V 22 GROEPSFASE 7 CHAMPIONS LEAGUE Kort Wielrennen o_c\ Casparij vervanger Jansen De Leeuwinnen beginnen de WK-kwalifi- catie zonder Renate Jansen en Lize Kop. Beide speelsters hebben zich geblesseerd af gemeld bij de nieuwe bondscoach Mark Par sons. De Engelsman begon gisteren officieel als opvolger van Sarina Wiegman. Kerstin Casparij (21) neemt de plek van aanvalster Jansen over. Zij spelen allebei voor FC Twente. Claire Dinkla (19) van sc Heeren veen vervangt Ajax-keepster Kop. De selec tie van Parsons voor de WK-kwalificatiedu- els met Tsjechië (vrijdag in Groningen) en IJsland (dinsdag 21 september in Reykjavik) bestaat uit 24 speelsters. Reuzensprong Raducanu De Britse Emma Raducanu heeft een enorme sprong gemaakt op de wereldrang lijst. De 18-jarige Raducanu, die als qualifier het grandslamtoernooi in New York won, steeg liefst 127 plaatsen naar plek 23. De Aus tralische Ashleigh Barty staat nog onbe dreigd aan kop. Bond stuurt Plak naar huis Nederland mist vandaag in de EK-kwartfi- nales Fabian Plak (26, foto). Volleybalbond Nevobo heeft de middenaanvaller naar huis gestuurd, omdat hij de teamregels heeft overtreden. Wat Plak gedaan heeft, wil de Nevobo niet zeggen. Oranje staat voor het eerst sinds 2009 weer in de kwartfinales van het EK. Regerend kampioen Servië is de te genstander. Nice-Marseille: neutraal veld Het in augustus gestaakte competitieduel Nice-Olympique Marseille wordt 27 oktober opnieuw gespeeld. Dat heeft de Franse bond bepaald. Het duel liep uit de hand toen sup porters van Nice flesjes naar de spelers van Marseille gooiden bij hoekschoppen. Toen aanvaller Dimitri Payet er een teruggooide, bestormden fans het veld en ontstond een vechtpartij. Het duel wordt gespeeld op neutraal terrein. De bond legde Nice vorige week als straf al een punt in mindering op. Quote van de dag 'Hoop dat titel wordt gewonnen op de baan. Niet in de vangrails of inde kamer van de stewards' Tennis Dressuur f 'Voorspelbaar.' 'Langdradig.' Alle topteams gaan toch wel door'. Kritiek op de poulefase van de Champions League is er al jaren. Tóch kriebelt het bij de start, met vanavond en morgen Barcelona-Bayern, Real-Inter en Messi, Neymar en Mbappé voor het eerst samen bij PSG. 'Laat je de spelers eigenlijk nog een keer naar die 8-2 kijken?' Het was vorige week een vraag aan Ronald Koeman. De trainer van FC Barce lona zei meteen: 'nee'. Koeman ziet er het nut niet van in. De wond van de monsterneder laag van een jaar geleden tegen Bay- ern München wil hij niet opnieuw openrijten. ,,Bayern toen en nu, dat zijn twee verschillende ploegen, met een andere coach'', aldus Koe man. ,,Voor Barcelona geldt dat ook. Ik zie het gewoon als een mooie kans om ons te meten. En ik weet zeker: je gaat nu in elk geval een be ter Bar^a zien.'' Vanavond start een nieuw sei zoen in de Champions League. Met de kraker in Camp Nou meteen als hét blikvangende affiche. Zeker ook vanuit Nederlands oogpunt, met naast Koeman en Frenkie de Jong mogelijk Luuk de Jong in actie. En er is meer om naar uit te kij ken. Ondanks de kritiek die de Champions League al jaren treft, gebaseerd ook wel op valide argu menten. De poulefase heet 'voor spelbaar' te zijn. En 'langdradig'. En 'alle topteams gaan toch wel door'. Terugkeer Maar liefhebbers genieten van avond voor de aftrap van Bar^a- Bayern al van de terugkeer van Cristiano Ronaldo op het CL-po- dium bij Manchester United. Zijn laatste Europese optreden met de Red Devils was in 2009. Ronaldo huilde tranen met tuiten na de ver loren CL-finale tegen Barcelona. Bij de tegenstander speelde toen nog Lionel Messi. Ook hij begint deze week aan de CL bij een andere club. Je zal maar supporter van Club Brugge zijn en een kaartje hebben voor de eerste avond waarop Messi, Neymar en Mbappé als trio samen spelen,,We kregen zelfs aanvra gen voor kaarten vanuit de Fiji-ei- landen'', zei Vincent Mannaert, al gemeen manager van Club Brugge over het treffen met PSG. Morgenavond wordt een avond die vraagt om een extra laptop- scherm naast de tv in de huiskamer. En eigenlijk zelfs voor drie scher men tegelijk. Of voor het schakelka naal bij Ziggo Sport. Want gelijktij dig met Messi trapt Ajax af tegen Sporting Lissabon en is er morgen Inter-Real. Met Stefan de Vrij tegen Karim Benzema. En misschien ook speeltijd voor de van PSV overgeko men enzel Dumfries. Ronald Koeman zei in het ge sprek vorige week nog iets: dat hij zijn Barcelona ook zonder Messi en Antoine Griezmann nog goed ge noeg vindt voor de Spaanse lands titel. ,,Maar de Champions League is met teams als Chelsea en Man chester City nog een stap hoger, dus een ander verhaal.'' PSG treedt voor het eerst aan met de drie supervedetten. Messi, Neymar en Mbappé. Nog maar kort geleden was Spanje de maat der dingen in die CL. Tussen 2013 en 2018 waren er al tijd drie Spaanse teams bij de kwartfinalisten. Bijna de helft van het totale deelnemersveld dus. Bar celona en Real wonnen in die jaren samen ook vijf van de zes finales. Maar de laatste drie jaar is Spanje fors achteruit gekacheld. In twee van de laatste drie CL-seizoenen le verde La Liga telkens slechts één kwartfinalist. Nu beginnen vijf Spaanse teams aan de poulefase. Villarreal greep het extra CL-ticket door het win nen van de Europa League. Maar het is geen uitgemaakte zaak dat de vijf in de tweede ronde komen. Bar celona zit in een verraderlijke poule. Met naast Bayern ook PSV- beul Benfica en Dinamo Kiev. Die laatste ploeg doorbrak in eigen land de hegemonie van Sjachtar Do netsk. Voor het eerst in vijf jaar werd Dinamo kampioen onder de ervaren succestrainer Lucescu. Smadelijk In zijn CL-poule stuit Real Madrid opnieuw op Sjachtar, net als vorig seizoen. Toen leed de Koninklijke twee smadelijke nederlagen: 2-3 in Spanje en 2-0 in de return. Net als Barcelona kan ook Real niet langer al zijn topspelers vasthouden. Voorin is er nog de extra klasse van de spitsen Benzema en Vinicius. Maar achterin zijn Raphaël Varane (naar ManUnited) en Sergio Ramos dinsdag 14 september 2021 VOETBAL TENNIS ivoliey 2021 VOLLEYBAL VOETBAL —Formule 1-td Ross Brawn over strijd Verstappen en Hamilton 5 Mark Caven dish is voor het eerst in vijf jaar opgenomen in de Britse se lectie voor de WK in Vlaande ren op 26 sep tember. De 36- jarige sprinter won dit jaar vier Touretap pes. De Brit veroverde in 2011 de regen boogtrui. Botic van de Zandschulp (25, foto) is door het halen van de kwartfi nales op de US Open nu 62ste op de wereld ranglijst. Hij stond 117de. Djokovic blijft de wereldrang lijst aanvoeren. De Duitse ama zone Isabell Werth, de meest succes volle ruiter ter wereld, stopt in 2024 na de Spelen. De 52- jarige Werth won zeven keer olymisch goud. O a Spanje lijdt nu, Maarten Wijffels Rotterdam Barcelona- verdediger Gerard Piqué kijkt vol onge loof na de 8-2 nederlaag vorig jaar tegen Bayern. Evenals Fren- kie de Jong op de achter grond. Van avond is er kans op re vanche. foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22