dé w Na al het succes van de laatste jaren stralen de Nederlandse 22 O BESTEL TICKETS OP DEWINTERFAIR.NL/PZC Fiets Mollema breekt bij val Besseling en Luiten al klaar WIELRENNEN WK IN BELGIË 'Hamilton had straf verdiend' Margriet Slibelle Met de huidige generatie wielersterren (m/v) baadt Nederlanc in luxe. Maar juist voor het WK, dat morgen begint in het wielergekke Vlaanderen, worden ze geplaagd door pijntjes, blessures of gebrek aan vorm. Het allerleukste dagje uit voor vriendinnen WIELRENNEN Bauke Mol lema is een ruime week voor de wegwedstrijd op de WK hard ten val geko men tijdens de tijdrit in de Ronde van Luxemburg. Hij vloog over de kop en bij de landing brak een deel van zijn fiets af. Mollema reed de door Mattia Cattaneo gewonnen tijdrit op een ander rijwiel wel uit. GOLF Voor Wil Besseling (foto) zit het Dutch Open in Cromvoirt er al na twee dagen op. De 35-jarige Besseling, twee jaar gele den zevende en daarmee de beste Nederlander, kende met een ronde van +3 een teleurstellende dag en miste de cut. Ook Joost Luiten haalde het niet. Hij ging net als gisteren rond in 72 slagen, precies het baangemiddelde. Dat bleek niet genoeg. FORMULE 1 Lewis Hamil ton had ook een straf moe ten krijgen voor de botsing met Max Verstappen tij dens de Grote Prijs van Ita lië. Dat zegt teambaas Christian Horner van Red Bull in zijn column op de website van de renstal. ,,Beide coureurs hadden een aandeel in de botsing. Ze hadden beiden dezelfde straf kunnen geven.'' Van der Poel Gebroken pols, scheurtje in het bekken, pijn in rug of een onge kende vormdip als climax van een succesvolle carrière. Juist voor het wereldkampioenschap en ook nog eens op een uitgelezen parkoers in het wielergekke Vlaanderen. Mathieu van der Poel of Anna van der Breggen zijn er de types niet naar om weg te duiken wanneer de topfavorieten worden aangewe zen. Toch past de oranje wieler- sterren die de afgelopen jaren voor een jubelstemming zorgden in de Nederlandse huiskamers, aanko mende week eerder de rol van un derdog. De Nederlandse vrouwen weten niet beter dan dat ze als favorieten aan een WK beginnen. Bij de laat ste negen WK's ging de regen boogtrui zes keer naar Nederland, vanaf 2017 zelfs vier keer op rij. Bij de mannen ligt dat anders. De laatste Nederlandse wereldkampi oen op de weg is Joop Zoetemelk (1985) en de laatste Nederlander die op het podium stond, is Léon van Bon (derde in 1997). Gezien de prestaties van de afgelopen jaren - etappes in grote ronden en klas- siekerzeges zijn eerder regel dan uitzondering - was dit WK een uitgelezen kans geweest op succes, maar de Nederlandse ploeg ver schijnt gemankeerd aan de start De blessures en mankementen in het Nederlandse kamp laten landse klassiekerrenners van het moment zijn niet okselfris. Dylan van Baarle viel hard in de Vuelta en stapte een paar dagen later af. Niet uit voorzorg, maar uit nood. Hij zit pas sinds een week weer op de fiets. Van Baarle zal op niveau zijn, maar misschien ook de hardheid missen die nodig is. De WK-voorbereiding van Mike Teunissen in de Benelux Tour was niet direct reden voor een status als kanshebber. En gisteren ging Bauke Mollema over de kop in de tijdrit van de Ronde van Luxem burg en kwam hard op zijn rug te recht. Onduidelijk is nog wat dat voor zijn WK-deelname betekent. Grootste vraagteken is met af stand Mathieu van der Poel. Op een WK-parkoers als dit was hij doorgaans topfavoriet geweest. Met de rugblessure die hem sinds de mountainbikewedstrijd op de Spelen in Tokio wekenlang aan de kant hield, komt hij nu niet in de buurt van de status van zijn eeu wige rivaal Van Aert. Een serie kleinere eendagswedstrijden dient deze week nog als ultieme test en tegelijkertijd als een in de haast ingelaste voorbereiding. En toch zal Van der Poel volgende week Neerlands hoop zijn, aange zien niemand zo onverwacht uit de hoek kan komen als hij. De Nederlandse ploeg is ver zwakt, terwijl de tegenstand op dit WK ongekend is. Wout van Aert is zich het hardst voelen in de tijdrit van de mannen. De ge broken pols van Tom Du- moulin, die vorige week werd aangereden tijdens een trai ning in de Ardennen, bete kende meteen dat de medaillekansen tot een abso luut minimum zijn geredu ceerd. Jos van Emden zal mor gen geen modderfiguur slaan in de ruim 43 kilometer tussen Knokke-Heist en Brugge. Maai in het regenbooggevecht van de huidige generatie tijdrijder met Filippo Ganna, Tadej Poga car, Stefan Küng, Wout van Ae Remco Evenepoel en Stefan Bi segger zal hij het onderspit del Uitgeblust Ook in de wegwedstrijd had Du- moulin in vorm trouwens een rol kunnen spelen. Begin dit jaar keerde de Giro-winnaar van 2017, uitgeblust en twijfelend aan zijn bestaan als profrenner, zich nog af van het peloton. Als tijdrijder keerde hij op de Olympische Spe len al terug op het hoogste niveau, met een zilveren medaille, als wegrenner van wereldklasse was zijn comeback ook aanstaande. En het WK leek precies op tijd te ko men. Met een loodzwaar parkoers van bijna 270 kilometer en 2500 hoog temeters verdeeld over ruim 40 hellingen - al dan niet met kasseien - is het WK in alles een Vlaamse klassieker. Maar de beste Neder- zaterdag 18 september 2021 PC Verkeerd moment r ïr Daan Hakkenberg Brugge Margriet en Libelle presenteren samen vol trots Dé Winterfair van vrijdag 19 t/m donderdag 25 november in de Brabanthallen Den Bosch. Geniet samen van spetterende optredens, shop bij de leukste merken, ontdek nieuwe producten en doe mee met creatieve workshops. Kom je ook? Bestel vóór 18 oktober tickets en profiteer van 5 euro korting. Mocht het evenement geannuleerd worden als gevolg van de Covid-19 situatie in Nederland, dan worden je tickets doorgezet naar de volgende editie of kun je ervoor kiezen om je geld terug te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22