O 0 O Familie Thomaes onlosmakelijk 10 ZEELAND VI kiest Boere als 'Speler van de week' Kerkhove naar hoogste plek ooit Een verrassing tijdens het EK wielrennen in Italië was Rosita Reijnhout. De zeventienjarige inwoonster van Wolphaartsdijk debuteerde vrijdag met een zestiende plaats bij de junior-vrouwen. ,,Het was mijn zwaarste koers ooit. Maar ik heb het tot het einde kunnen volhouden." Tjoba zwaait Joosse na liefst 16 jaar uit EK WEGWIELRENNEN JUNIORES Terneuzenaar Tom Boere is gisteren door Voetbal Inter national uitgeroe pen tot 'Speler van de week' in de ere divisie. Met een 8,5 hield de spits van Cambuur Leeu warden Olivier Boscagli (PSV, 8,0), Sébastien Haller (Ajax, 8,0) en Bryan Smeets (Sparta, 8,0) achter zich. Boere scoorde zaterdagavond in het thuisduel met Go Ahead Eagles tweemaal. Het waren de eerste twee officiële doelpunten voor zijn nieuwe club. Trainer Henk de Jong zei tegen VI: ,,Er is wel wat voor nodig om het publiek hier 'Boere! Boere!' te laten zingen, maar het is mooi gelukt." Bij rivaal SC Heerenveen is dat namelijk één van de leuzen die vaak gebruikt worden. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft haar hoogste ranking ooit bereikt op de we reldranglijst: bijna vier jaar nadat ze een week de 149ste plaats bezet hield, steeg ze gisteren naar de 148ste plek. De Zierikzeese, die afgelopen week 155ste stond, dankt haar stijging aan haar (goede) optredens in de WTA-toernooien van de afge lopen weken. Deze week is Pattinama-Kerkhove actief tij dens een WTA-toernooi in Slovenië. Ze is in het enkelspel al uitgeschakeld in de kwalifica ties, maar zal nog wel gaan dubbelen. Op de dubbelranking staat ze 99ste. De Heide Karten Rosita Reijnhout koerst nog 'ge woon' voor ZRTC Theo Middel kamp, een clubteam. Waar leef tijdsgenoten al de stap hebben ge maakt naar een gesponsorde ploeg, geniet zij nog van de vrij heid die ze bij de Zeeuwse vereni ging heeft. ,,lk kan nog steeds he lemaal zelf bepalen wat ik doe", zei ze. ,,En dat vind ik wel zo pret tig. Ik kan die stap over één of twee jaar ook nog wel maken. Voorlopig zie ik wielrennen nog echt als een hobby, ik leg mezelf nog niet al te veel druk op." Voor bondscoach Loes Gunne- wijk, verantwoordelijk voor de se lecties van de elite-vrouwen, be loftes en juniores, maakt het ook niet uit in welk tricot de Zeeuwse rijdt. Reijnhout: ,,Ze nodigde me eerder dit jaar uit voor een trai ningsstage op Papendal. Daar be keek ze wie ze zou kunnen mee nemen naar het EK en WK. Ik bleek de enige die nog niet voor een ploeg uitkwam. Maar Loes keek gewoon naar de testresulta ten. Als die maar goed waren En dat waren ze. Reijnhout mocht eerst mee naar wedstrijden voor de Nations Cup in Frankrijk en Spanje, waar ze al haar visite kaartje af gaf door voorin te eindi gen, en kreeg vervolgens een ticket voor het EK in Italië. Daar, op het zelfde rondje waar zaterdag en zondag ook de grote namen reden, haalde ze het beste in zichzelf naar boven. ,,Toen ik over de finish kwam, was ik niet meteen tevre den. Je wilt altijd meer dan een zestiende plaats", vertelde ze. ,,Maar inmiddels ben ik wel blij met wat ik kon laten zien." In het rood Bij de Oranje-equipe hadden ze het plan bedacht om de wedstrijd meteen vanaf het begin hard te Ik vind nu eenmaal alles wat met fietsen te maken heeft mooi maken. De Duitse en Russische juniores gingen daarin mee. Reijn hout: ,,Zo zwaar als het vrijdag was, had ik nog niet eerder meege maakt. Vanaf het begin lag het tempo hoog en het werd nooit rustig. Iedereen zat al heel snel in het rood. Elke ronde zat er een klim in met een stijgingspercen tage van zo'n 5 procent en daarop vielen er steeds rensters af. Uitein delijk bleven we er niet met zo heel veel meer over." De jonge Bevelandse, die klein en licht is en van de nog wat stei lere beklimmingen houdt, hand haafde zich wel lang en hoefde pas in de laatste fase te passen. ,,Op het moment dat er een valpartij was, reden vijf meiden weg", vertelde ze. ,,Maar eerlijk is eerlijk: ook als die valpartij er niet was geweest, had ik hen niet kunnen volgen. Zij reden zó hard.Als ik niet opge houden was door anderen, had ik hooguit het tijdsverschil nog iets meer kunnen beperken." Veldrijden Met het EK loopt het wegseizoen bijna op z'n eind voor Reijnhout. Ze schakelt nu gestaag over naar het veldrijden. ,,Deze week is weer mijn eerste crosstraining." Kiezen tussen de twee disciplines wil ze niet. ,,Ik fiets het langst op de weg. Al vanaf mijn achtste. Het veldrij den is er later bij gekomen. Daarop focus ik me in de winter net zo als ik dat de rest van het jaar op de weg doe. En ik sluit niet uit dat ik ook nog een keer op een moun tainbike stap. Dat wil ik ook wel eens gaan ontdekken. Ik vind nu eenmaal alles wat met fietsen te maken heeft mooi." Korfbalvereniging Tjoba heeft zaterdag na zestien jaar officieel afscheid genomen van voorzitter Peter Joosse. Hij volgde een traditie bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen, waar eerder ook Bram Francke (zeventien jaar) en Eddy de Dreu (zestien jaar) leiding gaven aan het bestuur. Joosse, die bij Tjoba actief blijft als jeugdtrai ner, werd figuurlijk uitgezwaaid na de wed strijd tegen GKV. ,,Ik heb vijf termijnen van drie jaar gediend", vertelde de clubman. ,,Aan het einde daarvan kregen we bijna onze nieuwe velden en werd ook de accommodatie vernieuwd. Dat heb ik toen nog een jaar bege leid. Het was daarna echt een keer tijd om te zeggen: ik stop ermee." De Bevelandse tweedeklasser heeft nog geen opvolger gevonden voor Joosse, die nu pas werd bedankt voor zijn diensten omdat er nu weer publiek aanwezig kan zijn bij wedstrij den. Wel is er een zevenkoppig bestuur. Voor lopig worden daarin de taken zo goed moge lijk verdeeld. Dat waren nog eens tijden aan de Oesterput, zo halverwege de jaren zeventig en eind jaren tachtig. De dorpsclub promoveerde van de af- deling Zeeland naar de grote KNVB. De broers Harold, Walter, Ben en Rudy Thomaes waren er bij, hoewel ze niet allemaal samen speelden. ,,Ik was de jongste'', vertelde de 57-jarige Rudy Thomaes, terwijl hij kantinedienst draaide tijdens het duel van zondag met Honte- nisse. De trefzekere spits Jan Jonk man kwam van Terneuzense Boys en was in het kampioensjaar in de vierde klasse goed voor 32 doel punten. Keeper Jan Rietdijk kwam van Terneuzen. ,,Spelers van bui tenaf waren we als boerendorpje helemaal niet gewend'', ging hij verder. ,,Ik zat op de lagere school en weet nog dat ik enorm tegen die spelers opkeek. Hoofdplaat was het gewend om veel te verliezen, maar opeens kwamen de resulta ten. Als toeschouwer vond je al die stappen naar boven natuurlijk ge weldig. We zullen het nooit meer meemaken. Maar we mogen het ook nooit vergeten." Voorzitter Zelf debuteerde Rudy Thomaes op zestienjarige leeftijd onder trainer Ik heb twee zonen, die helaas niet meer voetballen George de Bakker. ,,We hadden een paar heel goede voetballers, maar raapten vooral met veel ple zier fouten van een ander op. Zo- dinsdag 14 september 2021 GO VOETBAL TENNIS J Jeroen de Heide van ta feltennisvereni ging Arnemui- den is op het Nederlands kampioen schap voor C- licenties derde geworden. Hij verloor in Schiedam pas in de halve fina les. Met zijn re sultaat ver diende hij een B-licentie. Vorig jaar haalde hij op dezelfde manier ook al zijn C-licentie binnen. O De Middel burgse karters Guillermo van Pamelen en Ruben Boutens zijn bij wedstrij den in het Itali aanse Jesolo als negende en vijftiende ge ëindigd. Nadat ze in een deel nemersveld van 70 coureurs de finale hadden bereikt, hadden ze op meer ge hoopt. In die eindstrijd deden 22 kar- ters mee. Reijnhout geniet Roeland van Vliet Wolphaartsdijk - Rosita Reijnhout Rosita Reijnhout in haar EK-j outfit aan de rand van het, Veerse Meer. foto marcelle da KORFBAL a (O Negentig jaar voetbal in Hoofd plaat leidde in de beste seizoe nen van de dorpsclub tot promo tie naar de derde klasse. Vooral in de tweede helft van die ne gentig jaar is het geslacht Tho- maes nadrukkelijk aanwezig. Vier broers maakten in de vorige eeuw deel uit van twee succes volle lichtingen. Nu is er een vol gende generatie actief. Thuis tegen Hontenisse maakten Serge, Nieck en Robbert Tho- maes zondag deel uit van de se lectie. Peter van Kouteren Hoofdplaat - Rudy Thomaes Peter Joosse kreeg zaterdag een 'voor zittershamer' bij zijn afscheid. foto tjoba

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42