Nieuwe teleurstelling voor AZ Haller eindelijk door Ajax-fans omarmd na magische avond 21 pPi Het leidde tot een vermakelijke wedstrijd, waarin zowel de kracht als de kwetsbaarheid van PSV werd belicht. Die kracht is het scorend vermogen. Eigenlijk maakt de ploeg van Roger Schmidt altijd wel één of meer goals. En ze kunnen overal vandaan komen. Vijf dagen nadat middenvelder Olivier Boscagli de 0-1 maakte tegen AZ prikte een an dere middenvelder, Mario Götze, nu de 1-0 binnen. Na een breed op gezette aanval van rechts naar links en weer terug naar rechts werkte Götze de rebound binnen na een slecht verwerkte voorzet van Noni Madueke. Er waren toen 32 minu ten gespeeld. Götze bracht na 54 minuten zelf de 2-2 aan van Gakpo. Al dribbelend baande de Duitser zich knap een weg naar het doel, typerend voor zijn toch al sterke optreden. Maar bij de gasten blonk een middenvelder net zo uit. Waar bij PSV veel begint bij Götze, daar heeft Sociedad een speler als Mikel Merino om de aanvallers te voeden. Philipp Max heeft het traditioneel moeilijk als hij een écht vaardige buitenspeler/dribbelaar tegenover zich krijgt. Het was gisteren niet anders. Adnan Januzaj bezorgde de linksback van PSV een zware avond. En vanaf de linkerkant kwa men ook de aanvallen die leidden tot de twee Spaanse goals. Wissels De vier goals in het eerste uur pas ten prima bij een wedstrijd die op en neer golfde. Het maakte nieuws gierig wie met wissels nog een ver schil kon maken in het laatste deel. Schmidt volgde zijn gekende pa troon. Ook nu gingen na ruim een uur met Zahavi, Madueke en Van Ginkel drie spelers naar de kant die menig coach in die fase van de strijd nog zou laten staan. Maar Schmidt redeneert anders. Het bracht nu voor het eerst de nieuwe Brazili- aane spits Carlos Vinicius binnen de lijnen. Met ook Yorbe Vertessen en Ryan Thomas als verse krachten joeg PSV op de 3-2. Maar tot veel meer dan de twee late kansen van Teze kwam de ploeg niet meer. De Alkmaarders kwamen nog wel simpel op voorsprong door de gis teren weer naar hartenlust met pas ses strooiende Jordy Clasie: 0-1. Een weelde ten opzichte van de meeste wedstrijden dit seizoen, AZ komt vrijwel altijd op achterstand. De ba sisplaats voor Albert Gudmunds- son pakte ook goed uit voor trainer Pascal Jansen die de IJslander had opgesteld ten faveure van Zakaria Aboukhlal. Een opsteker was ook de goal van de Griek Vangelis Pavlidis die zijn team nog voor rust een voorsprong bezorgde: 1-2. Juist de Griek miste in de recente duels tegen Celtic en PSV nog reusachtige kansen. Tegen Randers was hij in twee instanties wel trefzeker. Wel verzuimde de deze zomer van Willem II overge komen Pavlidis ook de 3-1 te scoren voor zijn team. Het had AZ de ze- kerheid moeten geven van de eerste winst in de weinig verheffende groep D waar ook nog Cluj en Ja- blonec deel van uitmaken. Maar AZ verzuimde en zag de zeker lijkende winst verdwijnen door voor de tweede keer een treffer te incasse ren via een spelhervatting: 2-2. Na het euvel van het zo moeilijk kun nen scoren een volgend probleem waar trainer Pascal Jansen zo snel mogelijk een oplossing voor moet zien te bedenken. Waar teamgenoten hem na de droomstart aanvankelijk tever geefs naar het uitvak duwden, deed Sébastien Haller het ruim na elven in zijn uppie even dunnetjes over. Met de telefoon in de hand en de wedstrijdbal onder de arm zweepte hij de 1300 meegereisde en nog gekooide fans nog een paar keer op. ,,De media-afdeling van Ajax vroeg of ik een selfie wilde maken", zei hij. ,,Maar ik wilde onze fans op de achtergrond. Zij hebben ons zo goed gesteund. Je hoorde ze echt de hele wedstrijd." Wat een avond, ongelooflijk. Op dit soort wedstrijden wacht je je hele leven Zo ontstond een fraaie interac tie en een feestelijk onderonsje, waarin de eerder dit jaar nog ver guisde spits definitief werd omarmd. Het kan verkeren, want ruim een maand geleden werd Haller juist met gejuich naar de zijlijn begeleid na een zwak optre den tegen PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. En dat ter wijl de lange spits na een turbu lent halfjaar juist met een schone lei wenste te beginnen. ,,Het voelt alsof ik geen rust heb gehad. Ik kijk uit naar het nieuwe seizoen, om met een goede basis te kun nen beginnen", zei Haller in april. Zijn eerste optredens waren nog veelbelovend. Maar toen was daar de vergeten registratie. Door de blunder van zijn club verbeet Haller zich in zijn eentje, in zijn hotelkamer tijdens de vermake lijke Europa League-avonden. Co rona hield zijn partner en twee kinderen nog in Londen. „Zonder een familielid ben je niet in ba lans. En als je je balans verliest, wordt het moeilijker. Steeds als ik een dag vrij was, bedacht ik hoe ik bij mijn kinderen kon komen, maar dat was onmogelijk." Haller hunkerde naar een knuf fel, die voor hem een 'drug' vormt. Dat het effect had op zijn spel, was volgens hem 'onvermijdelijk'. Waar zijn cijfers prima bleven, werd zijn spel wisselvallig. Ajax danste ondertussen met Dusan Tadic als valse spits door de Eu ropa League. De voor 22,5 miljoen aangetrokken aanvaller leerde het zware leven van en de teneur rond een Ajax-spits kennen. Meningen Scoorde Haller, hield het voetbal lend niet over. Toonde hij zich een degelijk aanspeelpunt, dan ont brak het aan goals, was de mening alom. Maar Haller kende geen wrok. ,,Dat hoort bij een club als Ajax, met al die geweldige spitsen uit het verleden. Ik hoop dat de mensen die me steunen nu geno ten hebben", zei hij in Lissabon. Na het debacle tegen PSV (zijn eerste nederlaag bij Ajax) nam Haller in vier van de vijf wedstrij den de openingstreffer voor zijn rekening. In de eredivisie loopt hij één op één. Die vier goals verdub belde hij als CL-debutant op een magische avond in de Portugese hoofdstad. ,,Een historische pres tatie", zei coach Erik ten Hag, die alleen 'een van de allergrootste iconen', Marco van Basten, dat zag flikken. ,,Dan zie je de kwaliteiten die deze spits heeft. Zijn gevoel voor positie, het afmaken van kansen, de mentaal ijzersterke speler die hij is. Fenomenaal." De man die diepe dalen kende werkte zich de afgelopen week op met twee goals voor land en club. Gevraagd naar of hij inmiddels op zijn best was als Ajax-speler, bleef Haller bescheiden. Hij wilde het graag in de topduels laten zien. Vier dagen later klom hij de wol ken in. ,,Wat een ongelooflijke avond", zei hij. ,,Op dit soort wed strijden wacht je je hele leven. Maar je moet maar afwachten of ze komen. Ik ben blij dat ik er nu bij ben. Deze avond had ik nooit willen missen." vrijdag 17 september 2021 GO siïste«£.L 2020. En in dit prille seizoen voor lopig ook weer vierde. Cody Gakpo schiet PSV in de tweede helft op gelijke hoogte tegen Real Sociedad: 2-2. FOTO PRO SHOTS Groep B: PSV-Real Sociedad: 2-2 (1-2), AS Monaco-Sturm Graz 1-0 (0-0). J Randers FC j AZ Na de moeizame competitie start wil AZ eerherstel bewerk stelligen in de Conference League. De Alkmaarders konden tegen Randers, ondanks een groot overwicht, niet winnen. AZ speelde teleurstellend gelijk (2-2), een volgende teleurstel ling in het nog zo jonge seizoen. Nik Kok Rotterdam Uitslagen poule D: Randers FC-AZ 2-2 (1-2). 24. Clasie 0-1, 27. Piesinger 1-1, 34. Pavlidis 1-2, 68. Graves Jen sen 2-2. AZ: V. Jensen, Witry (63. Suguswaru), Hatzi- diakos, Martins Indi, Wijndal, Midtsjö, De Wit, Clasie, Gudmundsson (76. Reijnders) Pavlidis (76. Aboukhlal), Karlsson. Jablonec-CFR Cluj 1-0 (0-0). Met een waanzinnige vierklap- per bij zijn debuut in de ko ningsklasse klom Sébastien Haller (27) definitief van de hel naar de hemel bij Ajax. Over een recordaankoop die zich na tal van beproevingen alsnog liet omarmen in Lissabon. Johan Inan Lissabon - Sébastien Haller Sébastien Haller, de man van vier goals tegen Sporting Portu gal, viert de zege met de Ajax-fans met een selfie. fotos anp, ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21