assie voor chansons O D 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV JUICE CHANNELS SHOWBIZZNIEUWS Showbizznieuws is niet langer het domein van de bladen', nu zogenoemde juice channels ongefilterd de laatste roddels over BN'ers online zetten. „Mensen vinden het niet heel erg als we er een keer naast zitten, ze willen vooral een beetje lachen.'' Het had wat mij betreft ook over heggenscha- ren kunnen gaan. Of over waterkokers. Daar heb ik net zoveel mee als met Parijs en het Franse lied. Maar CHANSONS! bewees vrijdagavond weer eens het gelijk van wat ik sinds die ene Zomer gasten-aflevering De Wet van Hans Klok noem: als iemand met onverholen passie over een onderwerp praat, levert het altijd boeiende tv op, wat het on derwerp ook is. En passie hebben Matthijs van Nieuwkerk en Rob Kemps in overvloed voor het chanson en de Franse hoofdstad. De eerste aflevering van hun reis in het spoor van Piaf, Brel en Aznavour kwam wat traag op gang en voelde ook wat te bedacht, zo aan die terrastafel in een binnentuin in Montmartre. Maar toen ze eenmaal aan de wandel gingen, vloeide de oprechte liefde uit het beeldscherm als warme chocolade uit een versgebakken crêpe. Zelfs als je als kijker niet meteen in diepe poelen van nostalgie en romantiek wegzinkt bij het zien van een fotogeniek Parijs' straattafereel of het horen van een flard uit een lied van Piaf- had ik al gezegd dat ik niks heb met die stad en het chanson? - dan wilde je toch doorkijken, merkte ik. Om erachter te komen wat het dan precies is, dat de twee mannen met die uit eenlopende karakters en imago's kennelijk zo raakt. Dat is het tweede dat fascineert aan CHAN SONS!: dat opmerkelijke duo. De grote Matthijs, die in DWDD moeiteloos anderhalf miljoen kijkers trok met opera en literatuur. Mateloos in zijn be wondering, maar altijd een tikkeltje gereserveerd. Al was deze week in Jinek te zien dat we in afleve ring drie, bij het graf van Aznavour, een blik krijgen op een kant van zijn persoonlijkheid die hij door gaans afschermt voor het grote publiek. En naast hem dan Rob, de schreeuwende quizmaster van The Wheel en die adhd-stuiterbal van de Snollebollekes, die complete stadions van links naar rechts kan laten hopsen. Zie hoe die Grote Vriendelijke Reus als een klein Brabants menneke bij een jurkje van Edith Piaf staat te glunderen. Luis ter hoe hij vertelt over het halfjaar dat hij als 24-ja- rige in Parijs doorbracht, voornamelijk op begraaf plaats Père-Lachaise. Waar hij steeds weer nieuwe namen op grafzerken las, die opschreef in zijn noti tieblokje, om op zijn kamertje bij een Nederlandse hospita het levensverhaal van de bewuste persoon op te zoeken. Rob Kemps is totaal ongrijpbaar, maar daardoor hartveroverend leuk. Ik geloof dat ik sinds vandaag zelfs een beetje verliefd op hem ben. Na afloop van het programma voelde ik overigens nog steeds niet de behoefte om een Spotifylij stj e sa men te stellen met chansons. Parijs wordt ook niet de bestemming van onze volgende stedentrip. Maar als deze twee ooit met de helft van bovenstaande passie een programma over heggenscharen zouden maken, zou ik zeker kijken. Quote van de dag ndo Ed Sheeran in ArenA Docu over stoornissen Yvonne Coldewei- jer valt met de deur in huis. ,,Op mijn Instakanaal plaats ik dagelijks heerlijke juice. Juice die je ner gens anders hoort", zegt ze tegen de kijkers van haar Popcornshow op You- Tube. ,,We zijn allemaal opgegroeid met Shownieuws en RTL Boulevard, maar de laatste jaren is dat zouteloze meuk geworden. Een grote fucking BN'er-kliek, niemand durft zich meer uit te spreken." Dan volgt een twintig minuten durende tirade over André Hazes en zijn vriendin Sarah van Soelen, tegen wie Coldeweijer al maanden een persoonlijke hetze voert. Ze sluit haar video af met een oproep aan haar fans, die ze 'mijn spionnen' noemt, om haar 'DM's' (direct messa ges) te blijven sturen met tips. Zie hier de revolutie die zich in roddelland voltrekt. Zogeheten juice channels die op Instagram en You- Tube achterklap over BN'ers ver spreiden, schudden de showbizzver- slaggeving fors op met hun afwij kende werkwijze, toon en doelgroep. Waar de Henk van der Meijdens en Evert Santegoeds van deze wereld lang met hoon en misprijzen door de serieuze journalistiek werden weg gezet, zijn het nu de hoofdredacteu ren van de gevestigde boulevardpers die neerkijken op de online 'kamika- zejournalistiek' over de sterren. Juice channels plegen, zoals de naam verraadt, sappige roddels te verspreiden. Naast dat van Coldewei- jer zijn de Instagramkanalen Fawry not Sawry, Marwa )uicee en Juice Channel de bekendste. Ze plaatsen dagelijks nieuwtjes, in veel gevallen screenshots van tips die ze hebben binnengekregen, of foto's van de so ciale mediakanalen van anderen: die gaat vreemd met die, realityster X heeft zijn vriendin ontvolgd op soci ale media, voetballer Y is op Ibiza ge spot met een onbekende dame. Snelheid lijkt belangrijker dan zorgvuldigheid, al krijgen veel berichten wel de disclaimer dat het 'onbevestigd nieuws' is of dat het om 'geruchten' gaat. Ook is er ruimte voor ge- Ik weet niet eens wat de definitie van journalistiek is, dat vind ik ook niet zo belangrijk 'Shownieuws' en 'RTL Boulevard' zijn zouteloze meuk geworden sponsorde berichten, veelal over cos- meticaproducten of voedingssupple menten. Ook op YouTube is het roddel- nieuws in opkomst. Filmpjes waarin de laatste gossip wordt doorgeno men, worden vaak honderdduizen den keren bekeken. Online jongeren merk Rumag heeft De Roddelloog - gepresenteerd door Farja Farvardin (alias Fawry not Sawry) en René Watzema - en oud-Pownedpresen- tatoren Dennis Schouten en Jan Roos hebben het wekelijkse Roddelpraat. ,,Dat begon als een grap, gewoon de boel een beetje in de maling ne men", zegt Schouten. ,,Nieuws over Marco Borsato en Patricia Paay inte resseert ons natuurlijk geen biet, maar naarmate je er langer mee bezig bent, krijg je er toch wel lol in. Al die blaadjes bij de kapper en die pro gramma's op tv behandelen die BN'ers alsof het goden zijn. Wij schoppen er een beetje tegenaan. Dan onthullen we wie allemaal aan de coke zit in Hilversum, of dat Patty Brard gaat scheiden. Dat laatste bleek niet te kloppen, maar waar rook is, zal ook wel vuur zijn. En ik heb niet het idee dat mensen die naar ons kij ken, het heel erg vinden als we er een keer naast zitten, ze willen vooral een beetje lachen." Wie er in elk niet om kan lachen, is de organisatie van de Televizierprij- zen, die Roddelpraat schrapte van de lijst met genomineerden, terwijl het daar wel voldoende stemmen voor had. Schouten en Roos stapten daarom naar de rechter, die oor deelde dat het uitsluiten van Roddel praat onzorgvuldig was, maar niet hoefde te worden teruggedraaid. Presentatrice Coldeweijer noemt zichzelf- in haar hoedanigheid als roddeljournalist - Alberta Verlinde. Ooit genoot ze enige bekendheid binnen het show- bizzcircuit als presentatrice van kinderprogramma's en als musi calster. In 2017 deed ze mee aan Wie is de Mol?. Inmiddels deelt ze dagelijks op haar Instagramkanaal nieuw tjes over Nederlandse ce lebrity's, waarbij de re latieperikelen van Dré Hazes en Lil' Kleine Ik weet niet of ik dat solo durf, maar als groep kunnen we echt wat goeds neerzetten zaterdag 18 september 2021 PC MUZIEK Ed Sheeran komt volgend jaar naar Am sterdam. De Britse zanger doet met zijn nieuwe stadion tour op 14 en 15 juli de Johan Cruijff ArenA aan. Hij speelt dan in ieder geval nummers van zijn toekom stige plaat. Filmmaker Hanna Verboom heeft samen met psychiater Dirk de Wachter een documen taire gemaakt over het taboe op psychische aandoeningen. De film #Uitde- schaduw is sinds gisteren gratis te zien op haar platform Cinetree. 3 ■u Roddel zonder regels - Berget Lewis wil met Ladies of Soul naar het Eurovisie Song festival, vertelt ze in de podcast van Radio 10-dj Lex Gaarthuis. 44 —Marwa El 44 —Yvonne Coldeweijer FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24