7 Eindelijk ligt het er: het toekomstplan voor het Veerse Meer. Maar in Wolphaartsdijk leidt deze visie al meteen tot onvrede. Zo is agrariër Bastiaan van 't Westeinde teleurgesteld over het feit dat zijn plan voor buitendijks gelegen vakantiehuisjes lijkt te sneuvelen. VEERSE MEER TOEKOMSTPLAN woensdag 15 september 2021 Impressie van de vakantiehuisjes die Bastiaan van 't Westeinde wil bouwen aan de rand het Veerse Meer, bij Wolphaartsdijk. Volgens de toekomstvisie Veerse Meer is dit niet mogelijk. artists impression roosros architecten Rob Paardekam Wolphaartsdijk De toekomstvisie is dui delijk een balans gewor den tussen natuur en re creatie. Grofweg gezegd moeten de oevers van het Veerse Meer met rust worden ge laten. Alleen in zogeheten aandachts gebieden zijn nog kleinschalige ont wikkelingen mogelijk. Dat zijn plek ken waar al sprake is van bebouwing, zoals de recreatiezone in Wol- phaartsdijk. Verliezer Van 't Westeinde lijkt als verliezer uit de strijd te komen. Hij wil in het bui tendijks gelegen deel van de Zuid- vlietpolder, dat grenst aan de ge noemde recreatiezone, 28 groene va kantiehuisjes bouwen, die goeddeels moeten wegvallen in het landschap. Maar laat nu net dat buitendijks gele gen deel in de Veerse Meer-visie niet zijn opgenomen als aandachtsgebied. ,,Het binnendijks gelegen deel wel'', zegt de akkerbouwer. ,,Maar de bui tendijkse variant is met veel minder huisjes te exploiteren en daardoor kleinschaliger. De jaarronde bezet- ting en daarmee ook het verdienmo- del zijn aan het water ook veel beter. Ik kan dan bovendien natuur vriendelijke oevers aanleggen.'' Van 't Westeinde vraagt zich af wie er in het hele proces eigenlijk voor zijn belang als nieuwkomer in de re creatiesector is opgekomen. Hij vindt sowieso dat de 'groene partijen' een te dikke vinger in de pap hadden en vraagt zich af of de recreatiepartijen die hebben meegepraat voor hem of andere nieuwkomers in de bres zijn gesprongen. Die recreatieonderne mers zaten er overigens niet voor zichzelf, maar namens organisaties Dejaarronde bezetting en daarmee ook het verdienmodel zijn aan het water veel beter - Bastiaan van 't Westeinde, akkerbouwer en ondernemer als de Recron en de Vekabo. Toch stelt Van 't Westeinde dat ze er per soonlijk niet slechter van zijn gewor den. ,,Het werkte blijkbaar niet in hun nadeel om daar aan tafel te zit ten. Hun buitendijks gelegen bedrij ven kunnen zich blijven ontwikke len. Daar heb ik niks op tegen, maar als je dan je handtekening zet onder een visie waarin een andere onder nemer buitendijks niks kan, ervaar ik dat als onrecht.'' Geen eigenbelang Maarten Janse van landschapscam ping De Heerlijkheid van Wol- phaartsdijk heeft namens de Vekabo (de kampeerboeren) meegepraat over de visie. Hij zegt dat hij enkel heeft gehandeld in het belang van de leden van de Vekabo en zeker niet in zijn eigen belang. ,,Waar wij voor hebben gestreden is dat onze leden hun be drijven kunnen blijven ontwikkelen en dat er geen grootschalige nieuwe ontwikkelingen komen.'' Janse zegt persoonlijk achter het plan van Van 't Westeinde te staan. Hij stelt dat hijzelf en andere recrea tieondernemers het ook wel degelijk onder de aandacht hebben proberen Maarten Janse van landschapscamping De Heerlijkheid van Wolphaartsdijk heeft namens de kampeer- boeren meegepraat over de plannen voor het Veerse Meer. foto Van 't West einde is al jaren bezig en wordt continu aan het lijntje gehouden - Maarten Janse, campingeigenaar en lid Vekabo te brengen. ,,Maar dan werd steeds gezegd dat er niet over individuele plannen gesproken werd.'' Janse zegt de frustratie van Van 't Westeinde goed te begrijpen. ,,Hij is al jaren be zig en wordt continu aan het lijntje gehouden.'' Van 't Westeinde heeft te horen ge kregen dat het buitendijks gelegen deel van zijn polder ongeschonden moet blijven vanwege geldende wet geving. Hij zegt zelf echter over on derzoek te beschikken waaruit blijkt dat bebouwing wel degelijk mogelijk is. De visie moet nog worden vastge steld door Provinciale Staten en de diverse gemeenteraden. De agrariër hoopt dat de gemeenteraad van Goes er op deze manier niet mee akkoord gaat. In de raad lijken de meningen over zijn plan sterk verdeeld te zijn. Hoogte tot vijftien meter Ook voorzitter Paul Colijn van visse rij- en hengelsportvereniging De Zandkreek, die in Wolphaartsdijk een jachthaven uitbaat, is niet te spreken over de toekomstvisie. Die lijkt namelijk mogelijkheden te scheppen voor een groot aantal va kantieappartementen naast de jacht haven, omdat bij uitzondering bouwhoogtes tot vijftien meter wor den toegestaan. ,,Het lijkt erop dat ze dit gewoon hebben geknipt en ge plakt uit de lokale recreatievisie voor Wolphaartsdijk, waar de gemeente raad van Goes z'n handen juist niet aan wilde branden'', zegt Colijn. ,,Het is overduidelijk vanuit het lobbycir cuit in deze visie terechtgekomen.'' De Zandkreek is fel gekant tegen de komst van appartementen naast de deur, omdat dit de toekomst van de jachthaven zou bedreigen, bijvoor beeld als bewoners van de apparte menten gaan klagen over overlast. Oevers moeten met rust gelaten JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39