II vergelijk energieprijzen en bespaar 6 Filmfestival is ontdaan van veel franje door beperkingen Op sommige punten zijn de beper kingen zelfs strikter dan vorig jaar. Muziekoptredens zijn dit jaar bij voorbeeld nauwelijks toegestaan. Zelfs voor een deejay op de ope ningsavond kwam geen groen licht. In een statement sprak het festi val zaterdag zijn steun uit aan 'Un- mute Us', de actie van de evene mentenbranche tegen het corona- beleid. Film by the Sea gaat welis waar door, maar is ontdaan van veel franje. ,,Wat is een festival waar je amper kunt napraten, de kaarten snel op zijn omdat de zaal halfleeg moet blijven en waar we niet sa- Wat is een festival waar je amper kunt napraten. Dat doet pijn men uitbundig kunnen dansen op livemuziek om onze liefde voor film te vieren? Dat doet pijn." Zoom De beperkingen maken ook crea tief. Omdat veel buitenlandse gas- Festivaldirecteur Jan Doense interviewt via Zoom regisseur Baker Karim en schrijfster Camilla Lackberg. foto lex de meester ten niet naar Vlissingen willen of kunnen afreizen, wordt via een ge avanceerd Zoom-systeem live con tact gelegd. Daardoor kunnen regis seurs, acteurs en schrijvers eenvou diger 'aanwezig' zijn en hun film inleiden. Onder hen waren zater dag de bekende Zweedse schrijfster Camilla Lackberg en regisseur Ba ker Karim bij de film Glacier. Toch doen diverse gasten het fes tival ook daadwerkelijk aan. Zo ver bleef Nader Khademi, een van de hoofdrolspelers van de Noorse film Ninjababy, het weekend in Vlissin- gen. De film was een verrassende en gewaagde keuze als openings- We noemden hem krielkip. Veel aan dacht was er ook voor The taste of desire, de nieuwe documentaire van Willemiek Kluijfhout (bekend van Sergio Herman: Fucking perfect en L'amour des moules). Voor The taste of desire reisde ze over de wereld en legde de persoonlijke verhalen vast van vijf mensen die een nauwe band hebben met oesters. Zeeland ontbreekt opvallend genoeg in de film. Toch lag de basis ervan hier wel, vertelde Kluijfhout. Haar moe der komt uit Yerseke en had het al tijd over de oesterputten. ,,Al met al is zij de echte inspirator van deze film." film van het festival, maar oogstte vooral lovende reacties en is nog een groot aantal keren te zien. Paradepaardje Er zijn ook veel gasten uit Italië, vanwege hét para depaardje van het festival dit jaar: het programma rond Italiaanse cinema. Er worden klassiekers vertoond, maar ook docu mentaires over de soms pijn lijke keerzijde van de films en hun beroemde regisseurs. Zo is Alessandro Rossellini (foto), kleinzoon van Roberto Rossellini, in Vlissingen. Hij maakte de docu mentaire The Rossellinis, over hoe het is om nazaat te zijn van de ver maarde regisseur. ,,Een loodzware erfenis", zei hij zondag in een talkshow. „De verwachtin gen zijn hoog. Je hebt te maken met een enorme psychologische druk", aldus Rossellini, die een tijdlang worstelde met verslavingen. Zeeuwse films Verder gingen in het openings weekend diverse Zeeuwse films in première, waaronder Een fantast en welkom bij jindepender maandag 13 september 2021 23" INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 10 -13 SEPTEMBER 2021 VLISSINGEN Corona maakt FbtS creatief De 'corona-editie' van Film by the Sea pakte vorig jaar wonder wel goed uit, maar na afloop was de organisatie helder: dit moest wel eenmalig blijven. Toch is het festival vrijdag begonnen aan zijn tweede corona-editie. Dat betekent dat het opnieuw moet proberen er het beste van te maken. Rolf Bosboom Vlissingen - Film by the Sea We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke energieleverancier is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw doucheverslaving past. Ga naar independer.nl en bespaar gemiddeld 258 euro per jaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26