Luis Sinisterra had stroeve start in Nederland, maar inmiddels 20 Als Feyenoord morgen echt iets wil in de kraker tegen PSV, dan zal Luis Sinisterra zijn niveau van de laatste maanden moeten halen. De Colombiaan landde ooit strak in het pak op Schiphol, dreigde even in Dordrecht te belanden, maar geldt inmiddels als dé groeibriljant in Rotterdam-Zuid. Kuntz wordt coach Turken Coman aan hart geholpen Geertruida bij Jong Oranje J PROFIEL En ping. Daar staat er alweer een tje op Instagram. Deze keer een foto van een gerechtje met avo cado, ei, kikkererwten en stukjes vis, de specialiteit van Restaurante Piura in Risaralda, Colombia. De serveerster heeft zelfs een mooie rode bloem op het gerecht gelegd. We schrijven december 2020 en Luis Sinisterra neemt het er even van in zijn vaderland. Begrijpelijk. Na het herstel van zijn kruisbandblessure is Sinis- terra in die periode, met de feest dagen in zicht, eindelijk weer te rug op het veld bij Feyenoord. Tij dens invalbeurten tegen Wolfs- berger AC, VVV en Vitesse laat hij zich meteen zien, maar de medi sche en technische staf waken over zijn lichaam en schrappen de laatste opdracht dat kalenderjaar: de aanvaller krijgt vrijaf tegen Heerenveen. Dat besluit geeft Sinisterra de mogelijkheid om af te reizen naar Colombia, net op tijd voor Kerstmis. Hij stapt in het vliegtuig in een periode waarin reizen vanwege de coronaproblematiek sterk wordt afgeraden en Feyenoord geeft hem mee dat zijn trip maar beter een beetje low profile kan blijven. Si- nisterra knikt, maar wie hem op social media volgt, kan een paar dagen later precies uittekenen waar hij zich bevindt, waar hij eet en waar hij naar op weg is. Nationale discussie Dat was nou net niet de bedoeling. Binnen twee weken staat de derby tegen Sparta op het programma en Feyenoord wilde voorkomen dat er een nationale discussie zou kunnen ontstaan over wel of niet in quarantaine gaan. ,,Henk van Stee van Sparta had de foto's van Sinisterra ook gezien en kaartte het meteen aan in de media'', weet toenmalig Feyenoord-trainer Dick Advocaat nog goed. Van Stee, technisch directeur van Sparta, vraagt zich eind 2020 hardop af of Feyenoord, Sinisterra en de Argentijn Marcos Senesi, die zich ook al aan een zwembad in zijn vaderland heeft laten fotogra feren, zich straks wel aan de in Ne derland geldende coronaregels houden. Van Stee vindt dat de twee spelers de derby moeten overslaan omdat ze na hun terug keer in quarantaine horen te gaan. Het achteloze prijsgeven van zijn trip, dat is zoals ze de 22-jarige Sinisterra in de Kuip kennen. De vriendelijke glimlach, het brave knikje bij het verzoek, maar ver volgens dus tóch gewoon een serie foto's op zijn sociale media. ,,Een jonge jongen hè'', zegt Advocaat ,,Die vergeten weleens iets in hun enthousiasme.'' Enthousiast is hij zeker, maar af en toe heeft de Colombiaanse Fey- enoorder ook een schop onder zijn kont nodig. Zoals eerder deze week in Haifa, toen trainer Arne Slot hem halverwege vroeg veel meer energie in de Conference League-wedstrijd tegen Maccabi Haifa (0-0) te stoppen. ,,Ik vond inderdaad dat hij niet voldoende deed'', zegt Slot. ,,Na rust was dat beter, dan zie je meteen hoe ge vaarlijk hij kan zijn.'' Maar in het Sammy Ofer Stadion zag je ook precies waar de groei briljant van Feyenoord nog aan moet werken. De twee keer dat hij de volledig vrijstaande Jens Toornstra oversloeg, bleef ook niet onopgemerkt in de studio van ESPN in Amsterdam. ,,Heel, heel, heel goede spelers leggen die bal len breed'', oordeelde voormalig spits Pierre van Hooijdonk. In de Kuip vinden ze Sinisterra wel degelijk een heel goede speler. Zijn oude trainer Advocaat: ,,Het is een heerlijke voetballer. En veel zijdig. Hij kan in de spits spelen, maar het liefst zie ik hem aan de zijkanten. Zijn rendement gaat omhoog, maar kan nog hoger. Als je zo snel bent en je komt zo vaak in een goede positie voor de goal, kun je nog meer scoren.'' Technisch directeur Frank Arne- sen: ,,Wij geloven dat we met Luis Sinisterra een mooie toekomst te gemoet gaan.'' Voormalig speler en ex-coach Mario Been: ,,Deze jongen is in potentie gewoon de beste speler van dit Feyenoord.'' En huidig trainer Slot: ,,Sinisterra is vooral aan de bal een heel be langrijke speler. Hij kan voor ons het verschil maken.'' Keurig in pak In de zomer van 2018 stond Luis Sinisterra met zijn moeder op Schiphol. De mensen die hem na mens Feyenoord kwamen opha len, schoten in de lach. De jonge ling was keurig in pak afgereisd vanuit Bogota. Dat had een reden. Het was Sinisterra menens, bij wat pas zijn tweede bezoek aan Europa was. Eerder leek een transfer naar Club Brugge al in kannen en krui ken, maar plots kon er een streep door die overgang. Deze tweede kans om zich in Europa te vesti gen, ging hij zich niet laten ontne men. Aan zijn presentatie zou het dus sowieso niet liggen. ,,Mijn zaterdag 18 september 2021 GO De Duitser Stefan Kuntz staat op het punt om bondscoach te worden van Turkije. De 58-jarige Kuntz heeft van de Duitse voet balbond toestemming ge kregen om over te stappen. Zijn contract is in onderling overleg ontbonden. Kuntz was coach van Jong Duits land. De 25-voudig interna tional van de Mannschaft, die zelf voor de Turkse top club Besiktas speelde, gaat Senol Günes opvolgen. Günes moest vertrekken na de zware nederlaag in de WK-kwalificatie tegen het Nederlands elftal (6-1). Aanvaller Kingsley Coman (25, foto) van Bayern Mün- chen heeft een operatie aan zijn hart ondergaan. Uit een hartfilmpje bleek dat de Franse international te maken had met een lichte stoornis van het hartritme. ,,Soms had hij daardoor korte tijd minder lucht'', aldus trainer Julian Nagels- mann. Bayern München wilde niet zeggen wat de artsen precies hebben ge daan, maar het probleem moet nu in ieder geval ver holpen zijn. Volgens Na- gelsmann mag Coman vol gende week de training voorzichtig hervatten. Lutsharel Geertruida be hoort tot de voorselectie van Jong Oranje voor de komende interlandperiode. De 21-jarige verdediger van Feyenoord, die afgelopen week bij de beloften zijn rentree maakte na een knie-operatie, is de enige toevoeging ten opzichte van de vorige voorlopige selectie van bondscoach Erwin van de Looi. Jong Oranje begon de EK-kwali- ficatie begin deze maand met een zege op Moldavië (3-0). In totaal heeft Van de Looi 33 spelers opgeno men in zijn voorlopige se lectie. Hij maakt volgende week vrijdag de definitieve selectie bekend. Van de Looi moet dan nog tien spelers laten afvallen. 'In potentie is hij gewoon de beste van dit Feyenoord' Mikos Gouka Rotterdam 1 januari 2021: Luis Sinisterra met zijn familie in Colombia. Het privé-uitstapje in coronatijd werd in aanloop naar de derby tegen Sparta met argusogen bekeken. foto instagram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20