Angela De diepzinnige inzichten van prof. dr. Nielson 5. l 24 m Hé ja. Eindelijk. Ik zat er al een paar dagen op te wachten, maar na alle ellenlange discus sies op tv over de voor- en nadelen van de coronapas, waarbij de chronisch ontevreden hore- ca-eigenaren weer ouderwets de boventoon voer den, was daar eindelijk hét argument om er falie kant tegen te zijn. Uitgerekend bij Johnny de Mol in HLF8, bij wie corona in de eerste aflevering nog een verboden woord was. Maar als je elke dag een uur zendtijd moet vullen, zijn principes er enkel om pijlsnel overboord te zetten. Te gast was Denker des Vaderlands, prof. dr. Nielson, voorheen bekend als zanger van hits als Hoe en Sexy als ik dans. Hij is niet gevaccineerd, vertelde hij. Natuurlijk niet. Waarom zou hij dat doen, om maar eens een ander lekker liedje van hem te citeren. Je doet het immers voor jezelf, niet voor een ander. Hij nam ons gewone stervelingen mee in de in gewikkelde afwegingen die hij in zijn hoofd had gemaakt. ,,Ja, ik vind het gewoon lastig, of zo. Dat mensen nu een QR-code moeten laten zien om naar mij te komen kijken. Dat vind ik nogal wat. Dat je moet bewijzen bij de deur: hé, ik ben gevac cineerd. En als je dat dus niet bent, dat je een test moet doen voor je naar binnen mag. Ja, ik weet niet, man. Dan voelt het toch een beetje alsof er consequenties hangen aan je besluiten.'' Ja, man. Het moet toch niet gekker worden. Dat er consequenties zitten aan je besluiten. Tsss, het idee alleen al. Dat zou toch een ramp zijn. Stel nou dat je een verpleegkundige bent, die zich dagelijks een liesbreuk tilt op de ic aan lieden zoals Nielson, die meenden dat het virus hen niet kon treffen. En dat je net van plan was om van je zuurverdiende geld een kaartje te kopen voor een concert voor hem. Of stel dat je een jonge Nielson-fan bent, met een vader met kanker die al maanden op een ope ratie wacht. Dan heb je toch helemaal geen zin om een QR- code te laten zien bij de deur? Dan wil je toch gewoon ongehinderd kunnen doorlopen om met een biertje in de hand toe te kijken hoe een domme, ongevaccineerde zanger zijn speeksel vro lijk staat rond te sproeien vanaf het podium? Want hem kan niks overkomen, mensen. En de rest zoekt het maar uit. Het is niet zijn probleem dat de ic's over een maand weer vol liggen en duizenden medeburgers nóg langer op hun operatie moeten wachten. Ik wil Johnny de Mol graag hartelijk danken dat hij Nielson uitgebreid de gelegenheid gaf om zijn diepzinnige inzichten op de nationale tv te delen. Zijn publiek weet nu immers wat de consequen ties kunnen zijn als zij besluiten naar zijn concert te gaan. Quote van de dag Annechien heeft het geprobeerd met gympies, toen was het toch: nee, dat past niet INTERVIEW LEX UITING EN SUSAN OOSTDAM Dance Event gaat door Zwart logo van Stones Oè ma Bij presentator Lex Uiting en zijn vriendin Susan Oostdam stortte de wereld een jaar geleden in, toen bij haar een tumor werd ontdekt. De gesprekken met artsen, familie en met elkaar namen zij op. Van het persoonlijke document is nu een podcast: De Tumor Tapes. ex Uiting was omringd door vrienden. De zon scheen uitbundig en de drankjes waren binnen handbereik. Zorgeloos voer de presentator die warme donderdag in augustus op een bootje over de Am- stel; tot zijn vriendin Susan Oostdam hem een voice-appje stuurde. ,,Ze was in tranen. Suus vertelde dat ze een uitstrijkje had laten maken en dat het niet goed was. Binnen een paar minuten was ik thuis", kijkt Ui ting (35) ruim een jaar later terug. Susan Oostdam had in april vorig jaar haar 30ste verjaardag gevierd. ,,Normaal krijg je op je verjaardag de uitnodiging van het bevolkingson derzoek op je deurmat. Nu kreeg ik die brief door corona vier maanden later. Ik maakte meteen een afspraak. Ik had in juli namelijk een bloeding gehad. Niet heel ernstig, dacht ik, maar het leek me wel zinvol een af spraak te maken voor een uitstrijkje." Grote zorgen hadden ze niet, Susan Oostdam en haar vriend Lex Uiting die elkaar hadden leren kennen in Venlo waar ze allebei vandaan ko men. In hartje Amsterdam, waar ze inmiddels al jaren wonen, doen ze hun verhaal. Dat begon bij het uit strijkje. ,,Ik was dat eerlijk gezegd he lemaal vergeten", bekent Uiting, zan- Ik was blij dat Lex alles opnam en wilde dat hij dat zou blijven doen ger annex presentator bij RTL Boule vard. ,,Ik dacht: een formaliteit." Bij het uitstrijkje -'Ik bloedde he vig', vertelt Oostdam - vertrouwde de huisarts het niet. Een dag later, die vrijdag, zaten ze al in het ziekenhuis en die maandag na het weekend weer. ,,Het was tak, tak, tak foute boel", blikt Uiting terug. ,,Die dag kregen we een doorverwijzing naar het academisch ziekenhuis; voor on derzoeken die week: biopten, bloed afname, mri-scan en longfoto's." Toen ze het ziekenhuis verlieten, barstte Oostdam buiten in huilen uit. Zij: ,,Je denkt in eerste instantie: het zal wel geen kanker zijn, dan had ik het wel gemerkt. Des te harder is de klap als dat wel het geval is. Je hebt het gevoel dat je lichaam je in de steek laat." Ondertussen nam Lex Uiting alle gesprekken met de artsen op. ,,Al vanaf die vrijdag dat ik met haar meeging; ik legde mijn telefoon op het bureau en deed mijn dictafoon aan. De arts vond dat helemaal niet vreemd. Het wordt vaak gedaan. Weet je, ik heb havo gedaan, Suus hbo, we zijn heus niet dom. Maar er komt zoveel emotie bij. Je zit tegen over een arts en zit met zoveel vra gen. Wat zei de arts precies? Hoe groot is de kans datkunnen we nog kinderen krijgen? Ik wilde het thuis nog eens rustig afluisteren, ook om dat we familie hebben in Limburg, DONDERDAG 16 SEPTEMBER 2021 PC - Astrid Kersseboom in de Vara Gids over het hoge hakken-beleid bij het NOS Journaal. MUZIEK Het Amsterdam Dance Event van 13 tot en met 17 oktober gaat dit jaar, ondanks de coronamaatre gelen, gewoon door. Wel duren de feesten maar tot middernacht, zoals de corona maatregelen voorschrijven. Dat maakte de organisatie gis teren bekend. MUZIEK Als eerbetoon aan Charlie Watts hebben The Rolling Sto nes besloten hun logo met de rode tong zwart te maken. Op 26 september tre den de Stones voor het eerst sinds Watts' dood weer op. -vp Dennis Jansen Lex Uiting en Susan Oostdam staan voor een ongewisse toe komst. FOTO GUUS SCHOONEWILLE - Susan Oostdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24