Flekken, Lang in voorselectie Van de Zandschulp: 'Heb iets bijzonders meegemaakt in VS' 23 sterren momenteel even wat minder fel ZEIST Louis van Gaal begon er al over na zijn eerste interland- week. Hij ging op weg naar zijn volgende Oranje-selectie een po tentiële nieuwe keeper scouten, net als meerdere aanvallers voor de flank. Nu staan Mark Flekken en Noa Lang op de voorlopige lij st voor de WK-kwalificatieduels van ko mende maand tegen Letland (8 ok tober) en Gibraltar (15 oktober). Flekken is de 28-jarige keeper van Bundesligaclub Freiburg. De in Kerkrade geboren goalie is niet he lemaal onbekend in Zeist. Hij zat al in de kaartenbak bij Frank de Boer en zijn staf, maar hun keuze viel nog op anderen, simpelweg ook omdat Flekken in 2020 en 2021 lange tijd niet speelde door een el- leboogblessure. Dit seizoen keept hij weer vast bij zijn werkgever uit het Zwarte Woud, die laatst stuntte met een 2-1 zege tegen het Borussia Dortmund van Erling Haaland en Donyell Malen. De plek van Flek- ken in de voorselectie van Oranje gaat ten koste van Marco Bizot en Remko Pasveer. Met Noa Lang (22 jaar, Club Brugge) breidt Van Gaal het aantal buitenspelers wat verder uit. Aan vankelijk had hij bij zijn start alleen Steven Berghuis en Cody Gakpo opgeroepen, met centrumspits Do- nyell Malen toen als eventueel al ternatief voor de flank. Nu telt de lijst met Berghuis, Gakpo, Bergwijn en Lang vier specialisten voor een 4-3-3-systeem. Nog maar anderhalve week gele den duikelden de internationale media over Botic van de Zand- schulp heen, die als grote onbe kende plotseling kwartfinalist was tijdens de US Open. De uit spraak van zijn naam ('Boetic van de Zandsjloep') werd een gim mick in persconferenties. ,,Pretty tough, huh? The 'sch' is tough, huh?", reageerde hij gevat. Van de Zandschulp tenniste tonnen aan prijzengeld bij elkaar in de hitte van New York en gaf het Nederlandse mannentennis de boost waar het zo naar snakte. Maar zo snel gaat dat in het leven van een tennisser: inmiddels be reidt hij zich in het frisse, winde rige Montevideo voor op de Davis Cup-confrontatie met de Neder landse ploeg tegen Uruguay, mor gen en overmorgen. Ik ben maar vier, vijf dagen thuis geweest, toen zat ik weer in het vliegtuig Inzet: handhaving in de We- reldgroep en deelname aan de Da vis Cup Qualifiers van volgend jaar. Een stuk minder glitter en glamour, maar Van de Zand- schulp treedt wel aan met een compleet veranderde status. Ineens is hij het uithangbord van het Nederlandse mannentennis, als de kersverse nummer 62 van de wereld en als eerste Neder landse man sinds Sjeng Schalken die een kwartfinale van een grandslamtoernooi bereikte. Van de Zandschulp is geen dro merig type, niet iemand die blijft hangen in de achtbaan die zijn le ven plotseling werd. Sterker nog, daar heeft hij niet eens tijd voor gehad. ,,Ik was best laat terug uit New York en ben maar vier, vijf dagen thuis geweest. Daarna zat ik alweer in het vliegtuig naar Uru guay", aldus de Veenendaler. ,,Even wennen, met een team en op gravel. En een stuk kouder dan in New York. Maar het hoort er bij." Van de Zandschulp zag de schijnwerpers nooit in deze mate op zich gericht. ,,Iedereen wilde iets van me, er was veel aandacht. Dat gebeurt niet elke dag en is leuk, maar de rust die ik nu weer ervaar in Uruguay is ook wel lek ker. Het is me goed gelukt om de knop weer om te zetten. Ik heb iets bijzonders meegemaakt, ze ventien jaar geleden is voor het laatst zoiets gebeurd. Om dat echt te beseffen, heb je eigenlijk een aantal dagen vrij nodig. Twee we ken vakantie, of zo. Nu was er niet zo veel tijd." Maar wat hij na de US Open ter dege beseft: dat hij vanaf nu een ander kaliber tennisser is. Met zijn nieuwe notering op de wereld ranglijst kan Van de Zandschulp rechtstreeks meedoen aan grand- slams. De afgelopen maanden zijn goed geweest voor zijn zelfver trouwen. ,,Je speelt tegen goede jongens en als je wint, heb je het geloof dat je dat vaker kan doen. Dat je het niveau aankan. Dat is wel belangrijk." Want twijfels waren er. ,,Je ver gelijkt je met andere jongens en als je ziet dat die eerder aanhaken, dan ga je twijfelen. Je kijkt op te gen jongens die hoger staan en dan geeft een kwartfinaleplek op de US Open wel zelfvertrouwen. Maar ook op Roland Garros (waar Van de Zandschulp de tweede ronde haalde, red.) was ik al goed en kreeg ik de bevestiging dat ik in de buurt van die jongens kan ko men." /770\/|Sta' Van der Breggen »Met bijna 270 kilometer en ruim 40 hellingen is de wegrit in alles een Vlaamse klassieker WK WIELRENNEN Programma mannen herbergt de Neder landse vrouwenploeg genoeg favorieten, maar ook daar is sprake van tegenslag. Marianne Vos haalde op het afgelopen EK de finish niet, iets wat sinds 2019 niet meer was gebeurd. En het is wrang dat juist Anna van der Breggen momenteel kampt met een vorm- dip. de onbetwiste kopman van België en moet proberen het wielerfeest in eigen land compleet te maken door wereldkampioen te worden. Het liefst zelfs twee keer, in de tijdrit en op de weg. Met dertien overwinningen en twee zilveren olympische medail les is hij dit jaar de succesvolste WK-deelnemer (zie kader links). Hij kon het vaakst juichen. Vaker dan Tadej Pogacar (12), Primoz Ro- glic (11) en ook Van der Poel (8). Nog afgezien van deze statistiek zal Nederland vooral moeten op boksen tegen grote machtsblok ken als België, Denemarken, Slo venië en in iets minder mate Italië en Frankrijk. Anders dan bij de Nooit kansloos De succesvolste wielrenster van de laatste jaren zal maandag haar we reldtitel op de tijdrit niet verdedi gen. Al heeft Nederland met An- nemiek van Vleuten en Ellen van Dijk kwaliteit genoeg om dat ver lies op te vangen. Van der Breggen rijdt woensdag wel de mixed relay, de ploegentijdrit met zowel man nen als vrouwen. Zaterdag in de wegwedstrijd volgen de laatste 158 wedstrijdkilometers van haar im posante carrière. En kansloos is ze nooit, zegt haar ploegleider Danny Stam van SD Worx. ,,Anna heeft zoveel klasse, dat je nooit weet wat voor fratsen ze kan uithalen.'' zaterdag 18 september 2021 PC VANAF MORGEN T/M 26 SEPTEMBER TV NPO 1, SPORZA, EUROSPORT voor een WK? Keeper Mark Flekken debu teert in de voorselectie van Oranje. FOTO ZUMAPRESS - Maarten Wijffels De volledige voorselectie: Aké (Manchester City), Berghuis, Blind, Gravenberch, Klaassen, Rensch, Timber (allen Ajax), Bergwijn (Totten ham Hotspur), Bijlow, Malacia, Til (Feyen- oord), Depay, Frenkie de Jong, Luuk de Jong (FC Barcelona), Van Dijk (Liverpool), Drom mel, Cody Gakpo (PSV), Dumfries, De Vrij (In- ternazionale), Flekken (SC Freiburg), Koop- meiners, De Roon (Atalanta Bergamo), Krul (Norwich City), Lang (Club Brugge), De Ligt (Juventus), Malen (Borussia Dortmund), Weghorst (VfL Wolfsburg), Wijnaldum (PsG). Nauwelijks bekomen van de rollercoaster in New York, waar hij uit het relatieve niets kwart finalist bij de US Open werd, bereidt Botic van de Zand- schulp (25) zich in Uruguay al weer voor op een Davis Cup duel. Met een andere status dan voorheen. Tim Reedijk Montevideo - Botic van de Zandschulp Programma Davis Cup: Vandaag (15.00 uur): Llanes - Van de Zandschulp, Cuevas - Griekspoor. Morgen (14.00 uur): Behar/Cuevas - Kool hof/Middelkoop, Cuevas - Van de Zand- schulp, Llanes - Griekspoor. Botic van de Zandschulp heeft na zijn successsen op de US Open maar weinig rust gehad. foto ap Van deze vier Nederlandse sterren mist Tom Dumoulin het WK vanwege een polsbreuk en is er onduidelijkheid over de vorm van Mathieu van der Poel en Anna van der Breggen. FOTO'S ANP, BELGA, COR VOS Morgen 14.30 uur Tijdrit mannen (43,3 km) Maandag 20 september 14.40 uur Tijdrit vrouwen (30,3 km) Woensdag 22 september 13.45 uur Ploegentijdrit m/v (44,5 km) Zaterdag 25 september 12.20 uur Wegrit vrouwen (157,7 km) Zondag 26 september 10.25 uur Wegrit mannen (268,3 km)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23