Toonzaal 15 heet de nieuwe entree van De Spot 7 POPPODIUM CHRISTINA DE KORTE TOVERT ONTVANGSTHAL OM TOT KUNSTWERK/ Kunstenares Christina de Korte neemt de entree van het poppodium De Spot onder handen. ,,De vloer, de muren, de pilaren. Ik trek je zo het kunstwerk in." De entree van het Mid delburgse poppodium De Spot was al jaren een doorn in het oog van het poppodium. De kantoorruimte met de munt- verkoop zat in de weg, het was alle maal zwart en dus donker. ,,De ontvangstruimte zet de stemming neer", zegt Lineke Broos van De Spot. ,,Maar het is moeilijk om die gezellig te maken." Nou, daar is Christina de Korte (24) anders prima in geslaagd. Ster ker nog, wie straks na lange tijd weer eens naar een concert in De Spot gaat weet niet wat-ie mee maakt, maar wordt er vast en zeker hartstikke vrolijk van. En dan moet het optreden nog beginnen. ,,Ik ben geboren in Meliskerke en ik ging ook naar concerten in De Spot", vertelt de kunstenares, die is afgestudeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht (rich ting Fine Art) en daar ook haar ate lier heeft. Ze is blij met de kans die Als ik iets maak, gebruik ik de hele ruimte en dan blijft er geen wit over ze krijgt. ,,Ik maak altijd heel grote schilderijen en trek die door naar de vloeren en zo. Als ik iets maak, gebruik ik de hele ruimte en dan blijft er geen wit over." Begin dit jaar is ze door De Spot en het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland gevraagd om kunst werken te maken voor de entree van het poppodium. ,,Ik heb het poppodium zelf als inspiratiebron gebruikt. De vloer heb ik geschil derd in felle kleuren: rood, blauw, roze. Dat zijn de kleuren die terug komen in het nachtleven. De gril lige vormen die ik gebruikt heb, verwijzen naar hoe het licht bij concerten vervormt als het door fil ters op het podium wordt gericht. Dat heb ik vertaald naar de vloer." Vloerkleed Tegen de muur onder de trap, waar voorheen het kantoortje met de muntverkoop stond, heeft ze in heel andere maar net zo felle kleu ren een groot schilderij gemaakt. ,,De inspiratiebron daarvoor is het Perzische vloerkleed dat vaak op het podium van De Spot ligt. Ik ben nu bezig met een groot schilderij. Daarmee pak ik een pilaar in." De len van de entree blijven wel zwart, glimlacht ze. ,,Dat is juist mooi voor het contrast." Christina de Korte is in de zomer begonnen met haar werk. Ze heeft de basis gelegd door de vloer, de muur onder de trap en de muur langs de trap naar de concertzaal te beschilderen. De komende tijd zal ze beetje bij beetje de entree verder inkleuren. Haar kunst bepaalt twee jaar lang de sfeer in de ontvangst hal. Bovendien mag ze twee jaar lang de maandposters maken die De Spot gebruikt om concerten aan te kondigen. ,,Dit is echt een fan tastisch podium voor mij." De Spot en Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland geven jonge kunstenaars de kans om van de ontvangsthal van het poppodium iets bijzonders te maken. ,,Er moet een link zijn naar popcultuur, maar verder krijgen ze de vrije hand", zegt Lineke Broos van De Spot. ,,We bieden onze entree aan als can vas." ,,We willen heel graag iets doen met beel- dende kunst. En we denken dat wij, van wege ons overwegend jongere publiek en onze lage drempel, een interessante plek zijn voor kunstenaars", zegt Broos. ,,Boven- dien hebben we de entree verbouwd, dus we kunnen er ook meer mee doen." Het kantoor in de ontvangsthal was niet meer noodzakelijk. Kaartjes worden tegen woordig digitaal gekocht en gescand aan de deur. Ook voor coronatoegangsbewijzen volstaat het scannen van de telefoon of een papier. Bovendien is De Spot gestopt met muntverkoop en volledig overgestapt op pinbetalingen. Toonzaal 15 heet de entree voortaan. ,,Toonzaal is een verwijzing naar een mu seum, naar kunst, maar ook naar muziek. En 15 is ons huisnummer", legt Broos uit. Nu het één open ruimte is geworden, biedt het ook de kans om er kleine concerten in te ge ven, een dansvoorstellinkje te programme ren of er een dj te laten draaien voorafgaand aan een optreden boven, zegt Willemien Clement van De Spot. ,,We blijven een pop podium, maar willen onze functie verbre den, verrijken. Popmuziek en kunst beïn vloeden elkaar." dinsdag 14 september 2021 De Spot is explosie van kleuren Kunstenares Christina de Korte creëert een 'explosie van kleuren'. foto dirkjan gjeltema Maurits Sep Middelburg - Christina de Korte, kunstenares

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39