II ZEELAND 15 HULSTERLOO KOPLOPER Ruben Cappaert (26) staat na een kickstart met Hulsterloo aan kop in de vierde toeval? Of zijn de ambities van de Belgische aanvoerder wellicht zo gek nog niet? Wanneer je als een kleine club zo als Hulsterloo gedeeld aan kop gaat in de vierde klasse verwacht je dat het dak eraf gaat, maar niet in Nieuw-Namen. Oké, we zijn pas twee wedstrijden onderweg, maar de rood-witten hebben toch knap het maximale puntenaantal bin nengesleept. Onder leiding van aanvoerder Ruben Cappaert (26) treft Hulsterloo zondag medekop loper én titelfavoriet Hontenisse. ,,En dan moeten we toch echt anders voor de dag komen willen we in Kloosterzande een resultaat gaan boeken", begint de Belgische aanvoerder. ,,In het openingsduel tegen Koewacht (2-1 winst) speel den we niet matig, maar gewoon ronduit slecht. In de rust stonden we op achterstand en zeiden we tegen elkaar: 'Wat doen we er- Een kopje thee in de rust, dat kennen we in België bijvoorbeeld niet mee?!' En vorige week wonnen we met 5-1 tegen Corn Boys, maar was niemand echt tevreden over de prestatie. Oké, de voorbije wed strijden misten we ook zeven spe lers." Uiteraard is er in het grensdorpje wel blijdschap over de zes punten die zijn binnen geharkt. De laatste keer dat Hulsterloo bijvoorbeeld een groot deel van de competitie kon afwerken - in het seizoen 2019/2020, met de eerste corona stop - had de vierdeklasser na twaalf wedstrijden slechts acht punten. Belgische meerderheid De kickstart van Hulsterloo is be werkstelligd met een selectie die overwegend uit Belgische spelers bestaat. Cappaert, zoals zoveel spe lers afkomstig uit het Belgische Kieldrecht, schat de Nederlandse inbreng op slechts vier spelers. „Afgelopen seizoen zijn er drie Nederlandse spelers gestopt en daar zijn drie Belgische spelers voor in de plaats gekomen. Of er tijdens wedstrijden weleens op merkingen naar ons worden ge maakt? Nee dat niet, maar an dersom lachen we weleens over de Nederlandse voetbalgewoontes.'' ,,Een kopje thee in de rust, dat kennen we in België bijvoorbeeld niet. En qua voetbal: in Nederland krijg je kans om van achteruit te voetballen, de meeste tegenstan ders in België laten zoiets niet toe. Daarnaast zijn de complexen hier over het algemeen wel een stukje beter, maar de beleving is vrijwel hetzelfde." Cappaert sloot in januari 2020 aan bij de trainingen van Hulster- loo. De hardwerkende centrale middenvelder liep eerder in de kampioenswedstrijd van KSK Kieldrecht een knieblessure op waardoor hij in twee jaar tijd ook tweemaal geopereerd moest wor den. ,,Ik stopte en bij Kieldrecht was ik vervolgens vaste supporter, maar dat stak me toch een beetje tegen. Ik wilde echt graag weer gaan voetballen, maar bij Kiel- drecht spelen ze op een kunstgras veld dat al vijftien jaar oud is en dat is nou niet ideaal voor mijn li chaam. En dan is Hulsterloo zoals voor zoveel Kieldrecht-spelers de eerste 'transfer' waar je aan denkt. De velden liggen maar vijfhonderd meter uit elkaar." Aanvoerdersband In België speelde hij in tweede en derde provinciale, een niveau dat iets hoger ligt dan de vierde klasse van het zondagvoetbal. Voetbal lend gezien is Cappaert voor trai ner Christoph Praet dus al snel een zekerheid, maar dat Praet hem ook als zijn aanvoerder koos verraste hem enigszins. Praet zag zijn eer ste aanvoerder Jan Bosman stop pen. Bosman, die na tien jaar Frankrijk enkele jaren geleden te- Mijn doel is om bij de eerste zes te eindigen. Sommige ploeggenoten vinden dat iets te gewaagd rugkeerde naar Zeeuws-Vlaande- ren en zich de afgelopen weken nog wel beschikbaar hield voor het eerste elftal. Ook tweede aanvoerder Dim de Waal, die zelfs nog enkele jaren voor de jeugd van profclub Beve- ren uitkwam, zette er een punt achter. Cappaert: ,,Ik ben wel een jongen die 'de boel wat in gang steekt' buiten het veld. Dat is hier op zich niet zo moeilijk, want het is een kleine club (enkel twee se niorenteams, red), maar ook een hechte vereniging met korte lijn tjes. Dat er hier eerste elftalspelers waren die ook bestuurslid zijn; dat zie je in België niet snel." Waar veel Kieldrecht-spelers de overstap naar Hulsterloo als eind station zien daar ziet Cappaert het als een tweede kans. ,,En dan toon ik me ambitieus en heb ik als doel om dit seizoen met Hulsteroo bij de eerste zes te eindigen. Ja, som mige ploeggenoten vinden dat iets te gewaagd." En lukt het dit sei zoen niet dan zijn er wellicht nog voldoende kansen voor Cappaert, want aan een snel vertrek denkt hij niet. ,,Ik kom dan wel van over de grens maar ik heb hier familie in Nieuw-Namen wonen, ben al tijd al van de partij op de Hulster- loofeesten en mijn beste vriend Tom de Block speelt hier ook. Ik voel mij hier wel thuis ja." vrijdag 17 september 2021 Tweede voetballeven voor gedreven captain Cappaert VL Aanvoerder Ruben Cappaert neemt het met Hulsterloo zondag op tegen medekoploper en titelfavo- riet in de vierde klasse, Hontenisse. foto camile schelstraete Juriën Dam Nieuw-Namen - Ruben Cappaert (26) - Ruben Cappaert (26)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56