Van Dijk heeft geen plan, maar pakt wel EK-goud Raducanu: telefoon uit na stunt op de US Open 'cm Droomdag McLaren, dus volgt de 'shoey' 7 Het verschil tussen de kopgroep en het peloton bleef onder de mi nuut en met nog 45 kilometer te gaan zette ook de Nederlandse ploeg zich op kop van de achtervol gers. Niet veel later had Van Dijk voorin alleen Soraya Paladin nog bij zich. De Nederlandse probeerde meerdere keren van haar af te ko men. Uiteindelijk slaagde dat plan en met nog 22 kilometer te gaan was Van Dijk de enige koploper. In de achtergrond ontplofte het peloton, wat resulteerde in een ach tervolgende groep van negen ren- sters met titelverdedigster Anne- miek van Vleuten en Demi Volle ring. Van Dijk vergrootte haar voor sprong naar een kleine minuut. Van Vleuten en Vollering controleer den. Van Dijk pakte deze week ook al het zilver op de tijdrit. Ze erkende na haar zege dat ze vooral met am bities voor de tijdrit naar Italië was gekomen. ,,De beste dingen gebeu ren kennelijk als je geen plannen maakt", zei ze aan de finish. ,,Ik fo custe me alleen op de tijdrit en was hier om de Nederlandse ploeg te ondersteunen. Nu ben ik plotseling Europees kampioen. Ik ben vooral met stomheid geslagen." Bij de mananen pakte de Italiaan Sonny Colbrelli de titel. De 31-jarige Italiaan versloeg in de sprint zijn Belgische medevluchter Remco Evenepoel. Wie haar begin deze zomer had ge zegd dat ze nog dit jaar een grand- slamwinnares zou zijn, had ze uit gelachen. Een paar weken voor Wimbledon was Emma Raducanu nog een schoolmeisje en rondde ze haar examens af. Op het gras in Londen reikte ze als debutante tot de vierde ronde, dat was al een enorme verrassing. Maar dit? „Ik kan het nog niet geloven." Ook in de finale tegen Leylah Fer nandez (19) uit Canada kwam Ra- ducanu zaterdag niet in de proble men. Ze begon weken geleden in de kwalificaties en stoomde door naar de finale zonder setverlies. Ze droomde er als jong meisje van dat ze ooit een grandslam zou winnen. Ze zag zichzelf al de tri bune op klimmen om haar team en ZELDZAAM EEN-TWEETJE FORMULE 1 Uitslagen familie te omhelzen. „Dat was in het echt een geweldig moment. Mijn ouders waren er niet bij, maar ze zijn trots. Het is lastig om mijn vader tevreden te stellen, maar ik geloof dat het nu is gelukt. Hij zei: 'Je bent beter dan ik dacht'." Ze kan zich er geen voorstelling van maken hoe haar ster is gerezen en dat zelfs de koningin een felici tatie heeft gestuurd. „Ik heb mijn telefoon niet meer aangehad. Ik heb nog nergens over nage- 4? dacht. Ik geniet even van wat me net is over komen." maandag 13 september 2021 Ellen van Dijk zegeviert verrassend op het EK in Trento. ,,Ik ben vooral met stomheid geslagen.'' foto afp ROTTERDAM/TRENTO Ellen van Dijk heeft zich op indrukwek kende wijze gekroond tot Euro pees kampioene. De 34-jarige Nederlandse kwam in het Itali aanse Trento solo over de streep na een koers van 107 kilometer. Op zo'n 60 kilometer van de eind streep reed een groep van vier weg met onder meer Van Dijk. De Bel gische wielerploeg zette zich ver volgens op kop van het peloton. Marianne Vos kon daarbij heuvelop niet mee en moest lossen. Emma Raducanu (18) hoorde na haar winst in de finale van de US Open dat ze een felicitatie had gekregen van de enige echte ko ningin Elisabeth. De Britse ver rassing van New York heeft geen idee wat ze teweeg heeft gebracht in eigen land: „Ik leef al lang in een kleine wereld." Fardau Wagenaar Rotterdam/New York De finale bij de mannen tussen Djokovic en Med- vedev was nog bezig toen deze krant werd gedrukt. Kijk voor een verslag op onze site 9. Gasly 56 9. Alfa Romeo 3 10. Alonso 50 10. Haas Coureurs 1. Verstappen 226,5 2. Hamilton 221,5 3. Bottas 141 4. Norris 132 5. Pérez 118 6. Leclerc. 104 7. Sainz jr. 97,5 8. Ricciardo 83 Constructeurs 1. Merced. 362,5 2. Red Bull 344,5 3. McLaren 215 4. Frerrari 201,5 5. Alpine 95 6. Alpha Tauri 84 7. Aston M. 59 8. Williams 22 M Ongedeerd verlaat Verstap pen vervolgens zijn auto. Hij ne geert daarna Hamilton volledig. FOTO EPA WK-stand (na 14 van de 22 GP's) kon uitblijven GP VAN MONZA 1. Ricciardo (Aus/McL) 1.21.54,365 25 pt 2. Norris (GB/McL) +1,747 18 pt 3. Bottas (Fin/Mer) +4,921 15 pt 4. Leclerc (Mon/Fer) +7,309 12 pt 5. Pérez (Mex/RB) +8,723 10 pt 6. Sainz jr. (Spa/Fer) +10,537 8 pt 7. Stroll (Can/Ast) +15,806 6 pt 8. Alonso (Spa/Alp) +17,203 4 pt 9. Russell (GB/Wil) +19,744 2 pt 10. Ocon (Fra/Alp) +20,870 1 pt 11. Latifi (Can/Wil), 12. Vettel (Dui/Ast), 13. Giovinazzi (Ita/Alf), 14. Kubica (Pol/Alf), 15. Schumacher (Dui/Haa). Uitgevallen: Verstappen (Ned/RB), Tsunoda (Jap/ATa), Mazepin (Rus/Haa), Hamilton (GB/Mer), Gasly (Fra/ATa). Snelste ronde: Ricciardo (1 punt). Sprintrace: 1. Bottas (3 punten), 2. Ver stappen (2 punten), 3. Ricciardo (1 punt). MONZA Zonder Max had niemand verwacht. Verstappen en Lewis Hamilton maakte McLaren er alsnog een fantastische GP van in Monza, met de winst voor Daniel Ricciardo en de tweede plaats voor Lando Norris. De eerste zege voor de Britten sinds de winst van Jenson Button, in 2012 in Brazilë. En voor het laatste een-tweetje moeten we nóg veel verder terug, naar Ca nada 2010. Toen won Hamilton in Montréal, voor Jenson Button. Mede mogelijk ge maakt door een sterke vrijdag en zaterdag, al had het uitvallen van de Pret voor twee: Ricciardo (r.) en Norris. foto ap beide titelkandidaten er ook genoeg mee te maken. ,,Want of ik die achter me had kunnen houden, betwijfel ik", bleef winnaar Ricciardo goudeerlijk. ,,Maar wat een resultaat, joh... Dit En het werd wel eens tijd ook", vond de Aus traliër die na zijn ver trek bij Red Bull moei lijke jaren kende bij Re nault en McLaren. ,,Maar wie dacht dat ik al afgeschreven was, ik ben nooit wegge weest", jubelde Ricci ardo, die op het podium zijn handelsmerk van stal haalde: de shoey. Geserveerd vanuit zijn raceschoen liet hij de mousserende wijn wel smaken. En volledig tegen alle corona-pro tocollen in dronken ook Norris en teambaas Zak Brown gezellig mee. M Emma Radu- canu, dé sensatie van New York. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39