c* Duwtje in de rug voor Geen werkzaamheden meer rond Westerscheldetunnel op tolvrije zaterdag Nederland moet aan de oesters en daarom organiseerde Schelpdierbedrijf Krijn Verwijs een tweedaagse persreis voor culinair journalisten. In waadpakken werd het culinair journaille langs de oestertafels in de Oosterschelde geleid waar kweker Hans Nelisse tekst en uitleg gaf. De boodschap: oesters zijn supergezond en de kweek ervan is duurzaam. Vandaag kunnen de waadpakken aan de kapstok blijven hangen, want er staan bezoekjes op het programma aan een visrestaurant, een zoutziederij en een vishandelaar. De N62 tussen de Westerschelde tunnel en de Sluiskiltunnel was zaterdag gesloten wegens maai- werkzaamheden. Verkeer vanuit Zeeuws-Vlaanderen werd door Terneuzen naar de Westerschelde tunnel geleid. Al op het sluizen- complex in Terneuzen liep het vast. Het verkeer dat vanuit de Westerscheldetunnel Zeeuws- Vlaanderen in reed, stroopte ook op, want alle automobilisten moesten meteen de afslag Terneu zen nemen. Om te voorkomen dat auto's in de tunnel stil kwamen te staan, gingen daarom aan de Beve- landse kant de stoplichten op rood. Over het randje Dat leidde tot klachten op sociale media en ook bij de NV Wester- scheldetunnel zelf, aldus Schoen makers. ,,Het liep niet storm, maar natuurlijk hebben we daar klachten over gehad." Maaiwerkzaamheden worden al- tijd op een zaterdag uitgevoerd, legt hij uit. ,,Op gewone werkdagen is het te druk. We zitten dan al weer op getallen van 24.000 passages per dag. Op een zaterdag is dat tussen de 13 en de 15.000. Afgelopen zater dag was het mooi weer. Daardoor werd het drukker dan we van tevo ren hadden ingeschat. We zaten op 17.250 passages. Dat was net over het randje. Daardoor liep het vast." Het is niet voor het eerst dat een weggedeelte wordt afgesloten op een tolvrije zaterdag, geeft Schoen makers aan, ook al worden die door veel mensen aangegrepen voor fa miliebezoek of een uitje aan de an dere kant van de Westerschelde. ,,Als het verkeer redelijk gespreid komt, is dat te combineren met werkzaamheden. Tot nu toe ging dat eigenlijk moeiteloos." Toch wil hij het risico niet meer nemen. ,,We Als het verkeer redelijk gespreid komt, is dat te combineren met werkzaamheden gaan dit soort werkzaamheden niet meer plannen op een tolvrije zater dag. Daar gaan we niet ingewikkeld over doen. We hebben er maandag ochtend meteen met elkaar over ge sproken en vastgesteld dat we het verkeerd hebben ingeschat. We moeten dit risico gewoon niet meer nemen." Nog vijf tolvrije dagen Vanwege de coronamaatregelen zijn in 2020 en 2021 vijf tolvrije za terdagen geannuleerd. Die worden nu ingehaald, maar afgelopen zater dag was niet zo'n inhaaldag. Die tolvrije dag stond al lang van tevo ren gepland. Zaterdag 25 september is wel een inhaaldag, net als 4 en 18 december. Zaterdag 30 oktober en 27 november zijn eerder geplande tolvrije dagen. De gebruikers heb ben er dit jaar dus nog vijf tegoed. 1% I dinsdag 14 september 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl >P8 FOTO MARCELLE DAVIDSE Tunnel erkent inschattingsfout De NV Westerscheldetunnel laat maaiwerk op de omliggende wegen niet meer uitvoeren op een tolvrije dag. Afgelopen za terdag liep daardoor het verkeer vast en ontstonden files aan beide zijden van de Wester- scheldetunnel. ,,Dat hebben we verkeerd ingeschat", erkent di recteur Harald Schoenmakers. Ernst jan Roozendaal Terneuzen -Harald Schoenmakers, directeur Westerscheldetunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33