ww Feyenoord blijft in uitduel bij 22 De basisploeg is intact gebleven, de bank oogt sterker en de tegenstand bescheiden. Bij de aftrap van het CL- seizoen, tegen Sporting CP, lijkt aan alle voorwaarden voldaan voor nieuw succes van Ajax. Als de club zijn grote ambities nu niet waarmaakt, wanneer dan wel? Duur verlies voor United Kort Oranje strandt tegen Servië De Nederlandse volleyballers zijn uitge schakeld op het Europees kampioenschap. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor in Gdansk in de kwartfinales in drie sets van titelverdediger Servië: 25-23 25-20 27-25. Oranje had zich via een zege op Portu gal voor het eerst sinds 2009 geplaatst voor de kwartfinales van een EK. Met het berei ken van de kwartfinales plaatste Nederland zich wel voor het EK van 2023. Mollema grijpt naast ritzege De Portugees Joao Almeida heeft de ope- ningsrit van de Ronde van Luxemburg ge wonnen. De renner van Deceuninck-Quick- Step was na 140 kilometer de snelste van een grote groep. De Nederlander Bauke Mollema werd tweede. De Ronde van Luxemburg duurt tot en met zaterdag. Van der Breggen niet in tijdrit Anna van der Breggen (31, foto) gaat op de WK wielrennen in België haar wereldtitel tijdrijden niet verdedigen. De 31-jarige Van der Breggen worstelt al enige tijd met haar vorm en meldde zich vorige week ook al af voor de EK. Van der Breggen verwacht wel mee te doen aan de wegwedstrijd. Ze pakte vorig jaar zowel de wereldtitel tijdrijden als de mondiale titel op de weg. Opnieuw puntenaftrek ADO De licentiecommissie betaald voetbal heeft besloten ADO Den Haag nog eens drie wed- strijdpunten in mindering te brengen. Van wege de vertrouwelijkheid van deze maatre gel geeft de commissie volgens de KNVB geen toelichting op het besluit. Het ligt ech ter zeer voor de hand dat het te maken heeft met de financiële problemen van de club. ADO is tegen de beslissing in beroep ge gaan. De licentiecommissie besloot ADO vorige maand ook al drie punten aftrek te geven, omdat de club niet had voldaan aan de begrotingsregels. De club tekende beroep aan en de hoorzitting dient nog deze week. Medvedev komt naar Rotterdam Zlatan niet tegen Liverpool Twintig selectiespelers zetten gis teren rond 16.00 uur voet op Portu gese bodem. Vijf van hen deden dat drie jaar geleden ook met Ajax, toen in november de aanval van Benfica werd afgeslagen (1-1) en in Lissabon een reuzenstap naar de knock-out- fase van de Champions League werd gezet. De stad die in 2018 nog als prettig tussenstation diende, RODE KAART moet vanavond tegen Sporting CP een fijn vertrekpunt blijken voor een volgende prachtcampagne. Die laat alweer een paar jaar op zich wachten. Eind 2019 bleek Va lencia het eindstation en vorig jaar zette Atalanta Bergamo Ajax de voet dwars. Andermaal donderde de nummer één van Nederland al in december van het hoogste Euro pese podium. De oorzaak liet zich raden. Van de ploeg die eerder vriend en vijand verraste door de fi nale van het miljardenbal tot op een paar tellen te naderen, bleven steeds minder smaakmakers over. ,,We moeten steeds opnieuw bouwen. Dat heeft tijd nodig", was het niet geheel onterechte excuus bij Ajax, toen na Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong ook Hakim Ziyech en Donny van de Beek hun droom- transfer te pakken kregen. Zonder hen hield Ajax lang uit zicht op overwintering. Zonder Da ley Blind en David Neres ging het echter mis tegen de Italianen. ,,We hebben dit seizoen geen heel brede selectie voor de Champions League. Dan moet het meezitten zoals twee jaar geleden toen onze sleutelspe lers steeds beschikbaar waren", stelde Ten Hag na de eliminatie. Sleutelspelers Waar Ajax zich in voorgaande jaren nog achter het vertrek of wegvallen van sleutelspelers kon verschuilen, gaat dat voor deze editie nauwelijks op. Geen enkele basisspeler verliet de club die met een ongeslagen reeks in 2021 de dubbel veroverde en in de kwartfinale van de Europa League strandde. Wat veranderd is ten opzichte van een jaar geleden, is dat de geschorste André Onana (nog) niet van de partij is. Maar de transfers van Nicolas Tagliafico en David Neres bleven uit en de talen ten overwogen eens geen vertrek. Alleen de reservebank kreeg een ander gezicht. Maar daar is Ajax niet lelijker van geworden. Het transfer vrij e vertrek van Brian Brobbey was een aderlating, maar spelers als Las- sina Traoré, Jurgen Ekkelenkamp en Kjell Scherpen kwamen nauwe- De vraag na de 0-0 van Feyenoord bij Maccabi Haifa was of de Rotter dammers de zwakste broeder in de poule lieten ontsnappen met een punt. Of onderschatten we de landskampioen van Israël en be leefde Feyenoord gisteren een ac ceptabele start in de Conference League. Feyenoord, dat de laatste jaren in Europa zelden of nooit een rol van betekenis speelde, zal de komende weken pas weten wat het puntje in Haifa écht waard is. Zelfs dit sei zoen waarin het complimenten re gende in de Kuip won Feyenoord niet bij FC Drita in Montenegro (0 0) en IF Elfsborg in Zweden (3-1). Ter vergelijking: vorig seizoen opende Feyenoord in Kroatië tegen Dinamo Zagreb ook met 0-0 en toen daalde er volop kritiek neer op de Rotterdammers. Zagreb stelde weinig voor, was destijds een breed gedragen conclusie, maar die club plaatste zich vervolgens akelig sim pel voor de knock-outfase. Arne Slot bleef rustig toen het na afloop over de waarde van het ge lijkspel ging, maar de trainer fron- ste wel zijn wenkbrauwen: alsof Feyenoord zomaar even had moe ten winnen in Israël. ,,Ik denk zelf niet dat Union Berlin en Slavia Praag hier straks wel met 0-5 win nen'', zei Slot. ,,Als dat wel zo is, zullen jullie mij wel met deze uit spraak blijven achtervolgen.'' Waarschijnlijk zit Slot straks dichtbij de waarheid. Maccabi Haifa is geen club waar tegenstanders even overheen walsen. Aan de an dere kant: als Feyenoord op vreemde bodem ergens moest toe slaan in deze groep dan lijken Slavia Praag en Union Berlin zwaardere opdrachten. ,,De kampioen van Tsjechië en een club uit de Bundes- liga, die lijken op voorhand sterker. Maar Maccabi Haifa uit in deze om- Quote van de dag 'Wat ze deed in New York was heel bijzonder. Een enorme boost voor het Britse tennis' woensdag 15 september 2021 VOLLEYBAL WIELRENNEN WK WIELRENNEN VOETBAL TENNIS Daniil Medve dev (25, foto) maakt begin volgend jaar zijn opwach ting op het ABN AMRO World Tennis Tournament. De Russische winnaar van de US Open doet voor de vijfde keer mee in Rotter dam. Medve dev verloor zowel vorig jaar als dit jaar in de ope ningsronde in Ahoy. VOETBAL Milan-aanval- ler Zlatan Ibrahimovic (39, foto) moet de wed strijd tegen Liverpool in de Champi ons League aan zich voor bij laten gaan. De 39-jarige Zweedse spits heeft kort na zijn rentree een achillespees blessure op gelopen. De spits was net hertsteld van een kniebles sure. In Lissabon zijn Johan Inan Lissabon BERN Manchester United heeft de eerste wedstrijd in poule F van de Champions League verloren. Het uitduel bij Young Boys eindigde in 2-1. De Engelse grootmacht speelde vanaf de 35ste mi nuut met tien man door een rode kaart voor Aaron Wan- Bissaka. Donny van de Beek had voor de eerste keer dit seizoen een basisplaats bij United. Van de Beek bleef tij dens de rust echter in de kleedkamer achter. Cristiano Ronaldo opende in de 13de minuut de score voor ManUni- ted op aangeven van zijn land genoot Bruno Fernandes, zijn 135ste CL-treffer. In het laat ste half uur scoorde Young Boys nog twee keer: 2-1. o a 0) Een wedstrijd in Haifa, waarin Feyenoord lang de regie had, le verde een puntje op. Of is het juist een zeer waardevol punt dat straks weleens doorslagge vend kan zijn in groep E. Mikos Gouka Rotterdam/Haifa CtV EuoVofey f 4 i J/sdworX —Andy Murray over US Open-winnares Raducanu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22