Ihattaren nog in de race als Golden Boy 'Rigoureuze' aanpak corona Winterspelen 21 maakt jonge Colombiaan zijn droom alsnog waar Vormer wilde band inleveren r voordeel was dat Renato Tapia en Eric Botteghin hier al waren toen ik kwam'', zegt Sinisterra zelf. ,,Zij hebben me geholpen en wegwijs gemaakt. Zoals ik dat later heb ge daan met Marcos Senesi, inmid dels een van mijn beste vrienden.'' Een jaar na zijn komst naar Ne derland had de aanvaller zomaar bij FC Dordrecht kunnen belan den. Tegen die tijd had Sinisterra onder coach Giovanni van Bronck- horst nog geen indruk gemaakt. Dordrecht-preses en Feyenoord- investeerder Hans de Zeeuw stond met open armen klaar om Sinis- terra als tijdelijke versterking te verwelkomen, tot de nieuwe trai ner Jaap Stam ingreep: deze speler ging helemaal nergens heen. ,,Toen die kans kwam onder Stam, pakte ik hem'', zei Sinisterra. ,,Ik had veel moeite met zijn vertrek. Eindelijk een trainer die het in mij zag zitten, ging-ie al na een paar maanden weg. Stam opende deu ren voor mij.'' Knokken Maar de deur naar Europa had hij helemaal zelf open geduwd. In Ja- mundf 25 kilometer ten zuiden van Cali, leerde hij als voetballer om te knokken. Zijn moeder Leti- cia, een onderwijzeres, zag haar zoon alles doen om ver te ko men. Samen droomden ze van een uitnodiging van de Cafeteros ('de Koffiekwekers'), de nationale ploeg van Colombia. Eind 2019 is het zover: Sinisterra valt in tijdens een oefenwedstrijd tegen Algerije, die overigens wel met 3-0 wordt verloren. Inmiddels staat de teller op 2 interlands: eer der deze maand was de Feyen- oord-aanvaller basisspeler namens de Colombianen tegen Paraguay, in een WK-kwalificatiewedstrijd die in 1-1 eindigde. Sinisterra denkt nog weleens aan het moment waarop Feyen- oord wél toesloeg, terwijl Club Brugge even daarvoor was afge haakt. ,,Dat het misliep in Brugge was heel moeilijk'', zei moeder Le- ticia later in Feyenoord Magazine. ,,Maar ze zijn daar een geweldige speler misgelopen en Luis zit nu bij een betere club.'' Dat laatste is natuurlijk niet waar als je kijkt naar het niveau waarop beide clubs momenteel ac teren. Daags nadat Feyenoord in Israël op het derde Europese plan had gespeeld, hield Brugge het sterrenensemble van Paris Saint- Germain doodleuk op 1-1 in de Champions League. Maar als hij thuis in een van de woontorens op de Kop van Zuid kilometers ver over de Nieuwe Maas uitkijkt, ge looft Sinisterra heilig dat ook hij ooit op het kampioenenbal zal spelen. ,,Het gaat er altijd om dat je gelooft dat iets mogelijk is.'' Die droom heeft hij al vanaf zijn jeugd in Santander de Quilichao, een provinciestad omringd door koffieplantages en midden in de vuurlinie van gewelddadige groe peringen die Colombia lang in hun greep hielden. ,,Maar mijn le ven bestond uit voetbal'', zei Sinis- terra. ,,Ooit wilde ik topwedstrij den spelen.'' Morgen is er zo eentje. PSV tegen Feyenoord in het Philips Stadion. Zo'n speciale wedstrijd waar Slot in de rust waarschijnlijk niet bij zijn linkerspits zal hoeven hameren op het leveren van meer energie. In Eindhoven zijn ze ge waarschuwd. De Ajacieden Ryan Gravenberch en Jurriën Timber, Myron Boadu (AS Monaco), Brian Brobbey (RB Leipzig) en Mohamed Ihattaren (Sampdoria) hebben de volgende schifting 'overleefd' en zitten bij de laatste veertig kandidaten voor de verkiezing van het grootste voetbaltalent van Europa. In eerste instantie waren hon derd spelers onder de 21 jaar geno mineerd door een internationale jury van veertig voetbaljournalis ten. De Italiaanse krant Tuttosport, die de verkiezing jaarlijks organi seert, omschrijft oud-PSV'er Ihat taren als 'een rebels genie'. De En gelse aanvaller Noni Madueke van PSV behoort ook tot de laatste veertig. Jayden Braaf (Manchester City) en Joshua Zirkzee (Ander- lecht) vielen bij de laatste schif ting af, Ajacied Devyne Rensch was al in een eerder stadium van de kandidatenlijst geschrapt. De Spaanse middenvelder Pedri van FC Barcelona geldt als de favo riet om te worden gekozen tot Golden Boy. De 18-jarige interna tional heeft concurrentie van on der anderen Jude Bellingham (Bo- russia Dortmund), Mason Green- wood (Manchester United), Jamal Musiala (Bayern München), Bu- kayo Saka (Arsenal) en Eduardo Camavinga (Real Madrid). Vorig jaar ging de prijs voor het grootste talent van Europa naar de Noorse spits Erling Haaland van Borussia Dortmund. Rafael van der Vaart was in 2003 de eerste winnaar van de verkie zing. Daarna kregen onder ande ren Wayne Rooney, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Mario Götze, Paul Pogba en Kylian Mbappé de prijs. Matthijs de Ligt werd in 2018 als tweede Nederlander gekozen tot de Golden Boy van Europa. LAUSANNE De deelnemers aan de Winterspelen van begin vol gend jaar in China krijgen te ma ken met 'rigoureuze' coronamaat regelen. Voorzitter Thomas Bach (foto) van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kondigt in een open brief aan dat vol gende maand de eerste piat/kwfes'verschijnen, waarin de maatregelen staan die gaan gelden voor sporters, stafleden, journalisten en vrijwilli gers. „De pandemie is verre van over", aldus Bach. Naar verluidt worden de maat regelen in China nog een stuk strenger dan afgelopen zomer tij dens de Olympische Spelen van Tokio. De grote vraag is of sporters bij aankomst in quarantaine moe ten. In Japan hoefde dat niet. Wel moesten de sporters zich dagelijks laten testen op het coronavirus. Wie positief bleek, werd voor tien dagen ondergebracht in een qua rantainehotel. Dat overkwam vier Nederlandse sporters en enkele stafleden. Het IOC gaat er op nieuw alles aan doen om zoveel mogelijk deelne mers aan de Spelen te voorzien van een vaccin. China heeft volgens het IOC genoeg vaccins beschik baar voor de landen die dat nodig hebben. Het IOC hoopt dat in Pe king weer publiek welkom is bij de Winterspelen. China moet daar nog een besluit over nemen zaterdag 18 september 2021 GO Sinisterra namens Colombia in actie tegen Paraguay. foto ap TURIJN Vijf Nederlandse voet ballers maken nog altijd kans om te worden gekozen tot Gol den Boy op de Europese velden. Ihattaren met het shirt van Sampdoria. foto sampdoria BRUGGE Ruud Vor mer was zo teleur gesteld dat hij woensdag geen ba sisplaats had bij Club Brugge in de Champions League-wedstrijd tegen Paris Saint- Germain, dat hij zijn aanvoerdersband wilde inleveren. Trainer Philippe Clement wist de Nederlandse mid denvelder echter te overtuigen om daarvan af te zien. ,,Hij was heel emoti oneel twee dagen voor de wedstrijd'', zei Clement tegen Sporza. ,,Na de tac tische training ver telde hij dat hij het er moeilijk mee had. En dat hij zichzelf de vraag stelde of hij wel aanvoerder moest blijven. Ik zei hem dat hij zeker onze captain moest blijven. Er zijn ook andere aanvoer ders die niet elke wedstrijd spelen voor hun club, zoals Marco Reus bij Dortmund. Ik heb Ruud gezegd dat hij een avondje moest nadenken voordat hij een definitieve beslissing zou nemen. De vol gende dag zei dat hij aanvoerder wilde blijven.'' W Luis Sinisterra is de gevierde man bij Feyenoord na zijn drie goals in de Europese thuiswed strijd tegen IF Elfsborg (5-0). FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21