Coronaoas 1 Gewelddadige dood buurman schokt Biggekerke 2 WENDY WAGENMAKERS HENK IS NIET SEVACCINEERB Column Ik weet nog dat we op een terras zaten, ergens in de zomer van vorig jaar. Zij, coronacriticus van nuchtere Zeeuwse aard, voor spelde dat we nog eens een soort paspoort zouden krijgen waarmee je toegang kon krijgen tot open bare gelegenheden. Ik lachte. Zij niet. Ze was bloedserieus. kan ik straks uit eten en zij niet, want ze wil geen vaccinatie en ze verrekt het om zich te laten testen. Een groot probleem maakt ze daar niet van en ze legt zich neer bij een bioscoop-, theater- en restau- rantloze periode. Dan maar pick nicken. ik de coronapas vorig jaar nog voor onmogelijk hield, zo deed onze minister van Volksgezondheid dat ook. Wie hem wantrouwde, was een wappie. Maar inmiddels staat wel zo'n beetje vast dat Hugo deel uitmaakt van het meest incapabele en leugenachtige kabinet aller tij den. Alle reden om te wantrouwen dus. Dan moeten we met zijn allen ook niet raar staan te kijken als niet iedereen staat te trappelen bij een overheidscampagne om de be volking te vaccineren. malariaprik doen we ook niet moeilijk als we op safari gaan. Van vaccinatiedwang is geen sprake zolang niemand wordt vastgebon den tot die zijn bovenarm heeft ontbloot. En zo'n QR-code is zo gebliept. Maar ja, moeten we die tweedeling toestaan? Willen we nog een derde prik? Een vierde? Een vijfde? Wil ik dat mijn kinde ren een wattenstaafje in hun neus krijgen voor een kinderfeestje? Is die coronapas net zo tijdelijk als alle andere coronamaatregelen? Kortom: lastig. DE STELLING Vandaag: Weg met die spatschermen! Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Minder covid- patiënten in Goes, meer in Terneuzen Huizenprijzen stijgen verder MIDDELBURG Scheppenvoor schoon water nip Slachtoffer en verdachte waren be kenden van elkaar. Veel omwonen den kennen de man uit Biggekerke als een vriendelijk en aardig per soon. Ze zeggen dat de verdachte een voormalig partner is van één van zijn dochters, die weer bij haar ouders woonde. Wat er precies is gebeurd op het erf aan de Noord- weg is niet duidelijk. De politie doet daar geen mededelingen over. Omstreeks 8.50 uur werd de poli tie gealarmeerd over het gewelds incident. Meerdere politiewagens - met en zonder sirene - raceten over de B-wegen naar het huis. Agenten vonden het slachtoffer dat ter plekke aan zijn verwondingen was overleden. De 36-jarige verdachte was nog op het terrein aanwezig. ,,Hij werd met een megafoon naar buiten gepraat'', zegt een mede werkster van de molen verderop. ,,We hoorden het gebeuren.'' De politie was met tientallen agenten aanwezig, onder wie en kele forensische rechercheurs. Bus jes reden af en aan. Op het erf rond het huis liepen personen in witte overalls en in de omgeving werd een buurtonderzoek gehouden. De politie stuurde ook een drone de lucht in om beelden te maken. Bart Koets, die vlakbij woont en wiens grond grenst aan het terrein van 't Hofje, kent de familie goed. Hij bevestigt dat het slachtoffer de eigenaar is van 't Hofje. ,,We had den een goed contact, al kwamen we niet dagelijks bij elkaar over de vloer. Hij was een heel aardige man, net met pensioen. Hier schrik je na tuurlijk wel van. 't Hofje is populair bij tuinlief- hebbers. De boerderij met winkel in brocante ligt buiten het dorp, aan een weg die veel gebruikt wordt door wandelaars en fietsers. Men sen die langs de plaats delict ko men, vroegen zich vertwijfeld af wat er is gebeurd. ,,Dit verwacht je eerder in de grote stad, het is schrikken", zegt een 17-jarig meisje dat gestopt is met haar scooter. Nee, ze wil haar naam liever niet noe men. ,,Biggekerke is klein, dus er wordt al veel geroepen in groeps- apps. Hier kent iedereen elkaar." Buren zijn geschokt en leven mee *8 Hij was een heel aardige man, net met pensioen. Hier schrik je natuurlijk wel van met de familie. ,,We dachten eerst aan een gewelddadige overval, maar dat was het dus niet. We vinden het heel erg. Zó'n lieve man. Als je met hem ruzie wilde hebben, moest je het wel heel bont maken", zegt een echtpaar van een stukje verderop. Ook in het dorp zelf is de geweld dadige dood het gesprek van de dag. Twee oudere mannen zijn met el kaar in gesprek. ,,We kenden de man niet, want hij woonde buiten het dorp. Maar triest is het natuur lijk wel, als je zó aan je einde moet komen.'' De 36-jarige verdachte is ingeslo ten voor verhoor. Maar ja, moeten we die tweedeling toestaan? Willen we nog een derde prik? ik straks niet op het terras hoef te zitten met doorgedraaide dicta tuurschreeuwers. Maar die vrien din mis ik wel. dinsdag 14 september 2021 Maar ze had dus gelijk. En nu Toch borrelt er iets. Want zoals Aan de andere kant: over een Reageer op pzc.nl Gisteren: Herdenken van de Tweede Wereldoorlog mag nooit verdwijnen 2301 stemmen NAAR HET THEATER/ RESTAURANT, BIOSCOOP EN CAPE SA IK VOORTAAN MET HANS MAAR BE LEUKE BINSEN BLUF IK MET JOU BOEN GOES Een daling bij het Adrz in Goes, een lichte stijging bij Zorgsaam in Terneu zen. Waren in Goes vo rige week nog elf covid- patiënten opgenomen in het ziekenhuis, van wie vier op de intensive care (ic), een week later zijn dat er vijf, van wie drie op de ic. Een van de patiën ten komt uit Zuid-Hol land. In Terneuzen liggen in totaal vier covidpatën- ten in het ziekenhuis, van wie één op de ic. Vorige week lag daar alleen één patiënt op de ic. VLISSINGEN Huizen in Zeeland stijgen ook dit en volgend jaar fors in prijs. Economen van de Rabobank gaan ervan uit dat een woning boven de Westerschelde 18 procent duurder wordt en volgend jaar 15 pro cent. In Zeeuws-Vlaande- ren is de prijsstijging min der fors: zowel dit als vol gend jaar 13 procent erbij. Nog vier maanden geleden voorspelde de bank landelijk een gemid delde groei van 11 pro cent dit jaar en 'slechts' 4,6 procent in 2022. De prijsstijging komt door het snellere herstel van de Nederlandse econo mie en de lage hypo theekrente. Waterschap Schelde- stromen doet vrijdag mee aan de campagne 'Scheppen voor schoon water'. Dijkgraaf Toine Poppelaars deelt mate riaal uit aan een groepje suppers dat in de Veerse Watergang vuil gaat rapen. De Neder landse waterschappen houden dit najaar ver schillende activiteiten om te wijzen op het vele zwerfafval. Dat is slecht voor de waterkwaliteit en dus ook voor de plan ten en de dieren die in en om het water leven. De campagne begint een dag eerder dan de World Clean Up Day. M Forensisch onderzoek bij de woning in Biggekerke. fo to's HV ZEELAND Omwonenden van Tuin 't Hofje in Biggekerke zijn geschokt door de gewelddadige dood van hun buurman. De 67-jarige eigenaar van de siertuin werd gisteroch tend bij zijn eigen woning om het leven gebracht. Een 36-jarige Middelburger is aangehouden als verdachte. ,,Het is verschrik kelijk'', zegt buurman Bart Koets. Eldridge Pentury Biggekerke -Bart Koets, buurman M Politieagen ten op het erf van Tuin 't Hofje in Bigge- kerke. Enige voordeel dat ik zie, is dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2