Kom uien rapen in Sint Kruis Versoepelingen per 25 september, maar wel met een coronapas Schrijfster Saskia Maaskant Walcheren Drie tot vier cent per kilo krijgt boer Marijn Uitdewilligen 0 (foto) in de handel voor zijn plantuien en in de supermarkt kost diezelfde kilo een euro. °er,t Dat is om te huilen, vindt Marijn. En daarom verkoopt hij komende zaterdag zijn uien recht van zijn akker in Sint Kruis, bij Aardenburg. Voor een kwartje de kilo. ,,Dan heeft de raper een voordeeltje en ik een eerlijke Festivals, een volle bioscoop, een gevuld theater of een bruisend voetbalstadion: vanaf 25 september kan het allemaal weer. Het 'nieuwe normaal' wordt stilaan weer ver ruild voor het oude. Met de hoge vaccinatiegraad als steun in de rug waagt het kabinet de sprong. Voor bijna alles is straks wel een coronapas nodig. Bij evenementen, in de horeca en cultuur wordt het bewijs van volledige vaccinatie, ne- gatieve test of herstelbewijs ver plicht vanaf de leeftijd van 13 jaar. Dat geldt voor een concertzaal als Ahoy, maar ook voor het koffieten- tje om de hoek of de sportkantine. Een middel dat het kabinet met tegenzin en tijdelijk instelt, maar 'het is echt nodig', aldus demissio nair premier Mark Rutte gisteren bij de coronapersconferentie. ,,We hoopten dat het toegangsbewijs al leen bij grotere groepen mensen nodig zou zijn, maar de risico's blij ken toch te groot.'' De verplichte coronatest blijft 'voorlopig' gratis. Een einddatum ontbreekt. De 'noodzaak' van maatregelen wordt begin november weer bekeken. Het kabinet gooit zeker niet alle remmen los. Het nachtleven blijft grotendeels op slot. En bij grote binnenevenementen mag de zaal maar voor driekwart gevuld wor den. Mondkapjes moeten nog steeds op in het openbaar vervoer en in het vliegtuig. We hoopten dat het toegangsbewijs alleen bij grotere groepen mensen nodig zou zijn, maar het risico is te groot Critici verwijten het kabinet vacci- natiedrang of zelfs -dwang met de brede inzet van de QR-codes, maar daar is volgens demissionair minis ter Hugo de Jonge (Volksgezond heid) geen sprake van. ,,Je kunt je namelijk laten testen.'' Dat het mid del misschien alsnog mensen be weegt tot een vaccinatie die ze eer der hebben geweigerd, noemt hij 'mooi meegenomen'. ,,Maar dat is geen reden om dit te doen, dat blijft het afremmen van de versprei ding.'' De Jonge kondigde aan dat werk gevers in de zorg aan personeel mo gen vragen of ze gevaccineerd zijn. Zorgpersoneel mag weigeren te antwoorden, maar dat kan dan ge volgen hebben voor waar ze wor den ingezet, aldus de minister. Het kabinet wil ook dat werkgevers in andere sectoren - in overleg met de bonden - kijken of de QR-code ook bij gewone bedrijven gebruikt kan worden. P4 Oemoemenoe viert vijftigste verjaardag over kanker en een prestigieuze prijs.'' ZEELAND 4 FOTO ANNE HANA Einde in zicht van de 1,5 metersamenleving Het kabinet passeert een cruci ale halte op weg naar het 'oude normaal'. Na anderhalf jaar komt er op 25 september een einde aan de 1,5 metersamenleving. Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag —Premier Mark Rutte _JF jftiÊÊkd.* iJ- - I E.Z.R.C. OEMOEMENOE ZEELAND10 woensdag 15 september 2021 Bewolkte start met af en toe regen. Later 19°C meer zon. NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530 prijs ZEELAND5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1