Groene Ster heeft niets te vertellen tegen Eindhoven Oemoemenoe wordt afgeslacht Jean Paul de Bruijn beleeft een droomstart Hattrick op NK voor mountainbiker Vader TOP komt dit keer niet terug van achterstand na de rust 11 üi/ifi weer goed aanvalsspel zien. De jonkies Noa van Zon, goed voor drie doelpunten, en Menno Kasse draaiden daarbij goed met de erva ren krachten mee. Hoger niveau aantikken ,,We staan er eigenlijk best goed op, hoor", zei Den Boer. „Mis schien overheerst nu het negatieve gevoel, maar het is geen schande dat we hier met twee punten ver schil verloren hebben. Avanti was vandaag echt de betere ploeg. Wij moeten volledig ons niveau halen om in deze klasse wedstrijden te winnen en daar zitten we niet heel ver van af. We moeten nog iets constanter worden en net even een hoger niveau aantikken." Scorend was Swift zaterdag ook nog net iets te afhankelijk van Den Boer. Plantinga wisselde hem in de tweede helft twee keer en bracht hem vervolgens in het an dere vak er weer in. Aan de ene kant sorteerde die truc effect: in het andere vak scoorde hij name lijk ook. Aan de andere kant pakte het ook een beetje nadelig uit: Den Boer stond, omdat het spel nauwe- lijks stillag, tweemaal een paar kostbare minuten aan de kant en kon zijn ploeg toen niet bijstaan. ,,Dat was slim van Avanti", zei hij. ,,Dat zorgde er steeds voor dat ik er niet snel weer in kon komen." Bij Swift is er nog geen paniek. Stiekem putten de spelers ook wel hoop uit het duel met Avanti: met één of twee procentjes erbij moe ten ploegen als Sport Delta en SKF te pakken zijn. Die teams treffen de Middelburgers in oktober. De nederlaag was een evenaring van de grootste thuisnederlaag ooit. Drie jaar geleden verloor Groene Ster in de Baskensburg met 2-10 van... FC Eindhoven. De laatste keer dat Groene Ster in de Baskensburg niet tot scoren kwam, was in de cember 2016. De tegenstander toen wasFC Eindhoven: 0-2. De Eindhovense treffers kwa men vrijdagavond van Jordany Martinus (2), Ayoub Boukhari (2), Marwan Rebbah, Oualid Saadouni, Zakaria Amrani en Saïd Bouzam- bou, de Vlissinger in Brabantse dienst. Openingsdag Bouzambou scoorde eerder in de week twee keer voor Oranje tegen wereldkampioen Argentinië. Hij kwam deze zomer over naar FC Eindhoven van een andere Neder landse topclub, Hovocubo. Vorig seizoen speelde Groene Ster op de openingsdag ook tegen FC Eindhoven. Toen boekte het Zeeuwse team een eclatante 6-1- zege. Feyenoord Futsal, met coach Mo Ahrouch en ex-Groene Sterren Youssef Ben Sellam, Nabil Azzana- gui, Achraf Laabich en Hicham El Kaddouri, begon het seizoen ook met een nederlaag. In Rotterdam was BE'79 met 2-4 te sterk. Groene Ster Vlissingen 2 Ook het tweede team van Groene Ster Vlissingen moest vrijdag een nederlaag incasseren. De Zeeuwse reserves verloren in de eerste ronde van de KNVB beker met 2-7 van ZVV Ede. Voor Groene Ster scoor den Romeo Goelaman en Deladier de Pereira. LEIDEN De rugbyers van Oemoe- menoe troffen in de eerste speel ronde van de ereklasse bepaald niet de makkelijkste opponent. Het Leidse DIOK, dat net als de Middelburgers dit jaar haar 50-ja- rig jubileum viert, was in het sei zoen 2018/2019 de laatste officiële landskampioen en eindigde dit kalenderjaar ook ongeslagen bo venaan in de alternatieve voor jaarscompetitie. In het eenzijdige duel kreeg het team van Reweti Montgomery geen poot aan de grond en kreeg het in totoaal der tien trys's om de oren. Na een 40 - 0-achterstand bij rust werd het uiteindelijk 85 - 0. Toch bleef Herbert-Jan van der Waal nuchter na het zware verlies: ,,Wij kennen onze plaats en weten dat we geen kans maken op de bo venste acht. Wij richten ons op lijfsbehoud en we hebben nog maanden de tijd om ons daar op voor te bereiden." De verschillen tussen beide teams waren dan ook levensgroot. Waar DIOK deze zomer spelers rekru teerde uit Engeland, Zuid-Afrika, Litouwen en Samoa, werd de on ervaren driekwartlijn van Oe- moemenoe vooral bevolkt door spelers van 18 tot 20 jaar met wei nig of zelfs geen ervaring op het hoogste niveau in Nederland. Bo vendien ontbraken sterkhouders als Yedney America, Alvaro Souisa en Deniël van der Waal. Inzet Van der Waal benadrukte na af loop de inzet van de Zeeuwse for matie: ,,Alle spelers hebben zich kranig geweerd en 80 minuten voluit gespeeld. Ze hebben geen moment hun hoofd laten hangen. Daar ben ik trots op." Volgende week speelt Oemoeme- noe thuis tegen het Haagse HRC, dat in de eerste speelronde Hilver sum versloeg. SLUISKIL Een betere start konden Dallinga, De Bruijn en het thuispubliek zich niet wensen. ,,Een mooie overwin ning op Roland Forthomme al gingen we lang gelijk op. Toen Roland te rugkwam op 29-29 kon ik het met elf uitmaken. Zoiets lukt niet elke week. Dit soort se ries komen niet op commando maar zijn natuurlijk wel welkom zeker in de eerste wedstrijd van het seizoen sinds iets min der dan een jaar geleden. Een mooie overwinning voor mij maar ook voor de ploeg. Zun- dert is een goede ploeg en vooraf was ik tevreden ge weest met een punt, nu zijn het er twee en zijn we nog meer tevreden." Ook de reac ties van het royaal opgekomen publiek spraken boek delen. „Met name na mijn slotserie brak r het applaus los. Fijnomnazo'n lange tijd weer mee te maken." Voordien had Berry Dallinga een moeizame partij verloren van Sam van Etten (31-40), won Peter de Backer sterk spe lend (2.105) van Francis Forton met 40-30 en versloeg Steven van Acker met 40-30 Rik van Beers. De Zeeuwse nummer tien van zo wel de Olympische Spelen als het WK schudde David Nordemann, zijn grootste rivaal, snel van zich af. De anderen hadden helemaal het nakijken en kregen meteen minuten aan hun broek. Uiteindelijk pakte Vader met bijna twee minuten verschil het rood-wit-blauwe tricot. Anne Terpstra koos er voor om het NK niet te rijden, zij meldde zich zaterdagochtend af. De voorma lige Zierikzeese gaf aan dat ze zich na een zwaar seizoen onvol doende kon opladen voor de na tionale titelstrijd. 16 f-fWBHI BENNEKOM De korfballers van TOP Arnemuiden heb ben zaterdag het tweede duel van het veldseizoen in de ere klasse verloren. Op bezoek bij DVO in Bennekom werd het 16-13. In de eerste speelronde boekte TOP nog een knappe zege op KZ. Na een 8-5-ach- terstand bij rust zegevierden de Arnemuidenaren uitein delijk met 12-11. Tegen DVO zat zo'n ommekeer er niet in. Tot 4-4 ging het gelijk op in Bennekom, maar daarna nam de thuisploeg een iets rui mere voorsprong. Halver wege stond het 8-4 en na rust kreeg TOP het gat maar niet kleiner. Op een gegeven mo ment had DVO een marge van zeven punten (15-8), maar daarna kwam TOP toch nog dichterbij. Minder dan drie punten werd het echter niet. maandag 13 september 2021 PM De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen beleefden vrij dagavond een dramatische start van het seizoen. In de ver trouwde Baskensburg ging de Zeeuwse eredivisionist op de openingsdag van de competitie met 0-8 onderuit tegen FC Eind hoven. Halverwege keek Groene Ster Vlissingen al tegen een achterstand van 0-4 aan. Rudy Boogert Vlissingen Mountainbiker Milan Vader is gisteren voor de derde keer op rij Nederlands kampioen bij de elite-mannen geworden. Op het parcours in Sittard, dat hij kent als zijn broekzak, had de 25-jarige Middelburger geen kind aan de concurrentie. Roeland van Vliet Sittard Milan Vader. foto cor vos 100 procent zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43