Eerste overwinning Bagnaia in MotoGP 5 Mathieu van der Poel wint bij rentree en lijkt klaar voor WK Anderhalve maand na zijn val op de Olympische Spelen maakte Mathieu van der Poel zijn rentree in de Antwerp Port Epic. De ultieme test voor het WK en Parijs- Roubaix. Zijn rug hield het en VDP won zelfs bij zijn terugkeer. De plank, de val en de rug. Op deze zonnige zondagmiddag aan de Schelde in Antwerpen wordt Ma thieu van der Poel gelijk weer her innerd aan zijn olympische nacht merrie. Na anderhalve maand ra diostilte lijkt iedereen vooral geïn teresseerd in de vraag of Van der Poel wist of de plank nou wel of niet was weggehaald? ('Nee. Stom'). En of hij daarover was geïnfor meerd? ('Nee. Het is mij niet ver teld, maar het is er over gegaan 's avonds aan tafel.') Terwijl zich ondertussen al weer een veel prangendere vraag heeft aangediend. Hoe is het met de rug van Van der Poel? Haalt hij het WK over een kleine twee weken? En Pa- rijs-Roubaix? De voortekenen zijn niet al te gunstig. Van der Poel is al maanden 'aan de sukkel', zoals hij zelf zegt. Hoe dat komt? ,,Overbe- lasting, waardoor er wat vocht tus sen de wervels is gekomen. En dat maakt het heel onaangenaam om te fietsen.'' Hij brak zijn hoogtestage af, schrapte de WK mountainbike en daarna ook de Benelux Tour. Afgelopen week heeft hij pas voor het eerst serieus kunnen trainen, zo vertelt Van der Poel. „Daarvoor was het eigenlijk gewoon een beetje rondfietsen. Deze week was het iets beter, maar dan merk ik na een zwaardere training dat het weer op speelt. Dan heb ik toch wel last en is het de dag nadien ook redelijk stijf. Ik ben tevreden met de pro gressie, maar het moet wel hele maal opgelost worden. Het heeft Je kon zien hoeveel zin ik had weer te koersen. Het laatste uur voelde ik mijn rug wel, maar het hinderde me niet voor mij totaal geen zin op 80 pro cent aan een WK mee te doen.'' Het is jaren geleden - een dub bele operatie aan beide knieën in de zomer van 2016 - dat Van der Poel zo lang geblesseerd thuis zat. En een maand zonder wedstrijd is als een maand niet geleefd voor Van der Poel. Na weken van onderzoe ken en aanpassingen aan de fiets en zelfs zijn schoenzooltjes is nu, vooral ook op voorspraak van Van der Poel zelf, besloten zijn lijf en rug onder hoogspanning te zetten. En daarvoor heeft hij niet de ge makkelijkste wedstrijd gekozen. Onverharde stroken Antwerp Port Epic is misschien niet de grootste koers, wel een loodzware. Ruim 180 kilometer door en rond het havengebied van Antwerpen met 28 kilometer kas seien en 36 kilometer aan onver harde stroken. ,,Het is voor mij een echte test, de hele tijd optrekken. Ik heb deze koers speciaal uitgekozen omdat die zo lastig is voor mijn rug. Ik wil gewoon zien of die het een beetje houdt. Ik ga redelijk rap voe len of het zin heeft of niet.'' Waar er voor de start nog twijfel is, wordt die daarna kilometer voor kilometer weggenomen. Op de eer ste serie stroken is Van der Poel niet van de eerste rijen weg te slaan. Mochten er na die ouverture nog vragen zijn over zijn fysieke ge steldheid, dan geeft Van der Poel op 90 kilometer van de finish het ant woord door op een twee kilometer lange onverharde strook solo naar de kopgroep te rijden. Met nog 25 kilometer te gaan on derwerpt Van der Poel zijn rug aan een laatste beproeving op opnieuw een onverharde weg en een kassei- strook. De enige die kan volgen is landgenoot Taco van der Hoorn, met wie Van der Poel in de sprint afrekent. ,,Je kon zien hoeveel zin ik had om weer te koersen. Het laatste uur voelde ik mijn rug wel, maar het hinderde me niet. Het was geslaagd, maar dit is nog geen WK of Parijs- Roubaix. Maar deze koers winnen biedt hoop.'' De Ducati-coureur won de GP Ara- gón na een meeslepend duel met achtvoudig wereldkampioen Marc Mdrquez. De Spanjaard (28) deed in de laatste rondes de ene na de an dere aanval, maar Bagnaia wist die allemaal te pareren. Mdrquez belandde bij zijn laatste aanvalspoging even buiten de baan. De Honda-coureur, zes keer we reldkampioen in de MotoGP, moest voor eigen publiek genoegen ne- men met de tweede plaats. Rege rend wereldkampioen Joan Mir uit Spanje werd derde, de Franse WK- leider Fabio Quartararo kwam niet verder dan de achtste plaats. „Ik heb genoten van de race en van het ge vecht met Bagnaia", zei Marquez, die vorig sei zoen vanwege een ge compliceerde armbreuk niet in actie kwam. De Span jaard is dit jaar terug in de MotoGP, maar lang niet zo dominant als voorheen. Hij won in juni wel op de Sachsenring. Op het circuit van Aragón kwam Mdrquez net tekort voor zijn tweede zege van het sei zoen. „Ik heb het geprobeerd, want zo ben ik. Ik bleef het proberen, maar het bleek onmogelijk om Bagnaia te passeren.'' De Italiaan was van poleposition gestart en werd na 23 foutloze ron des als winnaar afgevlagd. Het leidde tot tranen van vreugde bij Bagnaia. ,,Een droom komt uit'', aldus de Ducati-coureur, die dit seizoen al drie keer als tweede was geëindigd. De zege in de Moto2 ging naar de Spanjaard Raül Fernandez, vorige week brak hij bij een val in de trai ning nog een middenhandsbeentje. Bo Bendsneyder, die tijdens de derde vrije training hard was ge crasht, haalde de finish niet. Golden grand slam De Groot De Vries pakt wereldtitel BOKSEN Visser in Berlijn ongenaakbaar Dubbelslag van Wout van Aert maandag 13 september 2021 Veelbesproken rug doorstaat de test Daan Hakkenberg Antwerpen Een kus van vriendin Roxanne voor de winnaar van de Antwerp Port Epic. foto cor vos - Mathieu van der Poel (26) ALCANIZ De Italiaan Francesco Bagnaia (24, foto) heeft zijn eer ste overwinning geboekt in de MotoGP. Uitslag MotoGP: 1. Bagnaia (Ita/Duc) 41.44,422, 2. Marc Marquez (Spa/Hon) 0,673, 3. Mir (Spa/Suz) 3,911, 4. Espargaró (Spa,Apr) +9,269, 5. Miller (Aus/Duc) +11,928, 6. Bastia- nini (Ita/Duc) 13,757. Stand WK na 13 van de 18 GP's: 1. Quartararo (Fra/Yam) 214 punten, 2. Bagnaia (Ita/Duc) 161, 3. Mir (Spa/Suz) 157, 4. Zarco (Fra/Duc) 137, 5. Miller (Aus/Duc) 129, 6. Binder (ZAf/ KTM 117). TENNIS Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft zich op de US Open verzekerd van de zogenoemde gol den grand slam, oftewel winst van alle grandslam- toernooien en olympisch goud in hetzelfde jaar. Ruim een week geleden pakte De Groot de para lympische titel in Tokio. TRIATLON Sarissa de Vries (32, foto) veroverde in Al- mere de wereldtitel triatlon. Met een tijd van 8 uur en 32,04 minuten was ze de snelste Nederlandse ooit op de 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hardlo pen. Bij de mannen werd Evert Scheltinga vierde. De rentree van Evander Holyfield (58) na tien jaar duurde twee minuten. Toen ging hij knock-out tegen Vitor Belfort. Zag ook commentator en oud president Donald Trump. ATLETIEK Nadine Visser won in Berlijn de 100 meter horden. De 26-jarige atlete klokte een tijd van 12,73 en was daarmee 0,02 sneller dan de Amerikaanse Pay- ton Chadwick. Visser scherpte donderdag in Zü- rich al haar Nederlands re cord aan tot 12,51. WIELRENNEN Wout van Aert heeft de Ronde van Groot-Brittannië gewon nen. De achtdaagse ein digde met een door de Belg van Jumbo gewonnen massasprint. Door de boni ficatieseconden pakte Van Aert ten koste van de Brit Hayter de eindzege. optimize

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37