PODIUMAGENDA jwan* Racoon gasthoofdredactie van muziekblad Soundz 16 t/m 23 september WELKOM TERUG 4 Zaterdag ontvangt regisseur Frans Weisz de oeuvreprijs van Film by the Sea. Tot zijn grote vreugde. „Maar ik geloof het pas als ik hem heb gekregen." „Vorig jaar wilden we al een voor kant maken met de Zeeuwse cory feeën Bl0f, Danny Vera en Racoon", vertelt Heck. ,,Onder de noemer Zeeuwse roem. Vanwege corona lag alles stil, dus dat idee hebben we ge parkeerd. Later dacht ik: 'Het zou wel leuk zijn als de leden van Racoon gasthoofdredacteur willen worden.' We hebben dat ook eens gedaan met Henny Vrienten en dat is bevallen." Blokhuis en Heck togen afgelopen zomer naar Zeeland, waar de deal onder het genot van een stapel bo lussen werd beklonken. ,,De leden van Racoon doen zelf geen inter views, maar ze droegen wel veel goede ideeën aan. Samen met Den nis Huige hebben we zijn gitaarbou wer Peter de Smet in Zeeuws- Vlaanderen opgezocht. We spraken met producer Michel Schoots en op verzoek van Dennis heeft Eugene de Kok een artikel geschreven over de popgeschiedenis van Zeeland. Mis schien dat lezers van de PZC daar iets van weten, maar buiten Zeeland weten de mensen echt niet wat daar behalve Bl0f, Racoon en Danny Vera vandaan komt." De muzikanten van Racoon wer den één voor één urenlang geïnter viewd. ,,Dan doen we normaliter nooit. We hadden kunnen kiezen voor usual suspects als Anouk of Kensington, maar die vind ik niet zo interessant als Racoon. Daar zit echt een verhaal in. Er zitten in totaal bijna 25 pagina's over Racoon in het nieuwe nummer." De podia komen weer tot leven en popeier 1 om u weer te begroeten. Vanaf deze week zetten we het aanbod van de diverse organisaties voor u op een rij in deze krant. Tot snel! Donderdag 16 9 Tis hier geen hotel Rilland podiumreimerswaal.nl Adriaan van Dis Terneuzen porgyenbess.nl Vrijdag 1Z 9 Camerata Trajectina Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Nederlands Dans Theater (17 en 1819) Veere grotekerkveere.nl Zaterdag 18 9 Jan Rot en Hans Vandenburg Groede grotekerkgroede.com Dostojevski Kwartet Noordgouwe kmsd.nl Musica Corona Goes musicacordis.nl Zondag 19 9 Stephanie Proot Vlissingen concertenvlissingen.nl Marietta Petkova Terneuzen porgyenbess.nl Knuyt en Dellebeke Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Woensdag 22 9 Adriaan van Dis Middelburg deoostkerk.nl Donderdag 23 9 Rayen Panday Terneuzen zeelandtheaters.nl mede mogelijk gemaakt door: pfrfo™ ng Deze podiumagenda werd FILM BY THE SEA REGISSEUR FRANS WEISZ (83) ONTVANGT Vlissingen Het Zeeuwse film festival is hem al tijd dierbaar ge weest. In 2000 maakte hij deel uit van de allereerste vakjury en sindsdien heeft Frans Weisz vrijwel geen editie overge slagen. ,,Ik heb er altijd een heel prettige tijd gehad, heel anders dan bijvoorbeeld op het festival in Utrecht", zegt hij. ,,Je komt in Vlissingen altijd iedereen tegen." Frans Weisz, klein van stuk maar groot als regisseur, werd deze zomer 83 jaar. De ontvangst in zijn woning in de Amster damse binnenstad is hartelijk. Hij ziet uit naar de uitreiking van de Career Achievement Award, ko mende zaterdag in Vlissingen, laat hij meteen weten. ,,Ik had niet gedacht dat ik überhaupt ooit een oeuvreprijs zou ontvangen. Ik geloof het ook pas als ik hem heb gekregen." Drum-reclame Het eerbetoon komt hem meer dan toe, dankzij zo'n dertig speel films, documentaires en televi sieseries die niet zijn weg te den ken uit de Nederlandse filmca non. Verder maakte hij talloze commercials, zoals in de jaren ze ventig de beroemde Drum-recla mes, met onder anderen Willy Alberti. ,,Een commercial is 100 meter hardlopen, een speelfilm een marathon", aldus Weisz. Dat hij zich vooral thuisvoelt op Film by the Sea, het festival van film en literatuur, is niet zo vreemd. Een groot deel van zijn werk bestaat uit boekverfilmin- gen, zoals Het gangstermeisje (naar een boek van Remco Campert), Naakt over de schutting (Rinus Ferdinandusse), Heb medelij, Jet! (Heere Heeresma), Havinck (Marja Brouwers), Leedvermaak (Judith Herzberg), de bekroonde televisieserie Bij nader inzien (J.J. Voskuil) en Hoogste tijd (Harry Mulisch). Het leverde vaak spannende confrontaties op met de betrok- ken auteurs, als ze het eindresul taat eenmaal op het witte doek zagen. Zoals bij de eerste verto ning van Hoogste tijd in 1995 in de Cinetone Filmstudio's, in het bij zijn van Harry Mulisch. ,,De ze- Ik zou willen dat alles in het leven hetzelfde blijft, maar dat is helaas niet zo nuwen gierden door mijn lijf: wat zou hij ervan vinden? Na afloop bleef het even stil. Hij stond op en liep naar me toe. Ik dacht: o jee, nu komt het. Maar hij zei: dit wordt een succes. Dat was een grote opluchting, al is de film uit eindelijk geen succes geworden." Schatkamer De herinneringen komen bij hem in flarden, want zijn geheugen laat hem inmiddels danig in de steek. Dat maakt het des te waar devoller dat hij in de loop der ja ren een enorm archief heeft opge bouwd, dat bij filmmuseum EYE is ondergebracht. Het archief is een ware schatkamer voor cine fielen. Zo blijkt Weisz bij de op namen van veel van zijn films uitgebreide dag- of logboeken te hebben bijhouden. Samen met zijn biograaf Harry Hosman is hij nu bezig deze door te nemen. Dat leidt tot een ontdekkings reis in zijn eigen verleden. ,,Ik wist niet eens dat ik al die dingen had opgeschreven", zegt Weisz. ,,Ik kan het ook bijna niet gelo ven." Toch noteerde hij uitge breid zijn ervaringen op de set, overdacht hoe het opnameproces verder moest, beschreef zijn twij fels en worstelingen en legde vast hoe hij over de acteurs dacht. Zo als op 28 oktober 1991, toen hij tij dens de draaidagen van Op afbe taling schreef over Renée Souten- dijk, een van zijn geliefde actrices: 'Renée is als een raspaardje dat heel snel en elegant het parcours aanvoelt'. Favorieten Met vrijwel alle Nederlandse ac teurs en actrices van naam heeft Weisz gewerkt. Hij stuwt ze vaak tot grote hoogten, dankzij zijn manier van werken. Acteurs staan bij altijd hem centraal. Hij praat met hen uitgebreid over hun rol en probeert zo uit elke scène het maximale te halen. Tot zijn favo rieten behoren - naast Soutendijk - Rijk de Gooyer, Kitty Courbois, Coen Flink, Will van Kralingen, Pierre Bokma en Elsje de Brauw. Het liefst was hij zelf ook acteur uitten mm Kijk voor alle culturele evenementen op zeeuwsecultuuragenda.nl donderdag 16 september 2021 GO Popjournalisten Leo Blokhuis en Jean-Paul Heck hebben een stapje opzij gezet en voor een keer de band Racoon tot gast hoofdredactie gebombardeerd van hun tijdschrift Soundz. Vol gende week donderdag onthult de band in 't Beest in Goes de cover van het blad, dat een dag later in de winkel ligt. Ernst Jan Rozendaal Goes FONDS PODIUM 3 1 3 ARTS FUND NL Provincie Zeeland 'Alles opgeven om Rolf Bosboom Frans Weisz met zijn partner Regina en zoon Géza tijdens de première van Het Leven Is Vurrukkulluk. foto brunopress - Frans Weisz, regisseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32