25 Reggeborgh Moerenhout neemt VDP op in de WK-selectie Aston Martin blij met Vettel Ritzege Brand in de Ardéche De rug van Ireen Wüst is zojuist ingesmeerd door Gijs Esders en nu zijn de rollen om gedraaid. Hein Otter speer haalt nog een bidon uit een emmer met koud water. Coach Gerard van Velde heeft de scha duw al verlaten, zet zijn zonnebril recht op zijn neus en kijkt tevre den toe hoe hij lichtelijke paniek veroorzaakt nadat hij 'nog één mi nuut' heeft geroepen. Otterspeer, vorig jaar Nederlands kampioen sprint, smeert als de wiedeweerga zijn brede torso in. Net op tijd staat iedereen op het door de zon verlichte veld bij dit sportcomplex in Alcüdia, bad plaats in het noorden van Mal- lorca, het Spaanse eiland waar schaatsploeg Reggeborgh al voor de derde keer dit jaar op trainings kamp is. Vanochtend stond er een tijdrittraining op het programma, nu - om half vijf 's middags - legt Michel Mulder de sprongtraining uit aan de ploeg. Even later is het plots gedaan met de ontspanning in de blikken. Geconcentreerd en met grimassen komen Wüst, Otterspeer, Femke Kok en co voorbij in schaats- sprongen. Gevolgd door sprongen zij waarts en 'de krab', een nieuwe oefening voor de schaatsers. De gemene deler? De hartslag schiet omhoog en de bovenbenen lopen vol verzuring. Gerard van Velde heeft ondertussen zijn shirt uitge trokken en doet de fanatiek oefe ningen mee, ruim dertien jaar na zijn afscheid als schaatsprof. ,,Dat is toch prachtig?", zal Femke Kok later zeggen over de coach. ,,Die doet vaak gewoon mee." Al uithijgend zegt Van Velde: ,,Ik rijd als coach graag mee op het ijs, dus dan moet ik wel een beetje fit blijven." Over zo'n zes weken begint voor de schaatsers het zo belangrijke seizoen en dat is "ff IÏÏTlllf/f/W>rH TïïnmtmwfF» te merken. Aan het fundament is maanden gewerkt. Van Velde: ,,Nu zijn we ons aan het klaarstomen voor het echte wedstrijdniveau en worden de trainingen dus ook wedstrijd-achtig." Uit de meegenomen speaker klinkt een nummer van Sean Paul. Otterspeer, pal na de training nog met zijn tong op zijn enkels en met zijn handen steunend op zijn bovenbenen, kan inmiddels weer lachen. Hij houdt van dit soort da gen, waarbij tweemaal 'het li chaam even een opdonder krijgt'. ,,Je traint de hele zomer om dit aan te kunnen. Als je dit ongetraind doet, loop je grote kans op blessu res. Maar nu kunnen we dit maxi maal benutten. Het is weer echt mooi om voluit te gaan, echt die explosie op te zoeken, daar smeekt het lichaam soms gewoon om. Dit is het zwaarste deel van de hele zomer." 's Avonds bij hotel Los Principes worden de interviews verstoord door muggen. En bedankt Kok vriendelijk voor het meedoen aan de bingo-avond. De 20-jarige sprintrevelatie spreekt de hoop uit bij dit trainingskamp nog een keer een van de fraaie bergen op te mo gen fietsen. Later vraagt ze aan Wüst of zij later op de avond ook een ijsje gaat halen. De vijftien jaar oudere routinier en vijfvoudig olympisch kampioen wil in fe bruari in Peking nog een laatste keer schitteren op de Winterspe len. Ze geniet ervan hier te zijn, maar tegelijkertijd denkt ze: in Heerenveen is ook alles aanwezig. ,,Ik ben een liefhebber, maar dat is wel een verschil met vroeger. Toen vond ik alles altijd even mooi en even leuk." Ergens voelt het vreemd. Juist nu de wedstrijden en de winter nadert, zijn de schaatsen in Neder land achtergebleven. Hier op het Spaanse eiland wordt gefietst, ge sprint tegen de heuvels op of op de atletiekbaan, geskeelerd en kracht training gedaan. Pas na thuis komst komende zaterdag gaat men weer het ijs op. ,,Terwijl het op het zomerijs van Heerenveen net zo lekker ging", zegt Nuis. Hij heeft een nacht doorge bracht met een rolstoel naast zijn bed om 'naar de plee te gaan', maar is bovenal met de schrik vrijgeko men na een valpartij met de fiets. Een tandwiel zorgde voor een diepe wond in zijn enkel, maar een dag later pakt hij opgelucht de training alweer op. De tweevoudig olympisch kampioen is hongerig. ,,Als het dan zo lekker gaat en je legt die schaatsen even weg dan zorgt dat altijd voor een klein beetje onzekerheid. Dan vraag ik mij af: laat ik ze niet te lang los? Maar dat ligt aan mezelf. Ik voel mij echt sterk, zit goed in mijn vel nadat ik best wat struggles had. Ik heb er zin in." woensdag 15 september 2021 PC ruimte voor plezier Pim Bijl Alcudia 'Zwaarste deel van de zomer' Marrit Fledderus traint in de Spaanse zon voor het komende olympische schaatsseizoen. foto reggeborgh M De schaat sers van Reg- geborgh zitten niet stil tijdens het trainings kamp op Mal- lorca. FOTO REGGEBORGH WIELRENNEN Bondscoach Koos Moerenhout houdt voor het WK wielrennen op 26 september in Vlaande ren rekening met deelname van Mathieu van der Poel. De Brabander beslist pas na komend weekend of hij start. De bondscoach kan wel over Dylan van Baarle beschikken. De wielrenner was vorige week nog ge blesseerd afgevallen voor het EK in het Italiaanse Trentino. Naast Van der Poel en Van Baarle zijn Bauke Mollema, Mike Teu- nissen, Sebastian Lange- veld, Oscar Riesebeek, Danny van Poppel en Pas cal Eenkhoorn geselec teerd voor de wegwed strijd. VDP-ploegleider Roodhooft stelde gisteren al dat deelname van VDP 'iets waarschijnlijker is.' AUTOSPORT Het Formule 1-team van Aston Martin wil nog jaren door met vier voudig wereldkampioen Sebastian Vettel (34, foto). Het contract van de Duitse coureur, eind vorig jaar overgekomen van Ferrari, loopt na dit seizoen af. Beide partijen zijn al in ge sprek over de toekomst. ,,We zijn heel blij met Se bastian'', zegt Lawrence Stroll, de gefortuneerde Canadese eigenaar van de renstal. ,,We zijn van plan met hem door te gaan.'' Vettel heeft geen haast met bijtekenen. De Duitser staat met 35 punten twaalfde in de WK-stand. WIELRENNEN Lucinda Brand heeft de slotetappe van de Ronde van de Ardè- che op haar naam ge schreven. De 32-jarige ren- ster van Trek-Segafredo kwam na 81,5 kilometer tussen Le Pouzin en Privas alleen aan. Bijna een mi nuut na Brand werd Je anne Korevaar tweede, voor de Australische Lucy Kennedy. Eerder won de wereldkampioene veldrij den de Ronde van Thürin- gen, waarin ze ook twee etappezeges boekte. De Amerikaanse Leah Thomas won het eindklassement in de Ronde van de Ardèche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25