Organisatie van tweede editie Vogelrock was een huzarenstukje 4 Drankrijder moet rijbewijs inleveren HALSBREKENDE TOEREN WAKEBOARDEVENT De tweede editie van rockfestival Vogelrock dient zich al van ver aan. Tot buiten Vogelwaarde is de bass te horen. Het tweedaagse festival is vanaf het begin een groot feest. „Vrijdag kwamen de mensen zelfs verkleed", zegt organisator Marc van Calster, tevens eigenaar van café 't Karrewiel. ,,Toen is vooral carnavalsmuziek gedraaid." Dat is zaterdag wel anders. 'Gaan ons amuseren' Snerpende gitaren en harde drum beats worden vanaf het podium op de bezoekers uitgestort. ,,Vogel- rock is een rockfestival, we willen absoluut geen popfestival zijn", Na de laatste persconferentie wisten we dat het door zou gaan, ook al zou het niet rendabel zijn zegt Van Calster. De organisatie is dit jaar een huzarenstukje. ,,Na de laatste persconferentie wisten we dat het door zou gaan, ook al zou het niet rendabel zijn. 'We gaan het gewoon doen', zeiden we. Ook omdat onze eerste editie twee jaar geleden een groot succes was. We hadden iets van: 'let's go, we gaan ons amuseren'." Genieten, dat doet het publiek bij het optreden van de All-Star Wedding Band, een Belgische groep die eerder al Pukkelpop plat speelde. Mensen dansen, drinken, zingen, knuffelen en spelen lucht gitaar. De organisatie heeft voor zaterdag zo'n zeshonderd tickets verkocht. Op de eerste editie wa ren bijna twee keer zoveel mensen. Het festival is verhuisd van een schuur aan de Zuiddijk in Hengst dijk naar de sportvelden van Vo gelwaarde. Later op de avond spelen nog co verbands van Foo Fighters, AC/DC en Iron Maiden. Van Calster: ,,De beste coverbands van Europa." HULST Het rijbewijs van een 24- jarige automobilist is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Hulst ingevorderd vanwege drankrijden. De beginnend bestuurder had vier keer zoveel alcohol gedronken als toegestaan. De bestuurder viel op door het rijgedrag. Net na middernacht reed het voertuig met hoge snel heid langs surveillerende bikers. De agenten hebben toen een stop teken gegeven om de bestuurder aan een controle te onderwerpen. Uit een blaastest bleek dat de au tomobilist te veel alcohol had ge dronken. De bestuurder mag daarom de komende tijd niet rij den. maandag 13 september 2021 iVrr v .'W\ The All-Star Wedding Band bouwt een feestje tijdens Vogelrock in Vogelwaarde. fotos anne hana We gaan het gewoon doen' Geen twijfel mogelijk. Natuurlijk zou Vogelrock dit weekend doorgaan. Ook al is het door een maximum aantal bezoekers van 750 niet rendabel. „Let's go, we gaan ons amuseren." Bob Maes Vogelwaarde -Marc van Calster TERNEUZEN ,,One eighty! Back flip!", jubelt de jury za terdag over de Braakman bij Terneuzen. De stunts vlie gen je om de oren tijdens het Wake Event Terneuzen (WET). Op het water halen de deel nemers halsbrekende toe ren uit. Achter de speedboot maken ze halve salto's op de waterski's en springen ze van golf naar golf. En op het wakeboard, noem het een snowboard maar dan voor op het water, glijden de waaghalzen over een tot re ling omgebouwde buis. De derde editie van WET duurde door de maatregelen één dag, in plaats van twee. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49