Technofeest Fijn gaat naar buiten in Goes 7 TALENT ATELIERS BASISSCHOOL DE NOBELHORST GOOIT LESROOSTER OM Woensdag wordt gegarandeerd de lievelingsdag van de leerlingen van De Nobelhorst in Hulst. De school gooit op die dag voortaan het rooster radicaal om. Lekker doen waar je blij van wordt. Dat is de in steek van de Talent Ate liers waar De Nobelhorst gisteren mee is begon nen. Géén saaie taal-, reken- of ge schiedenislessen op woensdag, maar actief aan de slag, met kun dige vrijwilligers of professionals. Directrice Marjolein Faase: ,,Aan- dacht voor die dingen in het leven waar je óók van leert en energie van krijgt." Het team van De Nobelhorst be dacht het concept van de Talent Ateliers zelf. Faasse: ,,Het komt dus niet uit een boekje. We zochten een manier om onze leerlingen extra uitdaging aan te bieden, meer plezier." De jongste leerlin gen uit de onderbouw kunnen kiezen uit zes ateliers: muziek, kunst en cultuur, techniek en we tenschap, natuur en voeding, kin derboeken en sport. Voor de bo venbouw komen er met cijfers en raadsels en pittige projecten nog twee ateliers bij. Faasse: ,,De leer lingen zijn vrij in hun keuze bij welk atelier ze willen aanschuiven, ze mogen hun eigen interesses volgen, of juist eens iets heel nieuws proberen." Op woensdagen (altijd een halve dag school) is tijd voor twee ate liers, eentje vóór en eentje na de ochtendpauze. Vijf weken lang volgen de kinderen hetzelfde ate lier, daarna mogen ze er weer twee kiezen. Gaat dit dan niet ten koste van het reguliere onderwijs? „Ab soluut niet, juist niet", zegt Faasse. ,,We hebben dan op die andere da gen meer tijd voor de gewone les sen." Echte kok Voor de Talent Ateliers heeft De Nobelhorst actief de samenwer king gezocht met de Zeeuwse Muziekschool, sportdocenten van Hulst voor Elkaar, gepassioneerde Je hoeft niet alleen met je neus in de boeken te zitten om iets te leren vrijwilligers en professionals uit het bedrijfsleven. Zij leveren ma teriaal en verzorgen de 'lessen'. Zo kan het dus zomaar zijn dat een echte kok de leerlingen leert koken met ingrediënten uit het eigen voedselbos van De Nobel- horst. Gezellige chaos Op de startdag was het woensdag ochtend nog even een gezellige chaos. Tientallen violen, gitaren en trommels werden de school in gedragen, overal in het schoolge bouw, op het schoolplein en even verderop op de sportvelden waren groepjes leerlingen aan de slag. In de aula werden de muzieklessen gegeven en in de gang leerde een vrijwilliger een groepje van vier leerlingen hoe je een molen kunt maken van allerlei metalen onder delen en op de atletiekbaan werk ten kinderen zich in het zweet. Faasse: ,,Je hoeft niet alleen met je neus in de boeken te zitten om iets te leren." Jahvyerra (7) is met nog drie schoolgenootjes aangeschoven bij het atelier techniek en weten schap. Geconcentreerd bestudeert ze de bouwtekening en knipt ze allerlei vormen uit vellen van kar ton. ,,Het moet een kasteel wor den. Ik vind dit nu al mijn lieve lingsdag!" Onder de naam Fijn houden Janick en Eric al een aantal jaren techno- feesten door heel Zeeland. Maar wel altijd binnen, bijvoorbeeld in de Goederenloods in Goes en Pantha Rei in Vlissingen. Het idee om een keer een festival in de buitenlucht te houden, zat al wat langer in hun hoofd. ,,Twee jaar geleden stond ik een banner op te hangen aan de bui tenkant van het pand van Bax Music, waar ik werk", legt Janick uit. ,,Toen dacht ik ineens: dit is eigenlijk wel een heel mooie plek voor zo'n out- door-editie." Jongeren Zijn baas vond het prima en dus be gonnen de voorbereidingen. Fijn Outdoor had eigenlijk in 2020 al moeten plaatsvinden, maar het laat zich raden waarom dat niet kon doorgaan. Nu het coronavirus beetj e bij beetje onder controle komt, kan het festival in Goes alsnog plaatsvin den. De vergunning voor zaterdag is rond. Wel mogen er maximaal 750 bezoekers komen, die allemaal een vaccinatiebewijs of negatieve coro- natest moeten laten zien. Afstand houden is dan niet meer nodig. ,,Het is heerlijk om eindelijk weer eens iets te kunnen organiseren", zegt Ja- nick. Hij ziet nu ook redelijk veel nieuwe, jonge gezichten onder de kaartkopers. ,,Het is goed om te zien dat ook de jonge generatie komt kennismaken met de muziek waar wij zo van houden.'' Diverse dj's maken zaterdag hun opwachting. Janick en Eric zijn dj, dus uiteraard draaien ze zelf. Andere namen die op het affiche staan, zijn Geerten van Duin, Pofpofpas, SAMA, Ostrea en Roman Anthony. Wie nog een ticket wil bemachtigen heeft overigens pech, want het festi val is stijf uitverkocht. ,,Af en toe vraagt iemand wel eens of ik hem of haar er nog tussen kan krijgen, maar daar begin ik niet aan", zegt Janick. ,.We houden ons aan de regels." Gezien het succes denkt hij al aan Het is goed om te zien dat ook de jonge generatie komt kennismaken een volgende editie. Als de regels het dan toelaten misschien wel met twee podia en wat meer bezoekers. ,,Ik denk dat we op het terrein bij Bax Music ook wel duizend of zelfs twaalfhonderd mensen kwijt kun nen.'' Een outdoorfestival op een an- dere locatie sluit hij ook niet uit. Voor Janick en Eric begon het zeven jaar geleden allemaal in het kleine, nu niet meer bestaande cafeetje Time Out aan de Magdalenastraat in Goes. Janick - toen al actief als dj - vond dat het tijd was voor een tech- nofeestje en vroeg de cafébaas of hij dat daar mocht houden. Het werd een succes. Eén van die bezoekers was Eric Clement uit Goes, die eve neens actief was als dj. Hij had er ook wel oren naar om het techno- genre wat meer op de kaart te gaan zetten. Het tweetal besloot de han den ineen te slaan. In 2014 hielden de twee mannen in Jersey wat ze zelf noemen 'het eerste echt goede technofeest van Goes'. Daarna groeide hun 'techno-imperium' snel. donderdag 16 september 2021 Lekker doen waar je blij van wordt Sheila van Doorsselaer Hulst - Marjolein Faasse, directrice De Nobelhorst Ze hebben twee jaar moeten wachten, maar Janick van Me- groot en Eric Clement kunnen hun droom van een outdoor technofestival nu eindelijk waar maken. Zaterdag staan op het grasveld naast Bax Music in Goes 750 mensen te feesten tij dens Fijn Outdoor. Rob Paardekam Goes - Janick van Megroot, Fijn Charissa en Iris (beiden 11) uit groep 8 leren een molen te malen van metalen onderdelen tijdens het Talent Atelier techniek en weten schap. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54