II Padelbanen voor Sjef, Oostburg krijgt kunstgras en derde veld in IJzendijke Rust lijkt terug in duinen tussen Breskens en Groede 7 BOUW LUXE LODGES VERNIEUWING Camping Zonneweelde in Nieuwvliet is de laatste jaren in een ander jasje gestoken. De vernieuwing is nog niet klaar. De parkmanager verzekert: „Iedereen kan hier vakantie vieren." Het twee jaar geleden geopende centrumge bouw verwacht je eerder op een resort dan op een camping. Het is groot, oogt luxe, er zijn spulletjes van merken als Rituals te koop. „Campings worden steeds luxer", vertelt Wilco van Zoom, parkmanager van Zonneweelde. ,,De kantines verdwijnen en te genwoordig kun je er meer eten dan alleen een hamburger. Ons centrumgebouw ontstijgt inder daad de sfeer van de klassieke camping." Zonneweelde in Nieuwvliet is niet meer te vergelijken met de camping die het ooit was. Een paar jaar terug is een koerswijziging in gezet. Het mocht een onsje meer zijn. In april zijn nieuwe, luxere accommodaties geopend. Daarin ontbreekt het de gast aan niets. De units voor vier personen hebben twee badkamers en suite. Som mige hebben een sauna. De huis jes staan redelijk dicht bij elkaar, zodat kinderen snel vriendjes ma ken. Daarom ook staat op het mid den van het terrein een speeltoe- Je kunt luxe kamperen, maar ook gewoon je pop-up- tentje opgooien stel. Sinds de opening zijn de huis jes volgeboekt. In 2023 komen er 23, nog luxere lodges bij. De nieuwe accommodaties, vlak bij de entree, zijn ten koste gegaan van seizoensplaatsen. ,,Die ver dwijnen op steeds meer cam pings", geeft Van Zoom aan. Dat heeft heel wat vragen uit de omge ving opgeleverd. Gaat Zonne weelde dezelfde kant op als ande ren parken en verdwijnen straks alle kampeerplaatsen? ,,Nee hoor", zegt de manager. ,,We zijn omge ven door Roompot en Landal, maar wij kiezen een andere route. Hier komen geen stenen." Toch start ook Zonneweelde met luxe lodges. De bouw begint in oktober. 23 komen er in totaal, vanaf 2023 moeten de eerste gasten erin trekken. De lodges zijn zeven tig vierkante meter groot. ,,Hier- mee bedienen we weer een andere doelgroep", aldus Van Zoom. ,,Er is veel vraag naar deze vakantiewo- ningen." Wat heet. Tijdens de ver koopdagen - afgelopen weekend en het weekend ervoor - zijn er al zeven verkocht. De huizen zijn uitgerust met inloopdouche, was machine, vaatwasser, boxspring bedden, glasvezelnetwerk en een eigen berging. Rendement Op de lodges rust een verhuurver- plichting. Eigenaren kunnen er voor kiezen twee of vier weken of 89 dagen in het huis te verblijven; de rest van het jaar verblijft een toerist in het huis. Kopers kunnen er ook voor kiezen het huisje het hele jaar door te verhuren. Van Zoom: „Kopers krijgen zo meer rendement dan wanneer ze hun geld op de bank laten staan." De goedkoopste lodge is 198.000 euro, exclusief btw. Ook aan 'gewone' kampeerders wordt gedacht. De Nieuwvlietse camping gaat extra kampeerplaat sen aanleggen. Met privésanitair, compleet met vloerverwarming. Volgens Van Zoom is dat het be wijs dat Zonneweelde een gezins camping blijft. ,,Maar dan een voor alle doelgroepen. Je kunt luxe kamperen, maar ook gewoon je pop-uptentje opgooien. Het typi sche campinggevoel van Zonne- weelde zal altijd blijven." De gemeenteraad moet daar wel eerst mee akkoord gaan. Zodra dat gebeurd is, kan voetbalvereniging IJzendijke een derde veld aanleg gen. Dat is hoognodig, want het le denaantal zit in de lift, vooral on der vrouwen. De voetballers van Oostburg kunnen straks hun wed strijden op kunstgras afwerken. Oostburg wordt daardoor de eerste voetbalclub in de gemeente Sluis met een kunstgrasveld. Alleen in Cadzand ligt een half veld. Sinds twee jaar speelt de Breskense Korf bal Club op plastic sprieten. Snelste groeier Ook tennisvereniging Sjef in Aar denburg kan de champagne ont kurken. De club kan de zo vurig gewenste padelbanen gaan aanleg gen. De gemeente springt bij. Sjef kan de investering van zo'n 100.000 euro niet alleen ophoes ten, liet secretaris Paul Scherbeijn eerder weten. Padel, een combina tie tussen tennis en squash, is de snelst groeiende sport van Neder land en wint ook in Zeeuws- Vlaanderen aan populariteit. De tennisvereniging in Breskens opende onlangs een tweede padel- baan. Overgewicht De gemeente Sluis trekt 620.000 euro uit om de sportclubs tege moet te komen. In de toekomst gaat de gemeente ook meer beta len om grote sportevenementen naar West-Zeeuws-Vlaanderen te halen. Verder wil Sluis meer inwo ners aan het sporten krijgen. Ruim zestig procent sport niet en dat is boven het landelijk gemiddelde. Bovendien heeft bijna zes op de tien inwoners overgewicht. Ook dat is hoger dan het landelijk en Zeeuws niveau. BRESKENS De rust lijkt te ruggekeerd in het duingebied tussen Breskens en Groede. Na de steekpartij een maand gele den hebben zich geen grote in cidenten meer voorgedaan. In het weekend van 14 augus tus werd een 23-jarige Bressi- aander neergestoken in de dui nen. De man raakte ernstig ge wond. Een 17-jarige jongen uit Maastricht zit vast voor de steekpartij. De politie hield na het geweldsincident ook een jongen van 16 aan, maar hij is geen verdachte meer. Volgens meerdere horecaondernemers was het al een tijdlang 's avonds onrustig in het duinge bied. Daar is geen sprake meer van, zegt eigenaar Frank de Reu van strandpaviljoen Puur. Ook volgens burgemeester Marga Vermue is de rust te ruggekeerd. ,,De politie heeft extra aandacht voor het gebied en een mobiele camera ge plaatst. Dat heeft geholpen. Het was gelukkig een eenma lig incident." Vermue hoopt dat volgende zomer de horeca langer open mag blijven, zodat ongeregeldheden voorkomen kunnen worden. ,,Dat zal hel pen, dan kan de jeugd elkaar daar ontmoeten." dinsdag 14 september 2021 Bob Maes Nieuwvliet Parkmanager Wilco van Zoom van Zonneweelde bij een van de nieuwe chalets. foto anne hana -Wilco van Zoom, parkmanager Goed nieuws voor de voetbal clubs IJzendijke en Oostburg en de Aardenburgse tennisvereni ging Sjef. Ze kunnen gaan inves teren in hun accommodatie. De gemeente Sluis trekt er 620.000 euro voor uit. Bob Maes IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54