Stijlvol en spannend, maar dan verdrinkt de horror in het plot 14 Regisseur Denis Villeneuve hoopt met zijn verfilming van de science- fictionklassieker Dune de wereld ervan te overtuigen dat de bioscoop een heilige plaats is. „Film moet een hypnotiserende ervaring zijn." Nu in de bios Mijn Beste Vriendin Anne Frank The Courier Worth Disneyfilms eerst in de bioscoop Film over Whitney eind 2022 Nadat Beth haar echtgenoot begra ven heeft, komt ze thuis in haar doodstille, lege villa aan een meer. Haar man ontwierp en bouwde het beeldige huis zelf. Terwijl de weduwe haar leven langzaam pro beert op te pakken, wordt haar aan dacht getrokken door een entiteit aan gene zijde. Muziek springt 's nachts aan, ze ontvangt mysterieuze sms'jes en ze vindt 's ochtends bloederige voetstappen op de steiger. Alles lijkt te maken te hebben met de gehei men die haar man bij leven voor haar bleek te hebben. Hall blijft in deze horrorfilm met haar subtiele mimiek verre van de klassieke scream queen. Ook de setting en de stijlvolle aankleding verheffen dit scenario vol suspense naar een hoger niveau. Driekwart van de film is daarom geslaagd en angstaanja gend. Maar het laatste deel kent der mate veel omslachtige plotwendin gen, dat de spanning doorbroken wordt. Opmerkelijk genoeg blijf je als kijker daarom met een ietwat teleur gesteld gevoel achter. Beth krijgt na de dood van haar man te maken met geheimen die hij voor haar had. foto 2oth century fox The Night House Ik componeer de beelden met dat grote bioscoopdoek in mijn hoofd Het is 1984, Quebec, Canada. De 17- jarige cinefiel Denis Villeneuve, later zelf een gerenommeerd filmmaker (met een cv bestaande uit titels als Blade Runner 2049, Arrival en Sicario), loopt naar de bioscoop met een kaartje voor Dune van regisseur Da vid Lynch op zak. Zelden was hij zo opgewonden én nerveus. Gaat hij een waardige adaptatie zien van het sci- encefictionboek uit 1965 dat hij com pleet stuk las en van binnen en bui ten kent? Villeneuve loopt, net als velen toen, toch enigszins teleurgesteld de zaal uit. „Enkele elementen waren absoluut geslaagd, maar het miste de ziel van het boek. Ik stelde me zelf gerust: ooit maakt iemand an ders, die even bezeten is van Frank Herberts klassieker als ik, een an dere verfilming. Een die wél recht doet aan het boek", aldus de inmid dels 53-jarige Villeneuve terugblik- DRAMA In de (pas) eerste speelfilm over de wereldberoemde Anne Frank is zij een volstrekt willekeurige tiener. Het is zowel het voor- als het nadeel van deze specifieke vertelling. Gekozen werd voor het perspectief van haar hartsvriendin Hannah Goslar. Anne is nu mogelijk meer herkenbaar voor de jonge kijker van nu, maar het is daar door tóch een beetje de zoveelste Holocaustfilm geworden. SPIONAGE Benedict Cumberbatch speelt Gre- ville Wynne, een doodgewone, onop vallende zakenman die juist daarom werd gerekruteerd tijdens een van de grootste internationale conflicten in de geschiedenis: de Cubacrisis. Het subtiele The Courier i s kundig ge maakt en spannend genoeg, maar had hier en daar best wat dikker in de verf gezet mogen worden. DRAMA Er vielen ruim vijfduizend doden op 9/11. In allerijl werd een fonds opge richt dat nabestaanden moest com penseren. Maar hoe te bepalen hoe veel iemand waard was? Dit op ware gebeurtenissen gestoelde drama is degelijk en klassiek opgebouwd, maar raakt nergens recht in het hart. PREMIÈRES Disney heeft besloten om de rest van het jaar films alleen nog in de bioscoop in première te laten gaan. Dat betekent dat nieuwe titels van het enter tainmentbedrijf niet eerst (ook) op streaming- dienst Disney+ zullen verschij nen. De films zullen tenminste 45 dagen lang in de bioscoop te zien zijn. ZANGERES De film over het leven van zan geres Whitney Houston moet in december 2022 in de bios coop te zien zijn, meldt pro ducent Sony. I Wanna Dance With Somebody wordt gemaakt met goedkeu ring van de erf genamen van de in 2012 over leden zangeres. De Britse Naomi Ackie speelt de Amerikaanse zangeres. donderdag 16 september 2021 HORROR Regie: David Bruckner. Hoofdrollen: Rebecca Hall, Sarah Goldberg. - Marieke Nieuwdorp 44 Denis Villeneuve Gudo Tienhooven W@VIE INSIDERS Beluister op de site van deze krant de podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42