Feyenoord: puzzel door absentie van Alireza Jahanbakhsh 23 CHAMPIONS LEAGUE Programma (naar PSG) weg en oogt Real kwets baar. Dé te kloppen teams in de Champions League komen nu uit Engeland. De Premier League levert de laatste jaren steeds méér teams voor de laatste acht. De ontwikke ling is omgekeerd evenredig aan die van Spanje: Van nul kwartfinalisten in 2015 naar vier in 2019 en drie vo rig seizoen. Met Liverpool-Totten ham en Chelsea-Manchester City gingen twee van de laatste drie fi nales ook tussen Engelse teams. Op het eiland rolt het geld nog net zo als voor de coronapandemie. Chelsea kocht deze zomer 'gewoon' topspits Romelu Lukaku voor 115 miljoen euro weg bij Inter, kampi oen van de Serie A. Manchester City heeft alle posities in zijn selec tie zodanig dubbel bezet dat ook 'City B' kans maakt op de finale van de Champions League. Wie kan een volledig Engelse eindstrijd voorkomen? Anders dan de Spaanse en Italiaanse topteams houdt Bayern zijn beste spelers binnenboord, maar kopstukken als Neuer, Müller en Lewandowski zijn inmiddels ruim dertig en raken op leeftijd. En met David Alaba liep er toch ook in München één topper de deur uit, naar Real Madrid. De grootste uitdager van de En- gelse teams? Dan toch Paris St.Ger- main. Uiteraard. Voor veel mensen heeft de emir van Qatar met het binnenhalen van Messi de Cup met de Grote Oren zelfs alvast veiligge steld. Maar toch moet nog maar blijken of al die individuele topspe- lers ook een team vormen als het ergens onderweg straks tegenzit. Beschamend Vorig seizoen ontspoorde PSG nog hopeloos in de halve finale tegen ManCity. Magazine France Football schreef na de verloren return: ,,An- gel di Maria kreeg direct rood, maar vooral Neymar liet zijn duistere kant zien. Hij walgt van zijn ploeg genoten en is hen zelden van dienst. Het is beschamend om te zien.'' Wat tot slot nieuwsgierig maakt: wat brengt het eerste CL-seizoen zonder uit-doelpuntenregel? Voor het eerst in meer dan 50 jaar telt elke goal nu weer even zwaar mee. Het gaat ongetwijfeld zorgen voor extra verlengingen en penaltyse ries. En wie weet voor af en toe een daverende verrassing. In de absentie van de Engelse nieuwkomer Reiss Nelson, juist op het moment dat Alireza Jahan- bakhsh ontbreekt in de selectie van Feyenoord, schuilt iets posi tiefs. De huurling van Arsenal leek okselfris vanuit Londen naar Ne derland gekomen, maar de trai ningen op complex 1908 vielen hem zwaar. Een overbelastings- blessure houdt hem meteen aan de kant. ,,Reiss ervaart de trainin gen bij ons als intensiever dan die van Arsenal'', zegt Slot. Hij had bij Arsenal vrijwel alle trainingen meegedaan, maar is nu niet wed- strijdfit.'' De trainingen van beide clubs werden vaker met elkaar vergele ken. Robin van Persie begon er wel eens over in de tijd dat Gio vanni van Bronckhorst nog de scepter zwaaide in de Kuip. Van Persie zei dan dat het hoge niveau van de oefensessies van de Lon- dense club vergelijkbaar was met Feyenoord. Pas toen hij was ge stopt en tegenover de pers plaats nam, lachte hij zijn tanden bloot. Natuurlijk was die opmerking zwaar overdreven gaf hij toe, het ging vooral om een vrij doorzich tige poging van de spits om de kri tiek op het voetballende vermo gen van Feyenoord een beetje naar de achtergrond te duwen. Internationals Dat Slot zwaarder traint dan col lega Mikel Arteta, lijkt meer op waarheid te berusten. En dat klinkt goed, er wordt gebouwd aan een conditioneel ijzersterk Feyenoord. Voor Maccabi Haifa uit in het kader van de Conference League hebben Slot en zijn Belgi sche fysieke trainer Ruben Pee- ters, ook zonder een karrenvracht aan internationals op het veld, de duimschroeven qua fysieke arbeid aangedraaid. En dat is in Israël no dig, want Maccabi Haifa is volgens Slot een uitstekende ploeg. ,,Met ook nog eens heel fanatiek pu bliek'', zegt Slot. ,,En met vaardige aanvallers waar Tjaronn Chery nog steeds laat zien over een ge weldige steekbal te beschikken.'' Die kwaliteit van de aanval lende middenvelder van Maccabi moet volgens Slot worden geneu traliseerd om kans te maken op een goed resultaat. En dat zou welkom zijn, want Feyenoord ver loor na een uitstekende start van het seizoen de laatste twee offici ële wedstrijden. In Zweden tegen IF Elfsborg (3-1) en in de eredivisie tegen FC Utrecht (3-1). In Haifa hoopt Slot vurig op een goede start in de poulefase van de Con ference League. ,,Maar Haifa lijkt in eigen huis met die fans soms bijna onverslaanbaar'', waar schuwde de trainer van Feyen- oord. Variant Zonder Jahanbakhsh en Nelson kiest Slot waarschijnlijk voor Jens Toornsta als rechterspits. Luis Si- nisterra of Bryan Linssen aan de rechterkant behoort ook nog tot de mogelijkheden. Die laatste variant zou huurling Cyriel Dessers in het elftal bren gen, de eerste zou een logische rentree van de Noorse middenvel der Fredrik Aursnes betekenen. ,,Dessers heeft weinig hele wed strijden gespeeld, dat neem ik wel mee in mijn overweging'', leek Slot alvast een voorschot te ne men op de variant met Aursnes in de ploeg. Feyenoord heeft nou eenmaal heel erg weinig smaken over bij een beetje blessureleed, zei Slot nog maar eens. De terugkeer van Marcos Senesi, na zijn afwezig heid tegen IF Elfsborg en FC Utrecht, is in dat opzicht een mee valler. En Lutsharel Geertruida, weer op de bank na lang blessure leed, is dat eveneens. ,,Iedereen kan zien dat wij misschien wel de smalste selectie hebben in de hele clubgeschiedenis'', zegt Slot. ,,We hebben dat beetje geld dat is bin nengekomen gebruikt voor het halen van enkele spelers maar vooral ook om onze talentvolle spelers veel langer aan ons te bin den. Dat combineren ging bijna niet, dus is de selectie smal, zeker als je puur kijkt naar spelers met ervaring op het hoogste niveau.'' dinsdag 14 september 2021 GO Engeland leidt EERSTE GROEPSDUELS Vandaag 18.45 uur Y. Boys - Manch. United (F) 18.45 uur Sevilla - RB Salzburg (G) 21.00 uur Barcelona - Bayern M. (E) 21.00 uur Dinamo Kiev - Benfica (E) 21.00 uur Villarreal - Atalanta (F) 21.00 uur Lille - Wolfsburg (G) 21.00 uur Chelsea - Zenit (H) 21.00 uur Malmö FF - Juventus (H) Morgen 18.45 uur Besiktas - B. Dortmund (B) 18.45 uur FC Sheriff - Sjachtar (D) 21.00 uur Club Brugge - Paris SG (A) 21.00 uur ManCity - RB Leipzig (A) 21.00 uur Liverpool - AC Milan (B) 21.00 uur Atlético M. - FC Porto (B) 21.00 uur Sporting L. - Ajax (C) 21.00 uur Internazionale - Real M. (D) Feyenoord startte het seizoen prima. Maar de laatste twee duels gingen verloren. Trainer Arne Slot hoopt dat zijn ploeg in Haifa dat laat zien waar veel mensen eerder deze zomer zo enthousiast van werden. Mikos Gouka Rotterdam/Haifa Feyenoord viert feest na een treffer tegen Elfsborg in de Kuip. De club wil de draad weer oppakken na twee nederlagen. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23