bolderman nl Extra scherp geprijsde Najaarsreizen! bolderman.nl 27 'Van dik hout hè, jongens?' r-- Rensmaag, met Buitenhuis en de nieuwe drummer Kunst mede-eige naar van café De Koe, doorbrak de werkloze periode door in de keuken te gaan staan. ,,Ferry werkte er al als kok, dat doe ik nu ook twee dagen per week. Leuk om te doen, ik denk ook dat dat wel zal blijven. Dat had ik zonder corona nooit gedaan.'' Aanstaande maandag krijgt de band de Buma Gouden Harp, een on derscheiding voor het gehele oeuvre. De jury schrijft in het rapport dat Van Dik Hout een cruciale rol heeft gespeeld in het ontwikkelen van rock van eigen bodem door in de jaren 90 tegen de toenmalige trend in voor Nederlandstalig te kiezen. Met die koers en een aantal Nederpopklassie- kers inspireerde de band de volgende generatie artiesten. Buitenhuis be- schouwt de Gouden Harp als eer en tevens als aanmoedigingsprijs. ,,We gaan niet op onze lauweren rusten, sterker nog: we kunnen niet anders dan doorgaan. Dat is ons lot. Ik hoor wel eens: mooi dat jullie hobby jullie werk is geworden. Maar dat klopt niet. Muziek maken is geen postze gels verzamelen, het is onze passie.'' Na de single, die dit najaar ver schijnt, staat er nog een korte tour in de agenda. Een nieuw album is er nog niet, dat komt hoe dan ook pas wanneer alles weer mag. ,,Wij zijn een echte liveband'', zegt Sandro As- sorgia, net als Rensmaag gitarist van de band. ,,Als wij een plaat uitbren gen, móet dat met een tour.'' Een einde van de band, na inmiddels 27 jaar? Ondenkbaar. Assorgia: ,,Het is een onuitgesproken verbond, je kunt niet zomaar weg bij de band, dan moet je wel een verdomd goede re den hebben.'' Rensmaag: ,,Je kunt ook niet weg van je familie. Zo is het ook met ons.'' f ffCff f.f ff celd-terug-garantie V Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SCR Bij Bolderman j aanbetalen niet verplicht! 5-daagse najaarsreis Blankenberge, Brugge, Gent, Belgische Kust 8-daagse najaarsreis Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein 8-daagse najaarsreis Balatonmeer en Boedapest 8-daagse najaarsreis Crikvenica en Opatija Riviera 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië 8-daagse najaarsreis Bretagne en Normandië met de invasiestranden GO WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2021 Van Dik Hout, vlnr. Benjamin Kribben, Sandro Assorgia, Martin Buitenhuis en Dave Rensmaag. BANDNAAM Na hits als Stil in mij, Alles of niets en Laat het los is Van Dik Hout niet weg te denken uit de Nederlandse muziekwereld. De band mag dan een begrip zijn, slechts weinig mensen weten waar de bandnaam vandaan komt. ,,Toch is dat een vaak ge stelde vraag aan ons'', zegt gi tarist Dave Rensmaag. ,,Om niet elke keer hetzelfde te vertellen, hebben we allerlei herkomsten verzonnen. Het komt natuurlijk oorspronkelijk van het spreek woord 'Van dik hout zaagt men planken'. Maar de echte reden is onze eerste drummer, Ri chard Hout. Die zei voordat we begonnen altijd: Van dik hout, hè jongens?'' Zanger Martin Buitenhuis: ,,Die naam is blijven plakken. Toen we eenmaal de studio ingingen voor onze eerste plaat, ging het meteen los. Toen konden we niet meer terug.'' ikütHitr v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 jj^r boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Catamiteitenfonds, reserveringskosten SCR-bijdrage. Vertrekdata: 9.18 oktober Vertrekdatum: 23 oktober Vertrekdatum: 9,18 oktober Vertrekdata: 18,25 oktober Vertrekdata: 9.18 oktober Vertrekdatum: 18 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27