GPC moet eerst 16 paar kousen kopen Kloetinge walst over SSV'65 heen stijl van Riad Elloukmani 9 maandag 13 september 2021 BERGEN OP ZOOM De be kerwedstrijd tussen Dosko en GPC Vlissingen begon zaterdag met flinke vertraging. De be zoekers uit Vlissingen moesten nog even shoppen in Ber- gen op Zoom... Scheidsrechter Laros vond dat de tenues van de teams te veel op el kaar leken. Op het sportpark bleek geen di recte oplossing beschikbaar, zodat GPC Vlissingen moest gaan winkelen. ,,We zijn in de stad om zestien paar blauwe kousen gereden, dat bleek vol doende'', aldus assistent-trai ner Shannon Braafhart. Met de nieuwe kousen kwam GPC Vlissingen pas na rust op gang. Een slippertje achterin bij GPC had Dosko voor de pauze een gemakke lijke i-o-voorsprong be zorgd. In het tweede bedrijf stelde het con ditioneel sterkere GPC S orde op zaken, met on der andere een fraaie treffer van Chris Latupa- sinalo die via de onderkant van de lat binnenschoot. Robin de Pagter (1-1) en Shane Ma riana (3-1) maakten de andere goals. Voor de formatie van Marlon Mual was het de tweede bekerzege. GOES Na de 7-2-zege op Dosko boekte eersteklasser Kloetinge ook tegen buurman SSV'65 een ruime overwinning. Het duel ein digde in 0-8. In dezelfde poule was Oostkapelle/Domburg in Bergen op Zoom met 1-3 te sterk voor Dosko. Bas van der Wel en Sven Wisse (2x) waren trefzeker. Terneuzense Boys, de andere Zeeuwse eersteklasser, wist geen gaatje in de muur van De Meeuwen te vinden (0-0). SSV'65-Kloetinge 0-8: Kloe tinge was een maatje te groot voor SSV'65. ,,De uitslag was zeker niet geflatteerd. SSV wilde wel, maar kon niet'', aldus Kloetinge-trainer Marcel Lourens. Bij rust leidde zijn team door goals van Kyle Doesburg, Tim de Winter en Tho mas de Rijke al met 0-3. Lourens: ,,Na de snelle 0-2 leek het dood te bloeden, maar vlak voor rust viel gelukkig nog de 0-3. Na rust kwam er nieuwe energie.'' Thomas de Rijke en Kyle Does burg tilden de score naar 0-5. Dano Lourens, de 17-jarige zoon van de trainer, scoorde daarna de 0-6 en 0-8. De mooiste goal van de middag kwam echter op naam van Jeremy Hubregtse. Lourens: Hij scoorde van zo'n 35 meter met een lob over de keeper.'' Terneuzense Boys-De Meeuwen 0-0: ,,We zijn negentig minuten lang in de aanval ge weest, op de eerste minuut na toen Meeuwen een bal op de lat kopte'', baalde Boys-trainer Den nis de Nooijer. Vincent Heeren was namens De Meeuwen dicht bij de 0-1. De Nooijer vervolgde: ,,We hebben op zich goed gevoet bald, maar op één of andere ma nier krijgen we de bal er steeds niet in. De kansen die je krijgt moet je wel afmaken.'' Meeuwen-doelman Jesse Kerk- hove bleek ook meerdere malen een sta-in-de-weg. Vlak voor het einde van het duel leek Jochem van der Meulen de winnende tref fer te scoren, maar zijn goal werd afgekeurd wegens buitenspel. op technisch gebied veel bij het oude gebleven. Door een paar blessures blijkt de kern erg kwets baar. Dat werd tegen Harkemase Boys nogmaals duidelijk, door het vroegtijdig uitvallen van de ge blesseerde Niels de Pauw. Hoek speelt in een systeem met drie man centraal achterin en heeft binnen de 20 spelers tellende se lectie ook precies drie centrale ver dedigers. Toen Roycel James na 81 minu ten na enkele krampaanvallen ge wisseld moest worden, verdween de tweede centrale verdediger van het veld. Gevaert had graag een ge lijkwaardige vervanger in willen brengen maar die heeft hij niet. Bannani, altijd actief op de flank, kwam daardoor ineens in het hart van de defensie terecht, naast Alexander Embrechts en midden velder Steven Smulder. Hoek oogde kwetsbaar, gaf twee goals en nog een levensgrote kans weg en stapte wéér gefrustreerd van het veld. Verantwoordelijk Gevaert bleef rustig, al moet ook hij van binnen hebben gekookt. Ja, hij weet dat er naar de trainer zal worden gewezen. ,,Zo werkt het in het voetbal. Als trainer ben ik ver antwoordelijk.'' Hij zag zijn ploeg een prima eerste helft spelen, maar daar was na rust weinig meer van terug te zien. Geen rust in het spel, verkeerde keuzes aan de bal en een tenenkrommend slot; Ge- vaert kreeg weer voldoende huis werk van zijn spelers. Zaterdag wacht een altijd lastige uitwed strijd tegen FC Lisse, drie dagen daarna komt Stedoco op bezoek voor de KNVB beker. ,,Voor een voetballer zijn dit mooie weken, want je wilt zulke wedstrijden spelen'', aldus Gevaert. ,,Of we vandaag nog goed weg zijn geko men? Wij moeten 3-0 maken en dan praten we niet meer over goed weg komen.'' niet genoeg, want een degelijk Ter Leede heeft via Dirk Hoekstra - uit een standaardsituatie - en Thijs Haarman dan al een 3-1 voorsprong genomen. ,,We begonnen goed", reageert Elloukmani. ,,Het moet al leen directer. De bal gaat van de middenvelder naar de back, maar als ik meteen word aangespeeld dan slaan we een station over. Dan kun je makkelijker tot kansen komen. Al neem ik dat mezelf ook kwalijk." Telefooncel Het spel van Elloukmani is ken merkend voor het voetbal van Goes in Sassenheim. Bij vlagen leuk, maar zonder gevaar voor de vijan delijke goal. ,,Ik vond dit onze min ste wedstrijd, maar optisch was het tot de zestien van Ter Leede nog best aardig", aldus Hollander. ,,Riad is kenmerkend, ja. Als hij zijn actie kan maken, dan is er geen betere speler in onze selectie. Een fenome nale voetballer die iemand in een telefooncel kan passeren, maar je ziet hem soms ook minutenlang niet." Tegen Ter Leede wordt hij ook te weinig in stelling gebracht. Hollan der wijst daarvoor geen schuldige aan. Hij houdt het erop dat Ellouk- mani zelf meer moet doen om in balbezit te komen, maar ook dat de spelers achter hem directer moeten spelen. De buitenspeler zelf laat zich weinig horen, maar diep in de tweede helft schreeuwt hij toch eens dat hij de bal eerder wil heb ben. Er straalt een zekere moede loosheid van af. Blijft staan dat Goes met de deze zomer van hoofdklasser Baronie overgekomen Elloukmani een po tentiële publiekstrekker heeft aan getrokken. Hollander: ,,Hij past zich goed aan, maar moet zichzelf nog leren pijn te doen. Riad voetbalt in het moment, maar hij moet ook de momenten leren herkennen dat hij vuile meters moet maken om ruimte te creëren voor anderen. Ik heb vertrouwen dat het gaat luk ken, want het is een leergierige jon gen." Tweede divisie Dribbelaar Elloukmani heeft moe ten wennen aan het hogere niveau in de derde divisie, vertelt hij. ,,In de één tegen één gaat het goed, maar er komt meer bij kijken. Het grootste verschil is het fysieke gedeelte, maar dat komt vanzelf in orde. Mijn grote doel is om ooit in de tweede divisie te spelen, maar voorlopig zit ik helemaal op mijn plek bij deze club." Riad Elloukmani zoekt met de bal aan de voet naar een opening in de defensie van Ter Leede. foto rene van dam/orange pictures na bijzonder slot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41