II II Licht voor nieuw hotel nog niet op groen LPM klaagt over De Geerekelder: 'Nat, vies en onveilig' 6 Vorig jaar al vond de LPM dat het onderhoud in de parkeerkelder te wensen over liet, brengt Barentsen in herinnering. Destijds stelde de fractie er mondeling vragen over aan verkeerswethouder Chris Si mons. Ondanks wekelijkse schoon maakbeurten is het er volgens haar echter niet beter op geworden. Daarom stelt ze de vragen nu schriftelijk, en stuurt een aantal fo to's mee om haar kritiek in beeld te brengen. Mensen moeten over een plas van één bij twee meter springen De foto's tonen plassen water op parkeervakken in de onderste ver dieping van de Geerekelder. En bij de toegang tot de lift. En bij de par keerautomaat. ,,Mensen moeten daar over een plas van één bij twee meter springen", stelt Barentsen. Verrast Wethouder Chris Simons is verrast dat er sprake is van veel waterover last. Nou beweegt hij zich vooral op de fiets door de stad en parkeert zelf niet in de Geerekelder. ,,Ik ben er lang niet geweest. Maar ik heb er ook geen signalen over ontvangen", zegt hij. De Vereniging Ondernemers Middelburg kent het probleem evenmin, reageert voorzitter Frank Bijleveld. ,,Ook wij hebben er niks over gehoord." Het aanbod van par- keerlegenheid is wel een aan dachtspunt voor de ondernemers vereniging, maar het onderhoud staat niet prominent op de agenda, merkt hij op. ,,Dat is echt iets voor de gemeente." Niet schoon, niet veilig Behalve wateroverlast mankeert er volgens de LPM wel meer aan de oudste parkeergarage van de stad. Barentsen wijst op de hoeveel heid zwerfvuil in de trappenhal 'zoals lege pizzadozen, lege limona deblikjes, gebruikte mondkapjes. Op de benedenverdieping waren zelfs drie kapotte tuinstoelen neer gesmeten in een plas water. Wan neer en hoe vaak wordt de trappen- hal schoongemaakt? Ook zijn de trapleuningen plakkerig en heel vies. Dat is zeker niet hygiënisch, zeker in coronatijd zeer onwense lijk." En dan brandt de TL verlich ting in de hele garage op veel plek- Trapleuningen zijn plakkerig en heel vies. Dat is zeker in coronatijd zeer onwenselijk ken 's avonds niet, voegt zij daaraan toe. „Hierdoor is een onveilige situ atie ontstaan, met name voor vrou wen." De Geerekelder ligt van alle par keergarages het dichtst bij de win kelstraten en is daarmee de drukste en dus de belangrijkste van Middel burg. ,,De vragen over het onder houd zijn voorgelegd aan de afde ling parkeerbeheer", zegt wethou der Simons. ,,Naar de wateroverlast moeten we verder kijken. Dat neem ik heel serieus." Veel Veerse raadsleden prezen gis teren tijdens de vergadering van de commissie Ruimte de onderne mingslust van de broers Bimmel. Die namen begin deze eeuw The Wigwam over van hun ouders en maakten toen al duidelijk dat ze op termijn het hotel wilden slopen om een nieuw, dubbel zo groot, aan de eisen des tijds voldoend hotel terug te bouwen. Ze slaagden er destijds nog niet in om de benodigde grond te verwerven. Kwaliteitsuitstraling Zes jaar geleden lukte dat wel, maar sinds die tijd volgden de tegensla gen elkaar op. Het hotel zou met 68 kamers te groot zijn en te veel ver keer aantrekken. Norbert en Michel Bimmel zaten niet bij de pakken neer en pasten hun plannen diverse keren aan. Ze willen geen kolossaal gebouw neerzetten, maar de ka mers onderbrengen in gebouwen met de uitstraling van herenhui zen. Parkeeroverlast gaat de nieuwe Wigwam niet opleveren, omdat er een parkeergarage onder het nieuwe hotel wordt aangelegd. Hun gasten verwijzen naar een nog aan te leggen grote parkeerkelder onder het Badhotel gaat de broers te ver, ook al omdat nog niet duidelijk is Een aantal raads fracties houdt onder meer bezwaren tegen de bouw van enkele nieuwe woningen naast het hotel in Domburg wanneer die voorziening klaar is. Wel zegden de Bimmels toe de nieuwste technieken voor aanleg van de parkeergarage te gebruiken, zodat overlast voor de omgeving tot een minimum wordt beperkt. Prachtig allemaal, vinden veel Veerse bestuurders, maar waarom moeten er drie nieuwe recreatie woningen naast het hotel komen? In het bosgebiedje naast The Wig wam staat nu één woning, die door een familie van elders als vakantie huis wordt gebruikt. Voorwaarde om een stuk grond aan The Wig wam te verkopen om het hotel goed in de omgeving in te bedden, was dat de familie hun ene vakantiehuis mocht inruilen voor drie (kleinere) woningen, legde wethouder Adri Roelse met hulp van een beleids ambtenaar uit. Geen precedent Een precedent levert dat volgens Roelse niet op, vanwege de zeer specifieke omstandigheden. Ook zullen handhavers er op toe zien dat bij de drie recreatiewoningen niet meer voertuigen worden gepar keerd dan mag, verzekerde hij kri tische raadsleden. Peter Blom van coalitiepartij PvdA/GroenLinks was nog niet overtuigd dat het hotel niet te groot was voor Domburgse schaal. Sander Jacobse van opposi tiepartij SGP/ChristenUnie bena drukte juist dat de broers Bimmel in het verleden al toezeggingen zijn gedaan en het Veerse gemeentebe stuur zich moet laten zien als 'be trouwbare overheid'. Of The Wigwam de tent einde lijk opnieuw op kan bouwen, blijft nog ongewis tot de raadsvergade ring op donderdag 30 september. dinsdag 14 september 2021 'Parkeergarage verwaarloosd' Plassen water, zwerfvuil, vieze trapleuningen. Eén van de be langrijkste parkeergarages van Middelburg is niet het visite kaartje dat het zou moeten zijn voor bezoekers van de binnen stad, vindt de Lokale Partij Mid delburg. De Geerekelder is in de ogen van raadslid Vera Barent- sen zelfs 'schandalig verwaar loosd'. Maurits Sep Middelburg -Vera Barentsen, LPM Volgens de LPM is het een zooitje in parkeergarage De Geerekelder met onder meer veel wateroverlast. foto dirkjan gjeltema -Vera Barentsen Het blijft nog even spannend of er eindelijk een nieuw Hotel The Wigwam komt in Domburg. Een aantal Veerse raadsfracties houdt onder meer bezwaren tegen de bouw van enkele nieuwe woningen naast het hotel aan de Herenstraat. René Hoonhorst Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38