pzc.nl/goalalert Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis Leeuwin Jackie Groenen op Old Trafford op banner met Cristiano Ronaldo 22 LEEUWINNEN AFTRAP WK-KWALIFICATIE Jackie Groenen, die vanavond met de Leeuwinnen aan de WK-kwalificatie begint, prijkt bij haar club Manchester United op een banner naast Cristiano Ronaldo. kunnen we het toernooi maar beter winnen. Dat lukte niet'', aldus Groenen. ,,De verloren WK-finale was misschien de grootste teleur stelling, maar daarna toch wel deze uitschakeling. In die WK-finale hadden we nooit echt een kans, nu waren we er zó dichtbij met die strafschoppen. Er zat veel mee de laatste jaren met Oranje, in Japan niet.'' Aanpassen Anderhalve maand later is Groe nen alweer bezig met een volgende missie. Met de nieuwe Engelse bondscoach Parsons. ,,En dat is dan misschien wel weer goed. Onder hem is het ook weer direct aanpas sen. Dan ben je vooral daar mee be zig.'' Want het is best wennen. ,,Het is echt een nieuwe impuls met naast de bondscoach ook andere nieuwe mensen in de technische staf. Dan krijg je nieuwe geluiden mee en dat is leuk na al die jaren. Dat zit 'm in de besprekingen en bijvoorbeeld in de dagindeling. Alles is nieuw. Dat geeft nieuwe energie. De bonds coach is erg met ons begaan, merk ik. Hij is iemand van de details en heeft al onze wedstrijden gezien. Hij is echt goed op de hoogte.'' Groenen speelt nu twee jaar bij Manchester United en eerder al een seizoen bij Chelsea, dus ze is be kend met de Engelse manier van benaderen. ,,Ik zie dat wel terug, moet ik zeggen. Deze bondscoach legt bijvoorbeeld trainingsvormen heel secuur uit en komt echt met redeneringen waaróm we een oe fening doen.'' In een poule met Belarus, Cyprus en de tegenstanders van de ko mende dagen, Tsjechië en IJsland (dinsdag), moet kwalificatie voor Oranje geen probleem zijn. ,,Maar Tsjechië en IJsland zijn stugge tegenstanders", weet Groenen. ,,En iedereen verwacht weer veel van ons. Het is niet zo dat we ons zo maar even kwalificeren." Voor Jackie Groenen (26) betekent de WK-kwalificatie - te beginnen met de wedstrijd tegen Tsjechië - een nieuwe episode. Met ook een nieuwe bondscoach, Mark Parsons, die de Leeuwinnen naar nieuwe successen moet leiden. En als ze te rug is in Manchester, gaat ze maar eens in het echt de reusachtige af beelding op Old Trafford bekijken. Daarop is zij onder anderen met Ronaldo te bewonderen. Een paar dagen na de komst van Ronaldo probeerde Jackie Groenen een shirt van Manchester United met de naam van de Portugees erop te kopen voor een vriendin. Onbe gonnen werk, want zo'n beetje ie dere Manchester United-fan pro beert dezer dagen zo'n shirt op de kop te tikken. Op Carrington, het afgelegen trainingscomplex ('Toen ik daar de eerste keer kwam, dacht ik: waar brengen ze me heen?') van de club, ontwaarde Groenen al een klein le gertje aan fotografen bij de slagbo men. ,,Dan merk je wel dat er iets aan de hand is.'' Op het complex zag ze de superster al een paar keer. ,,Nee, niet in de gym. Hij was ge woon op weg naar zijn auto.'' En dan die reusachtige afbeelding op de voorgevel van Old Trafford, het stadion waar ze sinds maart soms in speelt. Ze staat er pontifi caal naast Bruno Fernandes en dus ook Ronaldo. Alsof het vrouwen en mannenvoetbal parallelle werel den zijn met dezelfde geldstromen en aanbidding. ,,Cool, hè. Ik moet het nog in het echt zien. Dat lijkt me bijzonder. Mijn vader zegt niet zo vaak dat hij trots op me is, maar hier wil hij wel een foto van gaan maken. Dat zegt toch wel iets. Ook voor het vrouwenvoetbal. Dat ze dat zo belangrijk vinden dat ze een vrouw op zo'n billboard zetten. Een bewijs dat we meetellen.'' Sof Die fraaie momenten in een steeds rijkere voetbalcarrière waren voor Groenen welkom na de sof van de Olympische Spelen. Met de uit schakeling in de kwartfinales tegen de Verenigde Staten viel de droom van een gouden medaille in Japan in duigen. ,,Met al die restricties die we hadden, was het pittig. Dat maakte de uitschakeling nog een beetje moeilijker. We hadden zoiets van: we mogen hier niks, dan VRIENDEN LOTERIJ vrijdag 17 september 2021 VANAVOND, 20.45 UUR NEDERLAND - TSJECHIE TV NPO3 'Bewijs dat we meetellen' Nik Kok Jackie Groenen op de reusachtige banner op Old Trafford, met direct naast haar Bruno Fernandes en Cristiano Ronaldo. Groenen als international tijdens de Olympische Spelen. fotos afp en pro shots Zeist eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22