Het nieuwe boek en album van Herman van Veen Dat kun je wel zien dat is hij In dit boek maakt Herman van Veen de lezer deelgenoot van een bijzondere wereld vol muziek en theater anderhalf jaar. Ik denk dat veel mensen hun leven willen versim pelen. Een gezonde balans willen tussen vrienden, familie en werk. 'Samen' betekent iets anders dan anderhalf jaar geleden. Als je plotseling je vrienden en familie niet meer mag zien, ga je anders naar het leven kijken. Niet mijn werk, maar vrienden en familie staan nu bovenaan mijn priori teitenlijstje. Eten speelt daarin slechts een ondersteunende rol, zeker nu het zo makkelijk is maaltijden kant-en-klaar thuis te laten bezorgen.' De recepten in Samen eten moet de lezer dan ook vooral zien als een aanleiding voor een diner met geliefden, met gerechten voor elk niveau. Zo vind je alles voor een tacoparty, een curryavond, vrolijke familiemaaltijd of picknick. Geen op zichzelf staande recepten zoals in zijn vorige boeken, maar een volledig gecaterde avond, van de gedekte tafel tot de cocktails die je al kunt voorbereiden ('de vriezer is je beste vriend'). Ook als je geen natuurtalent bent in de keuken, belooft Oliver. 'Niemand is geboren om te koken, het is simpelweg iets wat je leert. Het komt allemaal aan op zelfvertrou- wen. Want thuis heb je nu eenmaal andere pannen dan ik heb gebruikt, en hebben de citroenen een ander formaat.' Zijn kinderen koken al even vrolijk met hem mee. Poppy Honey (negentien), Daisy Boo (achttien), Petal Blossom (twaalf), Buddy Bear (elf) en River Rocket (vijf) helpen mee in de keuken. 'Allemaal kunnen ze een lekkere salade maken. Ik leerde ze groenten verbouwen, plukken en koken. Buddy heeft een account op Instagram, Cooking Buddies. Daarin daagt hij kinderen onder de tien jaar uit de hele wereld uit hun favoriete simpele gerechten online te delen.' Naast Olivers vrouw Juliette - Jools - Norton (46) sieren alleen zijn jongste drie kinderen de cover van Samen eten. De oudsten zaten daar niet meer op te wachten, volgens de kok. 'Ik durf het bijna niet te zeggen, maar toen we begin vorig jaar op slot gingen, hadden we een fantastische tijd als gezin,' aldus Oliver. 'Natuurlijk waren we bang en bezorgd en zaten we elke dag aan het journaal gekluis terd. Maar het was mooi weer en normaal gesproken willen tieners niets anders dan naar hun vrienden. Omdat die allemaal ook thuis moesten blijven, hadden we een fijne tijd samen. Aan de andere kant: als je meer tijd met mensen doorbrengt, leer je ze ook beter kennen. Daardoor vond ik elke dag samenzijn met mijn gezin bij tijd en wijle ook moeilijk. Hoeveel ballen kun je als ouder hooghouden? Thuisschool was een fucking nightmare met vijf kinderen tussen de vijf Gezien bij Jinek Boek met nieuwe studio album Verkrijgbaar in de (online) boekwinkel en platenzaak nat tun ic™:1 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 106