Den Haag, wellness en strand! 29 GeenAbu in musical Ik sta misschien liever voor een volle zaal dan in de studio. Daar wordt elke oneffenheid in de stem opgevangen voor een volle zaal dan voor een paar man in een studio. Die microfoons daar zijn veel te eerlijk, elke oneffen heid in de stem wordt opgevangen.'' Bosch haakt in: ,,Mijn auditie voor Aladdin was verschrikkelijk. Moest ik mijn liefde aan Jasmine uiten, terwijl ik in mijn eentje voor de microfoon stond. En aan de andere kant van de ruit kijken en luisteren heel veel mensen mee, ook van Disney. Nu, bijna dertig jaar later, ben ik als stemacteur zo ervaren, ik zit nergens meer mee. Scheten of boeren laten, gillen, het maakt mij allemaal niet meer uit. Maar toen vond ik het ver schrikkelijk.'' Straatschoffie Toch viel de keuze begin jaren 90 op Bosch, die net iets eerder het tweede seizoen van Sandra Reemers televi sieprogramma Showmasters had ge wonnen. ,,Ze hebben heel veel jon gens op auditie gehad voor deze stem, maar ze zochten een stem van een straatschoffie die tegelijkertijd ook lief en breekbaar kon overkomen.'' Vroege: ,,Bart geeft precies de goede energie aan het karakter van Aladdin, die heel beweeglijk is en van dak naar dak springt. Dat is dus ook heel maf, als je in zo'n studio in spreekt; de microfoon staat altijd op 10 centimeter van je mond. Ook als je in de film iemand 30 meter verderop probeert toe te schreeuwen.'' Na Aladdin kreeg Bosch nog tien tallen rollen als stemacteur. Van Bar bies steun en toeverlaat Ken, via Kung Fu Panda tot Cars. Aladdins stem roept hij nog maar zelden bij zichzelf op. ,,Alleen voor games en zo. Kreetjes, losse zinnetjes, dat lukt nog wel. Maar dat hele hoge, dat hou ik echt niet heel lang meer vol. Mijn stem is ook dertig jaar ouder en zwaarder, dat merk je echt.'' Kale koppies De Amsterdammer is nog steeds actief als zanger, volgende week komt zijn single Dans met mij uit. Daar naast is Bosch creatiefdirecteur van de stichting Gilat, die optredens voor ernstig zieke kinderen in de academi sche ziekenhuizen verzorgt. ,,Ik heb met de Telekids Roadshow in grote, volle zalen gestaan. Maar vijfvan die kale koppies voor je, dan is het pas écht dankbaar om op te treden.'' Volgende week zondag, 26 septem ber, bekijkt en beluistert Bosch Vroege nauwgezet, als hij in dit thea ter in de zaal zit bij de première van de Aladdin-musical. Uiteraard geïn spireerd op de animatiefilm, maar ook wel anders. Zo zitten er nieuwe liedjes in de voorstelling, plus nieuwe personages (zie kader). „Ik denk dat het me best zal emotione ren. Dit is toch de rol waarmee het voor mij echt begonnen is, ik denk dat ik word teruggewor pen naar die tijd, naar die wereld." Neuriënd: „Een wereld waarin je al je zor gen snel vergeet." Dan, lachend: „Zal je net zien, komt er toch weer een tekst uit Aladdin bij me op." Het voordeel VANAF Golden Tulip Zoetermeer (4*) Zoetermeer heeft een gezellig winkelcentrum, maar wist je datje in 15 minuten ook in hartje Den Haag staat? Het hotel ligt direct naast het station, ideaal dus! Ook een dagje Scheveningen mag niet ontbreken. Kies je voor een heerlijk 3-gangen diner of een dagje wellness? Je kunt echt alle kanten op, maar misschien is onze superlage arrangementsprijs wel de grootste verrassing... arrea Bestel nu op pzc.nl/mar2112 of bel Marrea op 0571-27 77 44 PC DINSDAG 14 SEPTEMBER 2021 m - Jonathan Vroege, acteur Aapje Abu, Aladdins trouwe metgezel in de tekenfilm van Dis ney, ontbreekt in de musicalversie. Jonathan Vroege: ,,We kunnen na tuurlijk geen le vende dieren op het podium inzet ten. Elders is wel wat geprobeerd met een pop, maar dat werkte niet zo goed. Er is wel een andere oplossing gevonden: Aladdin heeft in de musical drie vrienden, Bab- kak, Omar en Kas- sim. Heel gaaf: van Disney krijgen wij alle ruimte om die personages te voorzien van eigen achtergrondverha len, dat mochten we zelf invullen.'' Beelden uit de animatiefilm Aladdin van Disney. ILLUSTRATIE DISNEY CLASSICS G Alad- din-ver- tolkers Bart Bosch (links) en Jonathan Vroege. FOTO ARIE KIE VIT Inhoud arrangement: 1,2 of 3 x overnachting 1,2 of 3 x uitgebreid ontbijt /lx 3-gangen diner (aankomstdag) OF dagentree Wellnessresort Elysium (t.w.v. 39,95!) Den Haag stadsgids Prijs per persoon 2-daags*:€ 59,-p.p. "aankomst mogelijk op vrijdag of zaterdag 3-daags:€ 89,-p.p. 4-daags: 119,- p.p. "Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toestag atteengebruik: 30,- p.n. Toerist.C 3,25 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,95. Geldig t/m december 2021, m.u.v. feestdagen. V y hotelar hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29