||§a|^! Anita staat altijd voor iedereen klaar >1'' 7 ANITA TIMMERMAN SECRETARIS FOK- EN MENVERENIGING \-!Y. De Gouwe van Schouwen Anita Timmerman is naast secretaris van de Fok- en Menvereniging Schouwen-Duiveland jurylid voor de KNHS. Ze organiseert oefendagen, de Zeeuwse Dag van het Paard, de Powerhorse Competitie en werkt bij Gors op de stadsboerderij in Zierikzee. e liefde voor dieren kreeg l Anita mee in Ihaar jeugd. Midden in Zie rikzee leefde het gezin Tim merman tussen de honden, kip pen, pauwen en fazanten. ,,Ik mocht net als mijn twee broers toen een hobby kiezen en koos paardrijden. Mijn moeder werkte er net zo hard voor als mijn vader. Ik krijg zelfs een eigen paard: Westminster. Een heel grote bruine van 1,74 meter. Een super- paard. Toen ik laatst op social me dia een foto van dat paard deelde, kreeg ik veel reacties. Ik heb zelf dressuur gereden, tot de M2- klasse. Maar als je paard met pen sioen is of doodgaat, houdt dat een keer op." Karretje Mijn vader en ik waren de eersten die op Schouwen-Duiveland aan gespannen wedstrijden reden. Met een karretje achter onze schimmel. Daar heb ik mij toen in bekwaamd. Ik ben er ook instruc teur in geworden. Tot ongeveer mijn veertigste heb ik gereden. Vanwege ons bedrijf bleef het bij hobby. Mijn man en ik hadden zalmrokerijen in Scheveningen en Vlaardingen. Ik ben lid gewor den van de Fok- en Menvereni ging SD, bestaand sinds 1917. Corine den Baars is het roerend eens dat haar medebe stuurslid een zeer te prijzen vrijwil liger is. „Anita is een Gouwe, omdat ze altijd voor ieder een klaar staat. Ze zorgt er elke keer weer voor dat de leden van de vereniging hun Voorheen voornamelijk gericht op fokken, rasverbetering en keu ring. Van lieverlee heeft het men nen de overhand genomen." De vereniging telt 120 leden, van wie ongeveer 40 erg actief zijn en 25 regelmatig wedstrijden rijden. Een eigen terrein of ge bouw heeft de vereniging niet. Wel kunnen ze altijd terecht op de locatie van Loen en Lodewijk (erelid) van Nispen. ,,Als secreta ris werk ik notulen uit, verstuur ik post, vaak via de mail en orga niseer ik de oefendagen. Dan hobby kunnen uitoefenen zonder veel administratieve voorbereiding. Want dat heeft Anita altijd onder controle. Zelfs als er op het laatste mo ment nog gescho ven moet worden, wordt dat verwerkt en geregeld. Daar naast is zij heel gast vrij, warm en heeft ze veel belangstelling voor elk lid en zijn of haar paard(en)." Als je paard met pensioen is of dood gaat, houdt dat een keertje op maak ik de dag- en startindeling. Ik regel vrijwilligers en sta ook zelf in het veld om de tijden, nog ouderwets met een stopwatch, te klokken. Ik jureer ook voor de KNHS. Verder zit ik in de organi satie van de Zeeuwse Dag van het Paard en de Powerhorse Competi tie, waarbij meestal Zeeuwse trekpaarden van minimaal 650 kilo meedoen." Gemoedelijk Anita is een gezelligheidsmens. Ze vindt het fijn om onder de mensen te zijn. ,,De sfeer tijdens menwedstrijden en oefendagen is gemoedelijk. Er worden tuigen van elkaar geleend. Sommige rij ders lenen hun paarden onderling uit." Vier jaar geleden kreeg Anita een licht herseninfarct. ,,Dat was een mindere periode, ook omdat mijn man en lievelingstante des tijds overleden. Anderhalfjaar ge leden kreeg ik weer veel energie om allerlei dingen te onderne men." Ze is werkzaam bij Gors, al 37 jaar lang. ,,Daar ben ik begon nen als buschauffeur en verzorg ik samen met de cliënten en colle ga's met alle plezier de dieren." dinsdag 14 september 2021 SD mm i A :'r V.:. Gerrit van Loon Burgh-Haamstede In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Anita Timmerman Corine den Baars is penning meester van Fok- en Menver eniging Schouwen-Dui veland. - Anita Timmerman Anita Timmerman houdt de paarden Jef en Remy en hond Joep vast. Op de bok zit Ange- lique Roest. foto marieke mandemaker Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50