J Winkeliers en bewoners zijn overlast jeugd beu N57 gaat dicht voor werk aan asfalt Onmin over duurder worden van scholen OBESITAS 6 Jongeren intimideren, vernielen en dealen V w Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? De overlast concentreert zich sinds een aantal maanden rond het Geeregebied en het winkelcen trum Tref. Bewoners van portiek woningen hebben er veel last van en voelen zich onveilig, blijkt uit een brief die ze naar de gemeente stuurden. Volgens hen wordt zelfs zwaar vuurwerk gericht op de bal kons afgeschoten. Er hangt ook een bordje op de deur waarop jongeren wordt gewaarschuwd dat bij over last de politie wordt ingeschakeld. Ook de Vereniging Ondernemers Middelburg heeft de problemen aangekaart bij de gemeente. Portiekwoningen Al in april en mei heeft de politie jongeren aangepakt als ze ernstige overlast veroorzaakten of zich be zighielden met criminaliteit. In juni en juli namen de klachten toe, met name bij portiekwoningen in het Geeregebied. Woongoed Mid delburg heeft toen een camera op gehangen. Vervolgens verschoof de overlast zich richting winkel centrum Tref. Ondernemers daar hebben particuliere beveiliging in gezet die vooral van donderdag middag tot en met zondagavond aanwezig is. Dat dreef de jongeren echter terug naar het Geeregebied. In de zomer was het volgens de gemeente lastig om voldoende boa's en agenten op straat te heb ben om de overlast te beteugelen. Inmiddels is een plan van aanpak gemaakt waarin diverse organisa ties gaan samenwerken. De ge meente, de politie, Woongoed en Welzijn Middelburg slaan de han den ineen, kondigt het college van B en W aan. Huisbezoeken Een interventieteam van politie agenten en boa's zal de jongeren niet alleen op straat aanpakken, maar gaat ook bij hen thuis op be zoek. Daar wordt met de jongeren zelf gesproken, maar ook met de ouders. Bovendien sluit de ge- meente niet uit dat er camera's in het openbaar gebied komen te han gen en dat jongeren een gebieds- verbod krijgen. De overlast wordt op zowel de harde als de zachte manier bestreden Deze maatregelen moeten op de korte termijn de overlast terug dringen. Tegelijkertijd proberen jongerenwerkers van Welzijn Mid delburg grip te krijgen op de oorza ken van het gedrag van deze jonge ren, zodat er ook manieren bedacht kunnen worden die de problemen op de langere termijn kunnen op lossen. Op hun beurt zijn de on dernemers bereid meer particu liere beveiliging in te zetten. Deze aanpak is besproken en goedgekeurd door de burgemees ter, de korpschef van politie en het openbaar ministerie. Dat betekent dat de overlast zowel op de zachte manier (met aandacht en gesprek ken) wordt bestreden, als op de harde manier, via politie, aanhou dingen en eventueel rechtszaken. MIDDELBURG De N57 bij Mid delburg gaat twee weekeinden en een paar nachten dicht. Rijkswa terstaat gaat aan het asfalt wer ken. De omleidingen gaan voor namelijk via Noord-Beveland en voor lokaal verkeer over de oude N57 door Sint Laurens. De N57 tussen de rotonde bij sportpark Veerse Poort en de toe- rit bij Arnestein is dicht in de richting van Vlissingen van vrij- dag 24 september om 20.00 uur tot zondagmiddag 26 september 12.00 uur. Tussen diezelfde ro tonde en de afrit Middelburg Centrum is de weg ook dicht van maandag 27 tot woensdag 29 sep tember, steeds van 20.00 uur tot 6.00 uur. In omgekeerde richting, rich ting Serooskerke, gaat de N57 dicht tussen Arnestein en de ro tonde bij sportpark Veerse Poort van vrijdag 15 oktober 20.00 uur tot zondag 17 oktober 12.00 uur, en van maandag 18 oktober tot woensdag 20 oktober, steeds van 20.00 uur tot 6.00 uur. De N57 gaat ook drie nachten dicht in beide richtingen tussen Serooskerke en de aansluiting met de A58 bij Nieuw- en St Joos- land. Dat is van maandag 11 tot en met donderdag 14 oktober, steeds van 20.00 uur tot 6.00 uur. Diverse leden van de commissie Al gemeen en Sociaal staken gister avond hun ergernis niet onder stoe len of banken. De afgelopen jaren werden al vaker (forse) verhogingen doorgevoerd om de nieuwe scholen en de gymzaal op te trekken. Dat op het stadhuis over het hoofd was ge zien dat de kosten van tijdelijke huisvesting van leerlingen van vooral Tweemaster-Kameleon di rect op de begroting drukken en niet over decennia mogen worden uitge- smeerd, leverde vooral onbegrip op. Wethouder Rens Reijnierse mocht van commissievoorzitter Piet Kraan geen betoog voeren over de noodzaak om toch extra geld be schikbaar te stellen. Dat zal ook niet nodig zijn. De Vlissingse raadsleden waren het er jaren geleden al over eens dat generaties scholieren slecht behuisd zijn. Alle fracties lijken wel akkoord te móéten gaan, omdat geen van de in schrijvende bedrijven de scholen en de gymzaal voor het eerder gereser veerde bedrag wil bouwen. Burge meester en wethouders kozen al voor de laagste inschrijvers, zodat de scholen door een ander bouwbedrijf worden gebouwd dan de gymzaal. De (meerderheid van de) raad zal toch groen licht moeten geven. Uit stel van het besluit kan tenslotte al leen tot nieuwe kostenoverschrij- dingen leiden, omdat er dan langer van tijdelijke huisvesting gebruikt gemaakt moet worden. Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen@obesitaskliniek.nl vrijdag 17 september 2021 WA Oir IS liFFM HAHfiPI Fkl «i =,»«rsn de aanwezigheid van Da"k de 00k At. illrj) RIV Bij de voordeur van portiekwoningen boven winkels aan de Beenhouwerssingel in Middelburg hangt een bordje dat waarschuwt tegen overlast. foto maurits sep Ze intimideren voorbijgangers, plegen vernielingen, vechten en dealen mogelijk in drugs. On dernemers en bewoners in een deel van het centrum van Mid delburg zijn de overlast van jon geren beu. Zelfs particuliere beveiliging en cameratoezicht zijn ingezet. Maar de problemen zijn nog niet voorbij. Maurits Sep Middelburg De bouw van twee nieuwe basis scholen en een nieuwe gymzaal in Souburg kost (opnieuw) een stuk meer dan eerder gedacht. Een aantal Vlissingse raadsle den heeft er grote moeite mee om ruim twee miljoen euro extra uit te trekken voor de nieuwe gebouwen. René Hoonhorst Vlissingen Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. stress Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE KLINIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34