F 'H Afscheid van het abnormaal Susanne en Frank: 'Eindelijk een bruiloft met alles erop en eraan' Harrie: 'Het gevoel zal in een vol stadion alleen nog maar sterker zijn' I 5 ■Mi M ïT-;\ f Haar geduld werd zwaar op de proef gesteld, maar op zaterdag 25 september trouwt Susanne de Geus dan eindelijk, éindelijk met haar Frank. ,,Een bruiloft met de 1,5 meterregel, dat wilde ik gewoon niet. Ik vond het echt een schrik beeld: een diner waarbij iedereen aan zijn eigen tafeltje zit te eten. Nu zijn we daar eindelijk vanaf. Ik ben er zo blij mee.'' Susanne wilde al heel lang trouwen. ,,Maar mijn vriend vroeg me maar niet. In oktober 2019 gebeurde dat eindelijk, en toen kwam corona. We hebben de datum al twee keer uitgesteld. De eerste was 26 september 2020, de tweede 17 april dit jaar. We hebben de tegenslagen steeds maar met een lach proberen op te vangen. Niet altijd makkelijk.'' Volgende week gaat het dus gebeuren, een bruiloft met alles erop en eraan. Met coronapas, dat wel. ,,Ik hoop dat alle gasten daar begrip voor hebben, ook de mensen die niet zijn gevaccineerd. Dat mogen ze na al die tijd toch wel voor ons over hebben.'' et zal voelen als thuiskomen'', zegt Harrie Timmermans over het stadion van PSV, dat vanaf 25 september weer tot de laatste stoel bezet mag worden. Als voorzit ter van de supporters vereniging is hij blij met de aangekondigde versoepelingen. Voetbalsupporters moch ten al wennen in stadions die voor twee derde wa ren gevuld. ,,We speelden een oefenpotje tegen een Griekse club. De wed strijd ging nergens over, maar voor supporters was dat wel een geweldig mo ment. Want het samen zijn, het vroeg aankomen bij het stadion, de ontla ding als we scoren. Dat hebben we echt gemist. Als het straks helemaal vol zit, zal dat gevoel alleen maar sterker zijn.'' En toch zit Timmermans met wat gemengde ge voelens. Niet-gevacci- neerden moeten zich laten testen voordat ze het stadion binnen mo gen. ,,Ik vind dat voor hen perspectief ontbreekt om helemaal zonder maatre gelen naar het stadion te gaan. Wij zijn er voor alle supporters, gevaccineerd of niet-gevaccineerd.'' JBj INQUARANTAINE DAG 550 Ik weet natuurlijk niet hoe u de laatste dagen van corona beleeft, maar mij overvalt op momenten een zekere weemoed. Ik ben blij hoor: klein en groot weer naar school en college, u en ik binnen kort weer naar kantoor en ander min of meer nuttig werk. Ja, een klein wonder is het. Zoals we aan het begin van corona klapten voor de zorg, zo zou het geen kwaad kunnen onszelf nu een klein applausje te gunnen. We hebben het toch maar gered! Maar zullen we, zoals we ander halfjaar lang 'normaal' misten, dat straks niet ook met 'abnormaal' gaan doen? Ik wel. Ik sluit net een Zoom met collega's af. Daarna haal ik beneden koffie, lekker in mijn eigen sterkte en loop weer de trap op naar kantoor. Ik tip de radio aan en inventariseer onder een stukje klassiek dat het weer een lange werkvolle dag wordt. Maar nu even niet. Dus kan ik zomaar even met mijn blik en een zoekende vinger door de boekenkast dwalen, net naast mijn computer. Ik houd halt bij de verzamelde gedichten van Leo Vromans, blaas het stof eraf en grasduin een beetje door het oeuvre. Tineke Ik moet bekennen dat ik bij Vro- man, meer dan aan zijn poëzie, steeds moet denken aan de lange en onvoorwaardelijke liefde die hij koesterde voor zijn vrouw Tineke (gelukkig was het ook andersom). In een brief aan vriend Jan Greshoff schreef hij: 'Tineke is zo lief dat ik er bijna vanillepudding van word.' En dan val ik zomaar in een paar gedichten over de kinderkamers van zijn dochters. Een liefdevolle opsomming van alles wat er ligt en staat (poëzie is soms niet meer dan Zoals we aan het begin van corona klapten voor de zorg, zo kunnen we onszelf nu een applausje gunnen. We hebben het toch maar gered gestolde verwondering). Ik loop direct naar de kamer van mijn eigen kleintjes. Omdat het kan. Glimlach. Tegelijk zie ik de volle wasmand staan, die ik direct maar even naar de waskamer sjouw, was in de machine. Geef toe: ook niet iets dat ik snel op kantoor zal herhalen. En terug naar mijn bureau maar weer, waar ik tik, de plannen van de dag doorneem, weer even Zoom en hé: mijn vrouw de trap naar beneden hoor afstormen. Ze komt binnen, knuffelt me. ,,Ik ben weg hoor.'' Ze heeft een klus buiten de deur, mijn 'Tineke'. ,,Yep. Ik haal de kinderen straks op'', zeg ik. Nou ja, u begrijpt het vast wel, die weemoed. GO WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2021 samen het leven vieren I 1 .**st Susanne de Geus en Frank Ondersteijn uit Rotterdam gaan trouwen. PRIVÉFOTO 'v- F Harrie Timmermans, Ni „„„„ai-,,,,- r»-»i portersvereni- ging PSV. FOTO DCI Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5