effeweg.nl Horeca verliest kort geding tegen staat voiop scnerpe najaarsaanDieainqen 2022 ECONOMIE 15 effeweg.nl of bel 08810 30 800 De rechter wees de vordering van KHN af omdat die zich niet bevoegd achtte een uitspraak te doen over een politiek besluit dat de Tweede Kamer op dat mo ment nog niet had goedgekeurd. KHN zou willen 'dat de rechter ingrijpt in dit politieke besluit vormingsproces door het kabinet dwingend voor te schrijven hoe de regelgeving er op 25 septem ber 2021 uit moet zien'. De rech ter stelt dat dit niet kan. Afgelopen dinsdag vond de rechtszaak plaats. Juist die dag kondigde het kabinet versoepe lingen aan die ook voor discothe ken en clubs gelden. Dit maakte de zaak niet overbodig, aldus Dirk Beljaarts, algemeen direc teur van KHN. ,,Dansgelegenhe- den blijven belemmerd door sluiting om middernacht.'' De nieuwe mogelijkheden voor discotheken zijn volgens de branchevereniging geen verrui ming voor de zwaar getroffen ondernemers. ,,Dit is eigenlijk net zo erg als de complete slui ting", zegt Beljaarts. ,,Wat ga je tussen 22.00 uur en 00.00 uur doen? Want eerder begint het nachtleven niet." KHN noemt de uitspraak te leurstellend en vindt dat onder nemers zo geen effectieve rechtsbescherming krijgen. 'Vol gens de rechter was KHN dus te vroeg, maar als we zouden af wachten, zijn we te laat. De rege ling is dan al in werking getreden en de clubs en discotheken wor den dan al ongelijk behandeld', schrijft KHN in een reactie. De brancheorganisatie beraadt zich nog op vervolgstappen. EDC huurt 'influencers' in om pro ducten onder de aandacht te brengen. Grenzend aan zijn kantoor zitten de studio's. Vandaag maken Sepanta, een afgetrainde jongen met ruim 750.000 vooral mannelijke volgers, en Dani- que Hogguer, bekend van Temptation Island, opnames. ,,Onze vlogs, blogs en adviezen worden 1,4 miljoen keer per maand bekeken en beluisterd door onze klanten.'' 'Oud' Bij sales, marketing, administratie zijn bijna overal twintigers en derti gers aan de slag. ,,Ik ben met mijn 46 jaar oud binnen mijn eigen bedrijf.'' Idema doet er alles aan om zijn talen ten vast te houden. Toen de sport scholen door corona moesten sluiten, richtte EDC een inpandige sport school in voor het personeel. Het distributiecentrum herbergt ook een enorme showroom voor de business-to-businessklanten. ,,Dat zijn er drieduizend, sommige groter dan andere. Ik ben er trots op dat onze producten ook bij bijvoorbeeld de Etos, Hunkemöller en de Bijenkorf te koop zijn. Dat helpt om seksspeeltjes bespreekbaar te maken.'' Orderpickers lopen langs lange stel lingen met blauwe bakken. Het ma gazijn bevat vibrators, lingerie, con dooms (in alle soorten en maten, ook vegan), handboeien, maskers, erectie pillen, tot levensechte sekspoppen van 3000 euro aan toe. ,,Als je alle kle- dingmaten meetelt, hebben we nu 14.000 verschillende producten.'' Het aantal orders staat rond het middaguur op 1760. Bijna de helft er van staat al klaar voor verzending. ,,Tja, die aantallen. Toen ik begon, was ik blij als ik dertig orders had.'' Idema begon in 2007 op een zolderkamer. ,,Ik had gewerkt bij een internetpro- vider en daar zag ik waarop mensen zochten: seksspeeltjes. Dat paste pre cies bij mijn tegendraadse karakter.'' Concurrenten van Idema hadden in 2007 vooral last van hun voorsprong. Het tijdperk van de postorderbedrij ven met hun kilo's wegende catalogi was nog niet voorbij. Idema had vanaf dag een alleen een webshop. ,,Con- currenten zoals Pabo hadden hoge re organisatiekosten, ik natuurlijk niet.'' Op feestjes was hij jarenlang 'die man van de vibrators'. Er werd wat la cherig gedaan over zijn handel. Nu runt hij een multinational waar drie- Ik ben trots datonze producten ook bij Etos, Hunkemöller en Bijenkorf te koop zijn honderd mensen werken. De geves tigde namen in de branche heeft hij inmiddels allemaal ingelijfd. Chris tine le Duc en de Noorse marktleider Kondomeriet zijn de nieuwste ver overingen. Het Duitse Beate Ushe en Pabo kwamen al twee jaar geleden bij de groep. De merknamen blijven, de distributie, inkoop en marketing ver huizen naar Veendam. ,,Dat is effi ciënter. We gaan het distributiecen trum in Veendam uitbreiden.'' Winkels Met Christine le Duc en het Noorse Kondomeriet heeft Idema ineens ook winkels, vijf in Nederland en negen in Noorwegen. De winkels werden een paar jaar geleden bijna de onder gang van Christine le Duc, en fysieke winkels was juist wat Idema met wilde. ,,Er zijn klanten voor winkels natuurlijk, je kunt klanten ook per soonlijke aandacht en service geven; zoals Coolblue dat doet. Ik denk er over om te gaan werken met flitsbe- zorgers. Misschien dat we 'Ik-blijf- slapen-setjes' in het assortiment doen die binnen een uurtje bezorgd worden. Zo proberen we nieuwe pro ducten in de markt te zetten.'' Geld-terug-garantie Q Repatriëringsgarantie Q Zekerheid via SGR boekbaar Moezel en EiFel Najaarsaanbieding Salzburgerland, Kaprun Kroatië, Opatjja, Plitvice en Postojna Rondreis Griekenland Boek zonder aanbetaling zaterdag 18 september 2021 Koninklijke Horeca Nederland (KHN) heeft het kort geding tegen de overheid verloren. KHN eiste dat nachtclubs en discotheken weer open mogen zonder sluitingstijd, maar de rechter ging daar gis teren niet in mee. Wouter Peer Den Haag Eric Idema vertelt dat hij 14.000 pro ducten in het assor timent heeft. foto CORNÉ SPARIDAENS - Eric Idema, topman EDC al volop In prijs verlaagd ALL INCLUSIVE ALL INCLUSIVE ALL incLusive Vertrek: 9,16,23 okt Najaarsaanbieding Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur Ontbjjt en diner Vertrek: 9,16,23 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 23 okt ALL incLusive Vertrek: 25 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 2,23 okt ANVR ALLe Fouten voorbehouden. ExcLusieF reserveringskosten, CalamiteitenFonds en SGR bijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15