Romero, Bruma, Gutiérrez en Doan krijgen langzaam weer een rol bij PSV Reis naar overwintering moet beginnen bij Mura 22 EUROPESE DONDERDAG PSV leefde gisteren ontspannen toe naar de start van het Europa League toernooi, vanavond in eigen huis tegen Real Sociedad. Een aantal eigenlijk al afgedankte spelers is opgelapt en opgeknapt en wil nu oogsten op het veld. Jansen rekent op Pavlidis in Denemarken Met een lach kijkt PSV-trainer Ro ger Schmidt op een meter of twin tig afstand naar de eerste groep spe lers die het trainingsveld van zijn club opstapt. Samen met assistent- coach Jörn Wolf ziet de Duitse oe- fenmeester hoe de voetballers schik hebben in een kring. Bij het clubje staat ook de goedgehumeurde Maxi Romero (22), een man die de afge lopen jaren enorm door de pech- duivel is gekweld. Samen met Érick Gutiérrez (26), ook al een man die geen glanzende carrière bij PSV kent, heeft de Ar gentijn zichtbaar plezier in zijn be zigheden deze middag. Even ver derop staan Armindo Bruma (26) en Ritsu Doan (23) te lachen, net als Romero en 'Guti' spelers die het na jaar van 2019 het liefst snel willen vergeten. Het lijkt erop dat Schmidt al deze spelers weer aan de praat aan het krijgen is, terwijl daar eigenlijk al niet meer op gerekend was. Ro mero en Bruma werden bij PSV tot voor kort beschouwd als de groot ste PSV-miskopen ooit, maar heb ben onder de Duitse trainer het ge loof in een renovatie van hun loop baan hervonden. Perspectief De weg naar boven is nog enorm lang en zeker Romero moet eerst maar eens bewijzen een langere pe riode fit te kunnen blijven. Wel heeft het Argentijnse krachtmens bijna vier jaar na zijn komst naar Eindhoven eindelijk weer wat per spectief. Hij zit vanavond tegen Real Sociedad zelfs bij de selectie. Niet voor een hele wedstrijd, maar het is niet uitgesloten dat El Tigre binnenkort weer eens de stormram voor de slotfase wordt. W Gutiérrez kreeg tegen AZ voor het eerst in zes maanden speeltijd en de blijdschap van de Mexicaan was groot Dat Bruma onder Schmidt mentaal en fysiek is opgelapt, lijkt ook een klein wonder. Hij kan starten en liet de afgelopen weken tekenen van PSV-niveau zien, maar heeft op dit moment in de belangrijke wedstrij den Cody Gakpo en Noni Madueke als vleugelspeler voor zich. De Por tugees, die in de eredivisie al twee keer scoorde, accepteert dat en wil tegelijkertijd knokken om zijn per spectief te verbeteren. Het laatste geldt eveneens voor Gutiérrez, een man die in Eindhoven ook al ge ruime tijd onder contract staat en in drie jaar nooit onbetwist basis speler kon worden. Tegen AZ gaf Schmidt hem afgelopen weekend weer de kans als invaller en de blijdschap bij de Mexicaan was enorm. Het was meer dan zes maanden geleden dat hij in een wedstrijd minuten maakte namens PSV. Doan, ten slotte, luisterde zijn terugkeer afgelopen weekend op met een fraaie goal. De Japanner wilde graag weg, maar blijft lopen voor zijn huidige coach. VITESSE AZ donderdag 16 september 2021 Toch aan de praat gekregen Maxi Romero werd bij PSV al beschouwd als een miskoop, maar de Argentijn krabbelt langzaam overeind. Hij zit vanavond bij de se lectie voor het duel met Real Sociedad. foto pro shots Rik Elfrink Eindhoven Programma poule B: 21.00 uur PSV - Real Sociedad 21.00 uur Monaco - Sturm Graz Vermoedelijke opstelling PSV: Drommel; Mwene, Ramalho, Obispo, Max; Van Ginkel, Boscagli; Madueke, Götze, Gakpo; Zahavi. MARIBOR Thomas Letsch wil met Vitesse overwinteren in de Conference League. De Arn hemse club is in groep G met de topclubs Tottenham Hotspur en Stade Rennes de outsider. Voor een stunt is een zege in de eer ste poulewedstrijd tegen NS Mura noodzaak. „Vergis je alleen niet in Mura", stelt Letsch. ,,Dat is de kampioen van Slovenië en dat is een puike prestatie. Dat team is al langer bij elkaar en Mura heeft een goede coach. We zijn gewaarschuwd." Letsch stelt met Vitesse het be reiken van de knock-outfase als doel. ,,Het is nu niet zes wedstrij den lekker leuk voetballen. We hebben heel erg hard gewerkt om in de groepsfase te komen. Nu willen wij ook overwinteren. Ook al zitten we in een lood zware groep met Tottenham Hotspur en Stade Rennes. Maar daarom is de start hier in Mura van immens belang." NS Mura speelt niet in het eigen stadion, maar in de arena van NK Maribor. Uitgerekend daar heeft de club uit het kleine Murska So- bota afgelopen seizoen de titel veroverd. ,,Voor Mura is dit be kende grond. Ze moesten die kampioenswedstrijd winnen. Dat deden ze. En dat zegt veel over de kracht van dit team. Daarom zie ik ons ook niet als favoriet. Met het verwachtingspatroon in Nederland kan ik nu niets." - Lex Lammers Programma poule G: 18.45 uur NS Mura - Vitesse 18.45 uur Rennes - Tottenham Vermoedelijke opstelling Vitesse: Schu bert; Yapi, Doekhi, Bazoer, Hajek, Wittek; Tronstad, Gboho, Tannane, Bero; Frederik- sen. Romeric Yapi speelt, omdat Eli Dasa ontbreekt vanwege Yom Kippoer. foto pro shots ALKMAAR AZ-trainer Pascal Jansen is er zeker van dat zijn spits Vangelis Pavlidis nog veel doelpunten voor zijn ploeg gaat maken. ,,Dat heeft hij bewezen bij Willem II, dus daar maak ik me geen zorgen om." Wellicht dat de Griekse spits vanavond het vizier op scherp heeft staan tegen het Deense Randers. Het spel van de Alk- maarders is de laatste duels best goed, maar de doeltref fendheid voorin ontbreekt. ,,Tot de laatste 20, 25 meter voor het doel ben ik tevre den", zei Jansen op het digi tale persmoment. ,,Als we daar beter in worden, komt er ook minder druk op de rest van het elftal te staan. Pavli dis miste tegen Celtic en tegen Heerenveen en PSV grote kansen, maar hij werkt er hard aan om dat in de toe komst te verbeteren." - Nik Kok Programma poule D: 21.00 uur Randers FC - AZ 21.00 uur Jablonec - CFR Cluj Vermoedelijke opstelling AZ: Vindahl; Witry, Hatzidiakos, Martins Indi, Wijn dal; Midtsjo, De Wit, Clasie; Aboukhlal, Pavlidis, Karlsson. OÉHBYSl^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22