'Gelukkig is mijn omhaal gefilmd!' ZEELAND 11 Het was voor de negentienjarige speler van de derdeklasser uit Oost-Souburg een iets ander weekend dan normaal gesproken. Als hij pak 'm beet wint van De Noormannen. Zijn telefoon stond roodgloeiend. ,,Heel veel bericht jes, ineens had iedereen hem ge zien. 'Zóóó, dat was er eentje!' Dat soort dingen." Ook op zijn werk, bij de kerncentrale in Borssele, stond het onderwerp van het ge sprek bij de koffieautomaat al vast. ,,Het was maandag weer mijn eer ste dag na de vakantie, normaal heb je er dan wat minder zin in, maar nu stapte ik best met een lekker gevoel binnen. Heel wat collega's kwamen toch even langs." Dat iedereen hem uiteindelijk heeft kunnen zien, was misschien wel zijn grootste geluk, zo denkt Davidse. ,,Anders zou niemand het geloven. Toen ik terugliep naar de middenlijn dacht ik meteen: gelukkig is er gefilmd, die moet ik terugzien!" Al heeft hij dat filmpje zelf eigenlijk nauwelijks nodig, de complete aanval speelt hij in zijn hoofd zonder moeite af. ,,De voor zet was te ver voor mij, maar per fect voor een teamgenoot. Ik riep meteen: leg terug! Toen kwam die bal achter mij, dan denk je niet na, ik moest die omhaal doen!" Vanaf het moment dat de bal zijn schoen verliet, wist hij het meteen. ,,Ik raakte hem, keek schuin over mijn rug en zag hem nog tegen de touwen gaan. Vanaf dat moment ging het heel snel, ie dereen werd helemaal gek." Inclu sief hijzelf. ,,Ik kwam nog best goed terecht, maar daar denk je op dat moment 'glad' niet aan. Het was alles erop en eraan, het mo ment om 0-2 voor te komen, op zo'n manier." Want dat was ei genlijk het eerste waar hij toen aan dacht. ,,Hij was heel belang rijk, want het stond nog maar 0-1. Je denkt aan die wedstrijd." Toch drong de echte realiteit al snel tot hem door. ,,Het is niet een plek waar ik als controlerende mid denvelder vaak te vinden ben, laat staan dat ik scoor met een omhaal. Dit is mijn mooiste goal ooit." Instagram Hoewel hij zelf niet zo actief is op Instagram, kreeg hij de bom die ontplofte op het platform maar al te goed mee. Nadat zijn goal eerst gedeeld werd op het account van PZCSport, pakte ook 433, een community onder leiding van on der meer oud-prof Demy de Zeeuw, het filmpje al snel op. ,,Ik volg eigenlijk bijna niemand, maar om te zien hoeveel 'likes' en weergaven het kreeg, ben ik jullie Ik kreeg heel veel berichtjes, ineens had iedereen mijn omhaal gezien en 433 toch maar even gaan vol gen. Dat ging best hard." En dat is een understatement. In middels is zijn 'bicycle kick', zoals een omhaal ook wel genoemd wordt, meer dan 240.000 keer be keken. ,,Bizar, zoiets verwacht je natuurlijk niet. Ik heb hem opge slagen, dus als ik ooit kinderen krijg, heb ik iets om te laten zien!" Gekkenhuis dus, maar de Soubur ger, die in Borssele wordt opgeleid tot elektromonteur, blijft nuchter. ,,Dit weekend was een aardige af sluiter van mijn vakantie, denk ik." mee ook de club, verlieten om te gaan studeren.'' „Financieel is het heel moeilijk haalbaar om ereklasse te spelen'' ondervond ook Yvonne van Dijk als voorzitter. ,,Dat leidde tot dis cussie, maar met een constructief gesprek in ledenvergadering heb ben we er uiteindelijk toch met z'n allen de schouders onder gezet. En met succes, want we spelen nog steeds in de ereklasse en we heb ben nu een hele gezonde financi ële positie.'' Behalve lastige momenten op bestuurlijk vlak waren er ook ver drietige momenten op persoonlijk vlak, herinnert Yvonne van Dijk zich. ,,Er was een jeugdspeler, een heel talentvolle jongen, die tijdens een wedstrijd zijn nek brak. Ik heb enorm veel respect hoe hij en zijn familie dat toen hebben opgepakt en hoe hij heeft gerevalideerd en uiteindelijk zelfs weer rugby ge speeld heeft.'' Ondanks de obstakels die over wonnen moesten worden is het Oemoemenoe toch ge lukt om -inmid dels al jaren- een vaste waarde Er komen geregeld gastjes binnen die bijvoorbeeld bij de voetbal zijn weggepest, omdat ze iets te dik waren te worden in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. De weg daar naartoe is lang geweest, maar leverde ook vele hoogtepun ten op. Zo was er de lichting die vanuit de tweede klasse bijna on geslagen promoveerde en het jaar daarop hetzelfde presteerde in de eerste klasse. Die jongens zetten een kroon op hun werk door in 2016 de Plate-finale in Amster dam te winnen, wat gevierd werd als een kampioen schap. Vervolgens werd Oemoemenoe op het Zeeuws sportgala verkozen tot sportploeg van het jaar. ,,Het leuke is dat ik met die jongens van dat team ben begonnen als jeugdspelertjes. Zij kenden elkaar door en door en hebben alle fases samen doorgelo pen'', vertelt Hans van Dijk met gepaste trots. Maar het moge duidelijk zijn dat Oemoemenoe veel meer is dan al leen het eerste team. Met vallen en opstaan in de loop der jaren staat er damestak, die ook competitief actief is. En een stabiele jeugdop leiding, die veel mooie 'jeugdpro- ducten' heeft afgeleverd die actief zijn (geweest) in de ereklasse bij Oemoemenoe of één van de an dere clubs. Hans van Dijk: ,,We hebben ooit een wedstrijd met het eerste team tegen Den Haag ge speeld, waar vijf spelers van Oe moemenoe bij de tegenstander in het veld stonden. Dat is wel heel veel, maar je komt ze regelmatig overal tegen.'' woensdag 15 september 2021 GO en kameraadschap Oemoemenoe en Diok vechten een duel uit in 1992. foto ruben oreel Alsof de tijd even stilstond, zo hing Dyllan Davidse zaterdag middag op sportpark Irislaan stijlvol in de lucht. Om hem drie seconden later met een om haal kiezelhard achter de kans loze doelman van VC Vlissin- gen tegen het net te laten slaan. Inmiddels staat de mid denvelder van RCS weer letter lijk met beide beentjes op de grond, maar geniet hij nog al tijd na. ,,Dit vergeet je nooit meer." Daniël Wissel Vlissingen - Dyllan Davidse (19) Bekijk de omhaal op instagram /■"Nof in de samenvatting van de 'lr wedstrijd Vlissingen-RCS I kw pzc.nl/video i** r .-L.n .in1,l arr4, ;P - HOOO ijjtwboulevard tip JiV rugbyclub OEMOEMEN' - Hans van Dijk, voorzitter Klaverblad verzekeringen RCS-speler Dyllan Davidse maakte zaterdag faam met een prachtige omhaal. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43