Prijzenpot al twee jaar op de plank Flikweert piekt met dank aan oud-tennisprof ZEELAND 13 hoog kunnen spelen. Het gaat om de combinatie hè. Je moet atletisch zijn, technisch, maar ook een goede mentaliteit hebben. Dat pro beer ik over te dragen. Het is aardig als je een keer een leuk balletje slaat, maar j e moet in een wedstrij d moeilijke ballen op mentaliteit kunnen winnen.'' In dat opzicht zit het wel goed in zijn selectie, is zijn overtuiging. Zijn ploeg beschikt niet over de langste spelers. ,,Maar aanvallers die een bal hoog kunnen pakken, moeten tegen ons drie keer slaan om te scoren'', wijst hij op de kracht van de veldverdediging. ,,Dit is een heel hechte groep, een echte vriendenclub. We dagen el kaar op de training uit en werken hard.'' Het gaat erom dat spelers zelf een wedstrijd kunnen lezen, vindt hij. Je zult mij als coach aan de kant niet horen schreeuwen. Wat schiet je daar nou mee op? Ze moeten zelf scorende patronen van de tegenstander zien te doorbre ken. Als je dat niet kunt, is er geen houden aan. Als je dat wel kunt, is er voor mij gelegenheid om naar de tegenstander te kijken. Aan de an dere kant van het net is veel infor matie. Als coach kan je daar je pij len op richten. Waar nodig over leggen we dan natuurlijk met el kaar.'' Stevo begint het seizoen zater dag met een thuiswedstrijd tegen Hovoc uit Horst en treft elf teams uit Limburg en het oosten van Bra bant. ,,Ik heb geen glazen bol'', blikt de trainer vooruit. ,,Ik weet echt niks over de tegenstanders. Het wordt zaak om waar mogelijk punten te pakken. Op zich lijkt me handhaven wat makkelijker dan (in de promotieklasse) kampioen te spelen.'' Voorzitter Ivo Slokkers is blij dat de koers eindelijk doorgaat. ,,We hebben deze datum al heel vroeg vastgelegd.'' Sinds jaar en dag wordt de ronde in maart verreden, als opening van het Zeeuwse wie- lerseizoen. Twee jaar geleden moest de koers vanwege de win terse omstandigheden worden af gelast. Vorig jaar viel de datum zo wat samen met de eerste uitbraak van corona en ook dit voorjaar was geen optie. ,,Alle wedstijdpremies liggen nog op de plank.'' De wielerdag op Tholen wordt om 10.00 uur geopend door de ama teurs, waarbij tot dusver slechts dertig coureurs zich hebben aan gemeld. Uit Zeeland staan voorlo pig alleen Jarno Vader (Middel burg), Peter de Braal (Axel) en Bas Jumelet (Bruinisse) op de deelne merslijst. Slokkers hoopt op late bijschrijvingen. ,,Het TMZ-crite- rium in Wolphaartsdijk zou ook zaterdag worden verreden maar is geannuleerd.'' Junioren komen in Oud-Vossemeer dit jaar niet aan het vertrek, vanwege de gelijktij dig gehouden Omloop van de Braakman voor nieuwelingen en junioren. Om 11.45 uur gaat wel een peloton dames van start. Op de deelnemerslijst staan onder an dere Juliët Stoutjesdijk uit Tholen en Mirjana Schaap uit Stavenisse. Slokkers is blij met die inschrij vingen. ,,Leuk dat ze zich aan het thuispubliek kunnen vertonen.'' Om 15.00 uur trekt het peloton be lofte, elite en prof-B renners zich in gang. Oud-profs als Bram de Kort, Hans Dekkers en Raymond Kreder staan aan het vertrek. Zij nemen het onder anderen op te gen Thijs Barendregt (Kruinin- gen), Eloy Raas (Schoondijke) en de Yersekse neven Rico en Arjen van Damme. Henk van de Voorde Breskens Begin van dit kalenderjaar zat een goed zomerseizoen er nog niet be paald in voor de Bressiaander van origine, die tegenwoordig in Ter- neuzen woont. Flikweert liep eind december een corona-infectie op en voelde zich wekenlang beroerd. ,,Het was gewoon bizar. Ik kon niks meer, kreeg paniekaanvallen en sliep 16 uur per dag. De trap op lopen was al te veel. Mijn longin- houd was weg en ik had totaal geen conditie meer. Pas eind maart kon ik weer gaan sporten. Nu ben ik fitter dan voorheen en naast tennis doe ik ook aan squash, hardlopen, fitness en padel", ver telt Flikweert, die werkzaam is bij Oiltanking in Hoek. Hij is van nature een explosieve tennisser die aanvallend van ach teruit speelt. ,,Maar tegenwoordig tennis ik rustiger. Dat komt mijn spel ten goede. Bij padel kun je so- wieso beter rustiger slaan want anders komt de bal net zo hard weer terug. Die sport is laagdrem pelig en echt booming. We starten zondag met De Boskreek in de hoofdklasse van de padelcompeti- tie." Fernon Wibier Als tennisser heeft Flikweert de afgelopen maanden veel getraind in Zeeuws-Vlaanderen met de 50- jarige oud-prof Fernon Wibier uit Eindhoven. ,,Hij was in de jeugd ooit nummer 1 van Nederland en Richard Krajicek nummer 2. Bij de Paris Masters in 1996 stond Wibier zelfs een set en een break voor te gen Stefan Edberg (4-6 6-4 6-2). Fernon geeft me veel tactische tips, ook met het oog op eventuele discussies op de baan. Tennis is een psychologisch spelletje, waar bij je de tegenstander extra moed geeft als je geïrriteerd bent. Zijn kracht is dat hij geen zwakke pun ten heeft. Op het moment dat jij de verkeerde keuze maakt wordt dat meteen afgestraft." Flikweert speelde in het Kikker- toernooi van Aardenburg een me morabele partij tegen de 17-jarige Brabander Jip Mens, die fulltime tennisser is. Na 6-3-winst in de eerste set verloor de Zeeuws-Vla ming de tiebreak met 14-12, om zich vervolgens doodleuk met 6-0 te herpakken. ,,Alleen al die tweede set, waarin ik een hoop matchpoints verspeelde, duurde anderhalf uur. Ik ben van nature vrij driftig en was vroeger snel van de kook. Dat zorgt voor negatieve energie. Ik blijf nu vrij emotieloos op de baan.'' ,,Bij het begin van een derde set doe ik altijd een nieuw shirt en andere sokken aan, voor een frisse herstart en een mentale reset. Ik kon die jonge gast uitputten door hem van links naar rechts te stu ren en ook regelmatig een drop shot te slaan", blikt Flikweert te rug. In de Aardenburgse finale pakte hij zijn revanche tegen de Vlaamse tennisleraar Yannis Bal- togiannis. Flikweert hoopt deze week weer te pieken in 't Gerecht dubbeltoernooi van TV Hoek. De finales zijn zondag. donderdag 16 september 2021 GO win je op mentaliteit' Na ruim twee jaar afwezigheid is de Ronde van Oud-Vossemeer terug op de wielerkalender. Za terdag staat de 72ste editie van het evenement op het pro gramma. Ben van den Aarssen Oud-Vossemeer Tennisser Mart Flikweert (33) is met vlag en wimpel geslaagd voor de doelstelling die hij zich twee jaar geleden had opgelegd. Eindelijk blessurevrij heeft hij er veel voor gedaan en gelaten om weer 2-speler te worden. Onder tussen is zijn actuele ranking 1,7. Een rechtstreeks gevolg van de toernooizeges in de enkel 3 in Breskens, Terneuzen, Aarden burg en het Gelderse Putten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41