Haifa steken op gelijkspel 23 CHAMPIONS LEAGUE Programma lijks nog aan bod. Bovendien trok Ajax in Steven Berghuis één van de meest waardevolle eredivisiespe lers en in Mohammed Daramy de door Ten Hag vurig gewenste snel heidsduivel voor de aanval aan. Succesvolle campagne Zo heeft de trainer dit voorjaar een stevig fundament behouden, dat door de diepte-investeringen een stootje moet kunnen hebben. Na tuurlijk, voor een succesvolle cam- pagne moet Ajax rampspoed be spaard blijven, maar dat gaat voor opponenten als Sporting en Besik- tas, die er een veel minder waarde volle selectie op nahouden, hele maal op. Dat het elftal intact is ge bleven en van versterkingen is voorzien, betekent dat de trainer meer te kiezen heeft en niet heeft ingeboet op Europese ervaring. Daar tipt Besiktas, en zeker Spor ting niet aan. En daarmee kan de kracht van de opponenten nauwelijks aangedra gen worden als obstakel. Met Spor ting, Borussia Dortmund en Besik- tas had Ajax het vanuit elke pot slechter kunnen treffen. Zeker in de eerste twee bakken. Vraag dat maar aan RB Leipzig en Club Brugge, die werden gekoppeld aan Manchester City en Paris St. Germain. Zo staan of vallen de Europese aspiraties van Ajax ook met de loting. Door het ontlopen van Europese giganten heeft de Nederlandse titelhouder, die zich bovendien heeft verzekerd van dik veertig miljoen aan inkom sten, over dat stukje geluk dus niet te klagen. Toen Ten Hag in april bij zijn contractverlenging stelde de Euro pese topclubs te willen ergeren, doelde hij op nieuwe stunts in de knock-out-fase. Ajax-spelers heb ben de heilige missie van het over winteren in de Champions League in de voorbereiding op dit seizoen nog eens ingeprent gekregen. Twee maanden later, als Ajax in Lissabon terugkeert op het hoogste Europese podium, lijken alle ingrediënten aanwezig om na drie jaar weer te wedijveren met de grootmachten. Sneuvelt Ajax wederom in de groepsfase, dan wordt het hoog tijd dat de club een toontje lager gaat zingen. Want wie drie keer op rij de Europese subtoppers niet onder zich weet te houden, heeft het recht niet om op de Europese elite te mikken. standigheden, dat is volgens mij een oké-resultaat.'' Bovendien was het zeker niet zo dat het bij Maccabi Haifa voortdu rend alle hens aan dek was om te overleven tegen Feyenoord. De Rotterdammers hadden een fase stevig de regie in handen, maar de Israëlische formatie toonde zich Het is niet zo dat wij hier tien keer Justin Bijlow nodig hadden om te overleven voor de pauze tweemaal en in de slotfase eveneens tweemaal erg ge vaarlijk. ,,Als je vraagt of ik teleur gesteld ben, dan vind ik dat een te groot woord. We gaan de komende weken wel zien wat ons resultaat hier waard is. Ik vond dat wij het qua organisatie prima op orde had den. Het is niet zo dat wij hier tien keer Justin Bijlow nodig hebben ge had om te overleven. En ik heb al vaker gezegd: we waren de num mer vijf van Nederland, we verlo ren de speler (Berghuis, red.) die het meest betrokken was bij alle doelpunten die Feyenoord maakte. En we moesten liefst drie voorron des overleven om hier te kunnen staan. Kijk, als we met z'n allen vin den dat Haifa er helemaal niets van kan, dan moeten we andere conclu sies trekken. Maar ik zie dat an ders'', aldus Slot. Op weg naar PSV, zondagmiddag in Eindhoven, toonde Feyenoord zich in elk geval een stuk minder kwetsbaar dan in Boras tegen IF Elfsborg en in de Galgenwaard te gen FC Utrecht. In Eindhoven keert Alireza Jahanbakhsh terug in het elftal. Bovendien zei Slot te hopen dat de Engelsman Nelson Reiss op de bank kan plaatsnemen, waar Lutsharel Geertruida wederom zal zitten na zijn korte invalbeurt in Haifa. Vooral de terugkeer van Ja- hanbakhsh is erg belangrijk, want als de Iraniër absent is komt er wel heel veel op de schouders van Luis Sinisterra terecht. woensdag 15 september 2021 GO de excuses op voor Ajax EERSTE GROEPSDUELS Gisteren Young Boys - Man. United (F) 2 - 1 13. Ronaldo 0-1, 66. Ngamaleu 1-1, 90+5. Siebatcheu 2-1 Rood: 35. Wan-Bissaka (Man. United) Sevilla - RB Salzburg (G) 1 - 1 21Susic 0-1 (pen.), 42. Rakitic 1-1 (pen.) Bijz.: Salzburg mist twee penalty's FC Barcelona - Bayern M. (E) nnb Dinamo Kiev - Benfica (E) nnb Villarreal - Atalanta nnb Lille - VfL Wolfsburg (G) nnb Chelsea - Zenit (H) nnb Malmö FF - Juventus (H) nnb Vandaag 18.45 uur Besiktas - B. Dortmund (B) 18.45 uur FC Sheriff - Sjachtar (D) 21.00 uur Club Brugge - Paris SG (A) 21.00 uur ManCity - RB Leipzig (A) 21.00 uur Liverpool - AC Milan (B) 21.00 uur Atlético M. - FC Porto (B) 21.00 uur Sporting L. - Ajax (C) 21.00 uur Internazionale - Real M. (D) A Dusan Tadic viert zijn 1-1 in Lissabon tegen Benfica in 2018, CL-overwintering was daarmee al dichtbij. oto afp - Arne Slot Ook middenvelder Guus Til (links) kon Feyenoord niet aan de be vrijdende treffer helpen. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23