Ex on the Beach, Temptation Island en The Bachelor op de voet. ,,Onze volgers zijn jong, die zijn echt niet geïnteresseerd in de medische in grepen van Patty Brard." En al belo ven ze hun volgers zo sappig moge lijk nieuws, helemaal roekeloos zijn ze niet. ,,We berichten niet over drugsgebruik of zwangerschappen. We ontvangen ook veel naaktfoto's, maar die zetten we nooit online." De twee, 20 en 26 jaar oud, verdie nen inmiddels wel geld met hun ka naal, maar een vetpot is het voorals nog niet. ,,Maar wij zijn wel de toe komst van de gossipjournalistiek, en dat weet zo'n Den Aantrekker ook wel. Hij kan z'n koffers pakken. Bij ons krijg je het sappigste roddel- nieuws als eerste." Den Aantrekker toont zich daarvan weinig onder de indruk. ,,Iemand die drie keer in de Python in de Efteling is geweest, kan nog geen straaljager besturen." zaterdag 18 september 2021 PC 1j - ^r^'sfy'toL wfówwM André Hazes (27) heeft een burn-out en neemt de komende tijd rust. De zanger heeft tijd nodig 'om weer op krachten te komen', heeft zijn management laten weten. De klach ten zijn te wijten aan de 'roerige periode' waar Hazes de afgelopen maanden doorheen ging. ,,Het gemis aan optredens en de onzekerheid die de coronapandemie met zich meege bracht hebben, en de ontwikkelingen in zijn privéleven hebben een grote impact gehad." Volgens haar familie verblijft Sarah van Soelen in Spanje, omdat het haar ook 'even te veel werd'. ,,Ze zit daar om even op adem te komen en om middels therapie de juiste hand vatten te krijgen om met alle aandacht om te gaan.'' André Hazes en zijn vriendin Sarah van Soelen zijn het doel wit van een hetze van de Popcornshow op YouTube. foto brunopress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25