i in CL nauwelijks om Haller heen 0-2 3 AZ moet voor moeizaam jaar vrezen V.. - -; -■ »_:.v sieve organisatie. Ook de aanvallers verdedigen bij PSV dit seizoen ge disciplineerd mee. Gakpo bijvoor beeld kreeg daar bij Oranje nog de complimenten voor van bonds coach Louis van Gaal. De raket van Olivier Boscagli die in Alkmaar insloeg vanaf 30 meter: natuurlijk is dat deels geluk. Maar het is ook weer geen toeval dat er bij PSV vanaf het middenveld ie mand scoort. Ook Marco van Gin- kel, Götze en Davy Pröpper hebben scorend vermogen, iets wat PSV ontbeerde in al die toppers zonder zege sinds kerst 2018. Doorgaans stonden in het hart van het mid denveld Pablo Rosario en Jorrit Hendrix opgesteld. Of één van die twee in combinatie met Ibrahim Sangaré. Tegen AZ pikte Ritsu Doan in de slotfase nog een goal mee, de 0-3. De Japanner kende een goede verhuurperiode bij Bielefeld en viel nu in als rechtsbuiten, maar ook hij kan op het middenveld spe len. Bijvoorbeeld als stand-in voor Götze op de 10-positie. PSV heeft niet zo'n brede bank als Ajax. Maar voor een titelstrijd is-ie wel breder dan het lijkt. Het gaat bij wissels toch altijd om de vraag: hebben ze specifieke wapens om iets te veranderen? En: hebben ze ook genoeg kwaliteit voor de basis? PSV heeft beide met types zoals Ar mando Obispo, Yorbe Vertessen, Pröpper, Doan, Armindo Bruma en Jordan Teze. Deze week sluit Carlos Vinicius aan, als hij zijn werkver gunning heeft. Met de Braziliaanse spits (26), gehuurd van Benfica, zit er dan ook een breekijzer met lengte en kracht bij de groep. ,,Ik denk dat al mijn selectiespelers op het eind van het seizoen in 30 tot 35 wedstrijden hebben meegedaan'', voorspelde Roger Schmidt. GOALALERT Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! pzc.nl/goalalert VRIENDEN LOTERIJ NIEUW TEAM en FC Twente, voor de openings treffer. Met schaduwspits Steven Berghuis opnieuw als aangever stelde de Franse Ivoriaan de eerste uitzege van de hautain spelende landskampioen al koppend veilig tegen de hekkensluiter. Bovendien trof hij voor het eerst tweemaal doel voor Ajax in de eredivisie. In februari had hij dat al wel gedaan in het bekerduel met PSV en vo rige week gidste Haller Ivoorkust met twee goals nog naar een be langrijke WK-kwalificatiezege op Kameroen. ,,De beste manier om te scoren is als je er ook door wint. Voor je land geeft dat een speciaal gevoel. Zeker met alles waar we doorheen moeten", doelt Haller op de drukke en zware interlandweek, waardoor Ajax in Zwolle naast Davy Klaassen ook Lisandro Mar tinez en Nicolas Tagliafico miste. ,,Als je dan terugkeert met alle problemen, in staat bent om twee De beste manier om te scoren is als je er ook door wint keer te scoren en je club aan drie punten te helpen, is dat goed. Ik was moe door het reizen, zeker. Maar ik niet alleen. De Neder landse internationals speelden drie wedstrijden. Het was voor ie dereen best zwaar." Na het gelijkspel van voor de in terlandperiode (1-1 bij Twente) bleef nieuwe averij in Overijssel nu uit, met dank dus aan Haller, die vooralsnog één-op-één loopt. Alleen Klaas-Jan Huntelaar en Luis Suarez hadden deze eeuw minder wedstrijden nodig dan hij om Ajax aan vijftien eredivisie goals te helpen. Is de recordaan koop (22,5 miljoen euro) nu op zijn best? ,,Ja en nee", zegt Haller. ,,Als je naar de statistieken kijkt, zou je zeggen van wel. Het verschil zit hem nu vooral in het maken van belangrijke goals. Ik ben fit en ik heb vertrouwen. Ik wil dit vast houden. We gaan zien of ik dit in de Champions League en andere belangrijke wedstrijden door kan trekken." Om dat te laten zien moet Haller wel spelen. En dat leek lang geen uitgemaakte zaak, ook omdat Ajax met Dusan Tadic als valse spits bij afwezigheid van Haller in de Eu ropa League eerder dit jaar vaak frivool en dynamisch bleek. Is Hal- ler inmiddels ook voor de Cham pions League onomstreden? Ajax- coach Erik ten Hag: ,,Onomstreden is een groot woord, maar hij scoort sinds zijn komst in januari aan de lopende band. Zijn statistieken zijn geweldig. Hij scoort, maar geeft ook assists. Ik heb ontzettend veel vertrouwen in hem. Je ziet aan mijn opstellingen dat hij bijna al tijd speelt en het ook bijna altijd waarmaakt." maandag 13 september 2021 PC j' 'j V Yorbe Vertessen haalt uit en schiet PSV op 0-2, AZ-verdediger Bruno Martins Indi is te laat. foto pro shots/marcel van dorst 3. Meer goals vanaf het midden veld 4. Een bredere bank dan het lijkt Activeer nu gratis Mede mogelijk gemaakt door: Het leek bij AZ bij voorbaat al moeilijk om vijf vertrokken basisspelers op een ade quate manier te vervangen en zaterdag verloor de club ook al de status van reuzen- doder. De ploeg die de traditi onele top 3 de laatste seizoe nen zo knap uitdaagde, ver loor in eigen huis afgetekend van PSV (0-3) en moet inmid dels vrezen voor een moei zaam seizoen. ,,Hoe lang het gaat duren voordat we er weer bovenop zijn, kan ik nu niet zeggen", zei trainer Pascal Jansen. ,,De ploeg waar we vorig seizoen zo hoog mee eindigden, heeft ook tijd nodig gehad om naar elkaar toe te groeien. Ander zijds spelen we in een grote mensenwereld en is er geen tijd. We worden afgerekend op het resultaat." De nieuwe aanvoerder Owen Wijndal vermoedt dat de grote vorm de komende weken te rugkomt. ,,Ik denk niet dat we veel moeten wennen aan el kaar. We hebben genoeg spe lers gehaald en er is geen groot probleem als je ons tegen PSV ziet voetballen." i Owen Wijndal, aanvoer der van AZ. foto anp -Sébastien Haller (27) PEC Zwolle - Ajax 0-1 29. Haller 0-2 Opstellingen 67. Haller Lamprou Pasveer Van Polen Mazraoui Kersten Timber Voet Blind De Wit Rensch Paal Alvarez Strieder Berghuis Reijnders 82. Daramy 68. Mbinga Gravenberch Van de Belt Antony Tedic 46. Neres 68. Kastaneer Haller Redan Tadic 68. Landu Scheidsrechter: Manschot Toeschouwers: 9.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35