Angela Èüb Fenomenale Loes Luca maakt echt alles goed 'Onbetaalbare' tapes met onbekende interviews met John Lennon opgedoken 28 HATCH KIJKT TV Het was even doorbijten afgelopen weekend. Maar na een berg nieuwe programma's, die als gemene deler hadden dat ze lang niet zo geweldig waren als van tevoren was beloofd, werd de volhardende kijker gisteravond toch beloond met iets nieuws wat écht de moeite waard bleek. Al moet ik mezelf voor ik verderga wel even cor rigeren: het is niet helemaal eerlijk om Spaanders op één hoop te vegen met de nieuwe zaterdag avond van SBS 6. Ja, het cabaret en de persiflages waren tenenkrommend. Ook het uitnodigen van Caroline van der Plas in de eerste aflevering getuigde van weinig inspiratie. Het enige pro gramma waarin ik haar afgelopen weken niet zag, was Opsporing Verzocht. Tenminste, dat hoop ik. Maar je liep als kijker bij Spaanders geen gehoor- beschadiging op en ik was ook niet compleet dui zelig toen ik de tv uitzette. Los van het cabaret heb ik me best redelijk vermaakt, zeker vergeleken met de ramsj die de NPO afgelopen maanden durfde uit te zenden. Dat kan ik van het debuut van Rob Kemps in The Wheel op SBS 6 niet zeggen. Eigenlijk was alles te veel in deze show: zijn geschreeuw, het decor, het gehalte C-sterren, de lengte (anderhalf uur!). Rare uitzondering was dan weer het tempo van vraag en antwoord. Dat was zo traag dat ik als kijker spontaan ging verlangen naar reclameblok ken van minstens 10 minuten. Maar gisteravond werd alles goedgemaakt met Maud Babs, de nieuwe dramaserie van Omroep MAX. Loes Luca is fenomenaal als de beginnend dementerende Babs, al was het vooral de herken baarheid die me trof in de serie. Iedereen met ouder wordende ouders die onverhoopt met 'de zorg' te maken krijgen, loopt er vroeg of laat tegen aan: de stroperigheid, het van het kastje naar de muur gestuurd worden, de onwilligheid bij de betrokkene zelf, de machteloosheid die je als kind ervaart. Het is razendknap hoe de makers van de serie dat gevoel feilloos in de eerste aflevering gestopt kregen, zonder er een veredelde Postbus 51-spot van te maken. Het gekke is dat alleen al zien hoe een fictief personage met dezelfde dingen worstelt, troost geeft. En steun. Om die reden snap ik het uitzend tijdstip van zondagavond 22.20 uur niet. Een beetje mantelzorger ligt dan al op bed, slaap te hamsteren voor de nieuwe week. Waarom niet een uurtje eer der geprogrammeerd, in plaats van 40 jaar TV Show, waarin Ivo stokoude interviews opdregt uit zijn archief? Maar goed, niet alleen in de zorg worden soms onbegrijpelijke beslissingen genomen. Eus maakt kans op prijs Award voor Lil Nas X Gallagher wordt sober MUSICAL De voormalige Beatle praat onder meer over de toekomst van de band, zijn muzikale in vloeden en hoe zijn vrouw Yoko Ono zijn leven heeft veranderd. De interviews werden door de Canadese journalist Ken Zeilig op drie verschillende momenten opgenomen tussen 1969 en 1970. Van de in totaal 91 minuten aan audiomateriaal zou in de jaren 80 ooit eens 5 minuten zijn uitgezonden op de Amerikaanse Quote van de dag Een bewaker in de Zara, die het vast heel goed bedoelde, riep van een meter of 20: 'Hé Wilfred, gecondoleerd man! De één, Jonathan Vroege, is opge groeid met de stem van de ander, Bart Bosch. Voor Bosch (58) bete kende het inspreken van de stem van Aladdin in de gelijknamige Dis- ney-animatiefilm bijna dertig jaar geleden dé doorbraak als stemacteur. Vroege staat nu misschien wel aan de vooravond van dat moment: hij speelt Aladdin in de musical die vanaf zaterdag te zien is in het Afas Circustheater. Daar, op Scheveningen, poseert het tweetal nu voor de foto bij dit ver haal. Het grappige is: ook Vroege heeft ervaring als stemacteur. Hij sprak de stem van Simba bij de live action-remake van The Lion King in. Vroege: ,,Mede daardoor heb ik een groot respect voor Bart. Ik heb de ani matiefilm over Aladdin zo vaak beke ken in mijn jeugd, ik ben zo ver trouwd met zijn stem. En Bart spreekt perfect 'op het mondje in', zoals dat dan heet. Kijk, zo'n teken film als Aladdin is in Amerika in het Engels ingesproken. Op nagenoeg hetzelfde ritme moeten wij dat dan in het Nederlands inspreken.'' Begrijp Vroege, afkomstig uit Dirksland op Goeree-Overflakkee, niet verkeerd: zijn naderende hoofdrol in een spektakelmusical als Aladdin is spannend zat, maar een film inspreken in een studio is minimaal net zo eng. ,,Ik sta misschien wel liever Bart Bosch gaf Aladdin dertig jaar geleden zijn stem, in de animatiefilm. Jonathan Vroege is vanaf zaterdag Aladdin, in de gelijknamige musical. Deze krant bracht ze samen. radio. De twaalf tapes werden on langs gevon den door de familie van Zeilig, die in 1990 over leed. Op de banden staat zowel be werkt als onbewerkt materiaal. Paul Fair- weather van veilinghuis Omega Auctions spreekt van 'onbetaal bare' tapes en meent dat deze bijdragen aan de legende van Lennon, die op 8 decem ber 1980 voor zijn ap partement in New York werd dood geschoten. De veiling vindt plaats op 28 sep tember en geschat wordt dat de tapes tussen de 20.000 en 30.000 pond (om gerekend zo'n 23.000 en 35.000 euro) zullen opleveren. DINSDAG 14 SEPTEMBER 2021 PC TELEVISIE Columnist Özcan Akyol maakt kans op de Sonja Barend Award, net als onder anderen Janine Abbring, Humberto Tan en Matthijs van Nieuwkerk. De prijs is voor het beste televi sie-interview. Akyol is genomi neerd voor zijn gesprek met Paul Witteman in Sterren op het doek. MUZIEK Lil Nas X heeft de Video Music Award van MTV voor beste video gewonnen voor Montero (Call me by your name). Olivia Rodrigo werd gekroond tot beste nieuw komer. MUZIEK Noel Gallagher stopt voorlopig even met drin ken. De voorma lig gitarist van Oasis greep tij dens de lock- down naar eigen zeggen net iets te vaak naar de fles, zo vertelde hij de Britse krant The Mirror. Nog meer Media Cultuur: AD.nl/show Een aantal tapes met niet eer der uitgezonden interviews met John Lennon gaat binnen kort onder de hamer, meldt de BBC. - Wilfred Genee kreeg van alle kanten reacties op het overlijden van zijn vader, vertelde hij in de Veronica Inside Ochtendshow op Radio Veronica. ILLUSTRATIE DISNEY CLASSICS 'Jij sprak Aladdin perfect op het mondje ii Jeroen Schmale John Lennon en Yoko Ono in janu ari 1970. FOTO RICHARD DILELLO - Jeroen Schmale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28