mm 12 ZEELAND Late lekke band zit Van der Lijke dwars Bewogen wedstrijd Ajacied Aertssen Hard trainen is volgens Stevo-trainer Harry van Putte als winkelen. „Van slenteren word je doodmoe, als je doorstapt is dat heel anders.'' Derdeklassers ook eindelijk in actie Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg kreeg gisteren op een ongelukkig moment een lekke band in de Grand Prix de Wallonie. Twintig kilometer voor de streep reed de ren ner van het Riwal Cycling Team lek. Hij kwam nog sterk terug, maar kon zich niet meer mengen in de strijd om de zege. Die ging naar de Fransman Christoph Laporte. Op 49 tellen werd Van der Lijke 33ste, waarmee hij nog altijd de beste Nederlander was. In de Ronde van Luxemburg kwam Jarno Mobach uit Philippine in de koninginnenrit op 13 mi nuten van winnaar Marc Hirschi binnen. Voetballer Olivier Aertssen uit Wolphaarts- dijk speelde gistermiddag met Ajax onder 18 een bewogen wedstrijd tegen Sporting CP in de Youth League, de jeugdvariant van de Champions League. Kort voor rust werd Aertssen minutenlang behandeld voor een hoofdwond, nadat hij in botsing was gekomen met Sporting-speler Paulo Agostinho. Hij kon de wedstrijd vervolgen. Na de pauze kreeg Ajax een makkelijk gegeven strafschop tegen na een handsbal van Aertssen. Tot Ajax' vreugde schoot Agostinho de penalty hoog over. De stand was op dat moment 1-1 en daar bij bleef het. In de 75ste minuut werd Aerts sen gewisseld voor Tristan Gooijer. Tennis VOLLEYBAL STEVO G-voetbal Als speler trok de van volleybal be zeten Harry van Putte zich op aan het niveau van zijn teamgenoten en groeide hij met de mannen van de opgedoekte ploegen van De Sterre en Morres/Hulst mee naar het ni veau van de tweede en eerste divi sie. Als trainer miste hij die bele ving wel eens, wat in 2004 tot een breuk met de vrouwen van Mor- res/Hulst leidde. Daarna werd het in eigen regio stil rond de trainer, tot hij vorig seizoen bij de mannen van Stevo aan de slag ging. Na vijf duels, een vroegtijdig eind van de competitie én een onver wachte promotie staat Van Putte met de Zuiddorpse formatie ko mend seizoen voor een uitdaging in de derde divisie. ,,Vorig jaar hebben we in vijf wedstrijden maar één punt laten liggen'', blikt hij terug op een destijds sterke start met zijn team. ,,Vijf wedstrijden, 24 punten. Het is belangrijk dat we goede wed strijden spelen, maar het wordt nu vooral zaak om elk punt dat je kunt pakken te pakken. Ik heb er wel ver trouwen in. We gaan voor handha ving.'' In een tijd dat het mannenvolley- bal op districtsniveau in het slop zit, blijft Stevo ambitieus. Het keur korps van de fusieclub ging dan ook maar wat graag in op de vraag van de bond om na een vroegtijdig be ëindigd seizoen als koploper na vijf duels een weggevallen plek in de derde divisie in te vullen. Dat hoefde niet lang over te worden na gedacht, klinkt het eensluidend tij dens een training. Twee keer volle bak trainen en op zaterdag maxi maal presteren, dat is het streven. Harry van Putte zegt vooral geïn spireerd te zijn door zijn leermees ter Jan Schut. ,,We trainen op maandag en donderdag'', vertelt hij. ,,Op maandag ligt het accent wat meer op conditie. Donderdags is het vooral wedstrijdgericht. Er wordt hard gewerkt. Ik vergelijk het altij d maar met winkelen. Van slen teren word je doodmoe, als je door stapt is dat heel anders. Bij Jan zat er vaart in de trainingen. Die waren altijd zo voorbij.'' Van Putte traint net als zijn grote voorbeeld met weerstand en daagt tijdens een oefenvorm zijn aanval lers uit te scoren tegen een twee mansblok. De trainer staat aan de kant van het blok en serveert lastig en gevarieerd op libero Dennis de Koeijer. Die speelt zijn spelverdeler aan, waarna steeds één aanvaller te genover het blok in stelling wordt gebracht. Scoort de aanvaller, dan Aanvallers die een bal hoog kunnen pakken, moeten tegen ons drie keer slaan om te scoren mag hij blijven aanvallen. Wint het blok het duel, dan neemt de aanval ler de positie van één van de blok- keerders in en gaat de verdediger aanvallen. Van Putte noemt het 'game like' trainen. ,,Ik zie soms te genstanders inslaan, dat je denkt: wauw. Zonder blok, tegen het pla fond, net als op de training waar schijnlijk. Maar wat heb je daar nou aan? Dat zullen wij nooit doen.'' Hij vertelt tijdens een partijtje van drie tegen drie (met spelverde ler Wouter Bonte als zevende man die steeds onder het net door duikt DERDE DIVISIE om bij de ontvangende partij de aanval op te zetten) over nét dat beetje meer dat een speler moet brengen om wedstrijden over de streep te trekken. ,,Ik heb bij Morres spelers gezien, die geschoold waren door J o Everaert, maar zich liepen te drukken. Ik kwam van CVC (uit Clinge), ben op zijn boerenfluitjes begonnen en was niet gezegend met veel techniek. Als ik die vecht lust niet had gehad, had ik nooit zo HVV'24, Philippine en Steen beginnen van avond (eindelijk) officieel aan het nieuwe sei zoen. In de districtsbeker spelen deze derde klassers hun eerste wedstrijd. De reden dat ze zo'n late start maken, is tweeledig. Ten eerste spelen ze in een poule met drie teams, waarin ze in de eerste speelronde vrij waren. Ten tweede spelen ze in een poule met vierdeklas sers. Die zijn al aan de competitie begonnen en spelen de bekerduels doordeweeks. Programma: Oostburg-Philippine, IJzendijke- Steen, Vogelwaarde-WVV'67, Groede-HVV'24 (18.30 uur), Koewacht-Hulsterloo (19.30 uur), Sluis-Breskens. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. Quote van de dag 'Het voelt goed om terug te zijn in Snowshoe. Ik heb hier alleen maar goede herinneringen.' donderdag 16 september 2021 WIELRENNEN VOETBAL GO Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove heeft zich gisteren met de Service Aleksandra Krunic ge plaatst voor de kwartfinale in het Sloveense Portoroz. Het als tweede ge plaatste duo was met twee maal 6-1 te sterk voor het Engels/Zwit serse koppel Murray/Perrin. Binnen een uur hadden ze de klus geklaard. In het enkelspel strandde Patti- nama-Kerk- hove eerder al in de kwalifica tie. 7 'Moeilijke ballen Peter van Kouteren Zuiddorpe - Harry van Putte Harry van Putte weet dat hij met Stevo een moeilijk jaar tegemoet gaat, maar handhaven lijkt hem mak kelijker dan een niveau lager kampi oen worden. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE Stevo is dit seizoen in de derde divisie het hoogst spe lende Zeeuwse volleybalteam. Daaronder komen vier teams uit in de promotieklasse. Vrouwen. Promotieklasse A: Forza Schouwen-Duiveland. Promotieklasse B: Stevo en Bok. Mannen. Derde divisie B: Stevo. Promotieklasse A: Forza Schouwen- Duiveland/Intermezzo. De Borsele Sloepoort Cup voor G-voetbal- teams verwel komt zaterdag twee Belgische teams in Nieuwdorp. Sint Jago uit Sint Amands- berg en 't Ver zet uit Malde- gem spelen samen met FC Axel, SSV'65, Terneuzense Boys, Walche ren en WHS in een poule van zeven om de toernooizege. De aftrap is om 13.30 uur. Olivier Aertssen (rechts) in duel met Lucas Dias. foto Hollandse hoogte sipa usa VOETBAL - Mountainbikester Anne Terpstra uit Zierikzee verheugt zich op de finale van de wereld beker komend weekeinde. In 2019 werd ze hier tweede. Mart Flikweert met zijn tennispartner Natascha van Strien in actie tijdens het toernooi in Zaamslag. Ze wonnen er in het gemengd dubbel. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40